West Ham se Součkem prohrál v Seville, Barcelona - Galatasaray 0:0

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté West Hamu prohráli úvodní zápas osmifinále Evropské ligy na hřišti Sevilly 0:1. Tomáš Souček odehrál celý zápas, ale šance, které si vypracoval neproměnil. Barcelona na domácí půdě nepotvrdila roli favorita a úvodní duel dvojutkání s Galatasaray skončil 0:0. Leverkusen bez zraněného Patrika Schicka nezvládnul přestřelku na hřišti Atalanty a padl 2:3. Skotští Rangers smetli Crvenou Zvezdu 3:0. Odvety se hrají příští týden.

V úvodní půlhodině si v Seville oba týmy vytvořily dobré šance, domácí několikrát podržel gólman Bunú. V 60. minutě Acuňa ze standardní situace nacentroval do šestnáctky na Munira a marocký reprezentant se blýskl výstavním halfvolejem.

West Ham mohl vyrovnat, ale Lanziniho střelu na poslední chvíli zablokoval sevillský kapitán Navas. Rekordní šestinásobní vítězové Evropské ligy tak v soutěži neprohráli ani osmý duel s anglickými soupeři.

Barcelona na stadionu Camp Nou nepotvrdila roli velkého favorita. Domácí vychytal brankář Peňa, který v Galatasarayi hostuje právě z katalánského celku. Frenkie de Jong v 75. minutě zblízka trefil tyčku hostující branky. Krátce poté na druhé straně Gomisův gól neplatil kvůli ofsajdu.

Leverkusen, jehož nejlepší střelec Schick se vrací do tréninku po zranění lýtka, v 11. minutě poslal do vedení Aránguiz. Atalanta mezi 23. a 25. minutou otočila skóre po trefách Malinovského a Muriela. Kolumbijský útočník krátce po změně stran přidal svůj druhý zásah. Po hodině hry porážku hostů zmírnil Diaby.

Rangers v Glasgow porazili Crvenou Zvezdu Bělehrad 3:0 a vytvořili si komfortní náskok do odvety. Během úvodní čtvrthodiny skórovali Tavernier z penalty a Morelos, zkraje druhé půle přidal třetí domácí gól Balogun.

Braga s českým brankářem Lukášem Horníčkem na lavičce doma vyhrála nad Monakem 2:0. Už ve třetí minutě se prosadil Ruiz, jeho náhradník Vítor Oliveira těsně před koncem zápasu přidal pojistku.

Už ve středu Lyon zvítězil v Portu 2:1 a Frankfurt v Seville porazil Betis 2:1. Lipsko postoupilo bez boje do čtvrtfinále, protože Spartak Moskva byl ze soutěže vyřazen po vojenském útoku Ruska na Ukrajinu.

Domácí: 60. Munír

Hosté:

Domácí: Búnú – Acuňa, Koundé, Gudelj, Navas (C) – Ó. Torres, J. M. Corona (87. Augustinsson), Jordán – Munír (75. Martial), Nasírí (90+1. Mir), Ocampos.

Hosté: Aréola – Johnson, C. Dawson, K. Zouma, Cresswell – T. Souček, Rice (C), Lanzini (83. Noble) – Vlašić (67. Binrahma), Antonio, Fornals (90+3. Masuaku).

Domácí: Augustinsson, Carmona, Dmitrović, Juanlu, Cruz, Martial, Mir, Romero, Salas, Pastor

Hosté: Alese, Binrahma, Diop, Fabiański, Fredericks, Král, Masuaku, Noble, Perkins, Potts, Randolph

Domácí: Ocampos

Hosté: K. Zouma, Lanzini

S. Scharer

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

Domácí: 11. Tavernier, 15. Morelos, 51. Balogun

Hosté:

Domácí: McGregor – Tavernier (C), Balogun, Goldson, Bassey – Jack (75. Sands), Lundstram, Kamara – Aribo (75. F. Sakala), Morelos, Kent.

Hosté: Borjan (C) – Piccini (71. Gajić), Eraković, Dragović, Rodić – Srnić (61. Ben Nabouhane), S. Sanogo – Katai (85. Motika), Kanga, Ivanić – Omoijuanfo (61. Pavkov).

Domácí: Barišić, Diallo Traoré, King, McCrorie, McLaughlin, Ramsey, Roofe, Sakala, Sands, Wright, Lowry

Hosté: Gajić, Gordić, Gobeljić, Krstičić, Pankov, Pavkov, Popović, Živković, Radulović, Motika, Ben Nabouhane, Falco

Domácí: Jack, Aribo

Hosté: S. Sanogo, Rodić, Eraković, Ben Nabouhane

Gozubuyuk – van Zuilen, Balder

Ibrox Stadium

Domácí: 3. Ruiz, 89. V. Oliveira

Hosté:

Domácí: Matheus – Couto, Fabiano, Vítor Tormena, Carmo – A. Horta (74. A. Castro), Musrátí (65. V. Oliveira), I. Medeiros (65. Moura) – Gomes (80. Falé), R. Horta (C), Ruiz (65. P. Oliveira).

Hosté: Nübel – Vanderson, Disasi, Matsima (46. B. Badiashile), Caio Henrique – Jean Lucas, Tchouaméni, Matazo (58. Golovin), G. Martins – Ben Yedder (C) (77. Boadu), Volland (83. Diop).

Domácí: Horníček, Sá, Buta, Castro, Berna, Falé, Leite, Moura, Oliveira, Oliveira, Rodrigues, Soares

Hosté: Majecki, Mannone, Aguilar, Akliouche, Badiashile, Boadu, Diop, Golovin, Jakobs, Lemaréchal, Okou, Sidibé

Domácí: Carmo

Hosté: Vanderson

Zwayer – Lupp, Achmüller

Estádio Municipal de Braga

Domácí: 23. Malinovskyj, 25. Muriel, 49. Muriel

Hosté: 11. Ch. Aránguiz, 63. Diaby

Domácí: Musso – Tolói (C), Demiral, Djimsiti (69. Palomino) – Hateboer, de Roon, Freuler, Zappacosta (77. Maehle) – Koopmeiners – Malinovskyj (69. Boga), Muriel (77. Al. Mirančuk).

Hosté: Hrádecký (C) – Frimpong (80. Fosu-Mensah), Tah, E. Tapsoba, Bakker – Ch. Aránguiz, Palacios – Diaby, Wirtz (85. Azmún), A. Adli (80. Paulinho) – Alario (61. Kossounou).

Domácí: Rossi, Sportiello, Maehle, Palomino, Boga, Pezzella, Mihăilă, Pessina, Scalvini, Mirančuk, Pašalić

Hosté: Grill, Lomb, Kossounou, Paulinho, Azmún, Sinkgraven, Fosu-Mensah, Hincapié

Domácí: Tolói

Hosté: Bakker, Wirtz

Jovanović (SRB) – Stojković (SRB), Mihajlović (SRB)

Gewiss Stadium, Bergamo

Domácí: ter Stegen – Dest, R. Araújo (46. Piqué), García, J. Alba (C) – González (46. S. Busquets), F. de Jong, Pedri – Traoré (80. L. de Jong), Depay (61. Aubameyang), F. Torres (46. O. Dembèlé).

Hosté: Peña – Boey, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Kutlu, Antalyalı – Babel (68. Kılınç), Fíghúlí (C) (79. Cicâldău), Aktürkoğlu (90+2. Barış Yılmaz) – Mohamed (68. B. Gomis).

Domácí: Neto, Tenas, Piqué, Busquets, Puig, Dembèlé, Braithwaite, Lenglet, de Jong, Aubameyang, Mingueza

Hosté: Muslera, Çipe, Öztürk, Pulgar, Bayram, Moruțan, Arslan, Cicâldău, Yılmaz, Kılınç, Dervişoğlu, Gomis

Domácí: Depay, J. Alba

Hosté: Kutlu, Antalyalı

Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)