Rangers - Slavia: Kúdela napaden, domácí si stěžují na rasismus | iSport.cz
19. března 2021 • 00:48

Šokující dohra postupu Slavie. Kúdelu zmlátili! Rasismus? Popsal, co měl říct

Autor: rou, jp, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
80
TOP VIDEA
Guľa nepřežil blamáž s Příbramí. Plzeň oznámí nového kouče na začátku týdne
Plzeň - Příbram: Velké drama! Zorvan mocným obloučkem přehodil Hrušku, 3:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slavie postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy, pak se ale na stadionu Glasgow Rangers rozeběhla série podivných událostí, která vyvrcholila pěstním útokem soupeře na Ondřeje Kúdelu v útrobách Ibrox Stadium. Slavia volala policii, domácí si stěžují na Kúdelův údajný rasismus. Klub i hráč nařčení důrazně odmítají, Kúdela pak v prohlášení uvedl, co prý Kamarovi řekl.Ale popořádku. Fotbalisté Rangers to proti Slavii tvrdě brousili celý zápas, své by o tom mohl vyprávět brankář Ondřej Kolář, který po brutálním zákroku kopačkou do obličeje musel střídat a zamířit na šití. V 87. minutě pak Connor Goldson povalil Jana Kuchtu a ještě do něj nakopl míč, strhla se další mela.

Míč v tu chvíli držel Glen Kamara, ke kterému přiběhl Ondřej Kúdela a něco mu pošeptal, pak si přejel rukama po obličeji. Finský fotbalista vybuchl vzteky, začal ukazovat na slávistického obránce a stěžovat si, že ho rasisticky urazil. To pak po zápase potvrdil i kouč Rangers Steven Gerrard. „Jsem hodně naštvaný, Kamarovi stoprocentně věřím,“ nechal se slyšet s tím, že to snad UEFA nezamete pod koberec.

Ondřej Kolář dorazil s prasklou čelní kostí
Ondřej Kolář dorazil s prasklou čelní kostí

Ta ovšem bude muset řešit i další incident, Ondřeje Kúdelu totiž v tunelu do kabin měl podle prohlášení Slavie napadnout pěstmi sám Kamara. „Byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni,“ napsal klub.

Slávisté zavolali policii, která je doprovodila na hotel. „Můžu potvrdit napadení, policie nás evakuuje ze stadionu,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček zhruba hodinu a půl po zápase.

Neproběhla ani obvyklá tisková konference s trenérem Slavie Jindřichem Trpišovským, s nímž po utkání na ploše horlivě debatoval Gerrard.

Pražané po incidentu za asistence policie zamířili z Ibrox Stadium na hotel. „Tým je nyní v bezpečí na hotelu pod dohledem skotské policie,“ vzkázal pozdě v noci český šampion.

Kúdela rasismus odmítá

Už před tím si Jaroslav Tvrdík stěžoval, že jeho tým nechtěli ještě půl hodiny po dohrání pustit do šaten, kam mohl zamířit jen zraněný Kolář s jedním z lékařů. Poté slávistický boss psal o Kúdelově skvělém charakteru, později za klub odmítl jakýkoliv rasistický podtext.

Slavia nařčení z rasismu označila za „nechutné“ a hru Rangers jako „nevídaně zákeřnou“, hráči prý něco podobného „v historii moderních evropských pohárů nezažili“.

Ondřej Kúdela pak přiblížil, jak incident podle něho odstartoval. „Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“. Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus,“ zdůraznil.

„Slavia se kategoricky ohrazuje proti tomu, že hráč Ondřej Kúdela jakkoliv rasisticky urazil hráče soupeře. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadení našeho hráče. Na žádost Slavie případ řeší místní policie. Přejeme si podrobné vyšetřováni celé situace ze strany UEFA,“ napsal k incidentu Jaroslav Tvrdík.

Několik slávistů má po brutálních faulech zranění. „Hráči Slavie v zápase čelili nevídaně zákeřné hře soupeře, kterou v historii moderních evropských pohárů nezažili. Řada brutálních zákroků soupeře skončila zraněním našich hráčů, brankář Ondřej Kolář skončil s 10 stehy na obličeji a otřesem mozku v nemocnici,“ uvedl klub.

UEFA uvedla, že o incidentu v tunelu po zápase, v němž měli být zapojeni hráči obou celků, ví, a čeká na zprávu od rozhodčích. 

Kamara obvinil Kúdelu z rasismu, stopera zbil v tunelu. Slavia se ostře vymezila

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
80
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud