LM: Plašil trefil remízu s Juventusem

Autor: jon
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

FOTOGALERIE - Milovníci špičkového klubového fotbalu se konečně dočkali. Liga mistrů po letní přestávce odstartovala další ročník úvodními zápasy základních skupin. V akci se představilo pět českých reprezentantů.

Mezi střelce se zapsal záložník Bordeaux Jaroslav Plašil. Český reprezentant svým gólem zařídil cennou remízu 1:1 na hřišti Juventusu. Trefil se v 75. minutě.

Český záložník si naběhl při trestném kopu na zadní tyč, kam k němu po teči zamířil míč a odchovanec Hradce Králové jej zblízka nohou doklepl do sítě.

A když vzápětí střídal, mohl odejít s pocitem dobře odvedené práce. Patřil k nejlepším hráčům Bordeaux.

Tomáš Sivok spolu se svými spoluhráči z Besiktasu Istanbul dlouho vzdoroval favorizovanému Manchesteru United. Finalistu loňského ročníku zachránil až v 77. minutě Paul Scholes.

Jaroslava Plašila v dresu Bordeaux (uprostřed) se snaží dostihnout Tiago (vlevo) a Sebastian Giovinco z Juventusu

V souboji německého Wolfsburgu s CSKA Moskva se hattrickem blýskl Brazilec Grafite. V závěru utkání se na trávníku představil i Tomáš Necid, prohře 1:3 s německým šampionem nezabránil.

O vítězství s Curychem se chvíli strachoval hvězdami nabitý Real Madrid. "Bílý balet" skvěle vstoupil do utkání, po prvním poločase vedl 3:0. Domácí Curych dokázal snížit na 2:3, nakonec si však favorizovaný Real veze ze Švýcarska vysokou výhru 5:2.

Svůj úkol splnila i Chelsea. "Blues" s Petrem Čechem v brance porazili Porto díky Anelkově trefě na začátku druhého poločasu 1:0. Tomáš Ujfaluši řídil obranu Atlétika Madrid v bezbrankovém utkání s Apoel Nikósia.

Marek Jankulovski pouze z lavičky náhradníků přihlížel výhře AC Milán na hřišti Olympicu Marseille. Výborně do Ligy mistrů vstoupil další z favoritů soutěže Bayern Mnichov, který porazil izraelskou Maccabi Haifa 3:0.

Fotbalové hody pokračují už ve středu, kdy Liga mistrů nabídne zápasy v dalších čtyřech skupinách.

Liga mistrů, výsledky úterních utkání základních skupin:

Skupina A:
Juventus Turín - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)
Branky: 63. Iaquinta - 75. Plašil.
Maccabi Haifa - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
Branky: 85. a 87. Müller, 64. Van Buyten.

Skupina B:
VfL Wolfsburg - CSKA Moskva 3:1 (2:0)
Branky: 36., 41. z pen. a 87. Grafite - 77. Zagojev. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 25.017
Besiktas Istanbul - Manchester United 0:1 (0:0)
Branka: 77. Scholes. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Skupina C:

FC Curych - Real Madrid 2:5 (0:3)
Branky: 64. Margairaz z pen, 65. Aegerter - 27. a 89. Cristiano Ronaldo, 34. Raúl, 45+1. Higuaín, 90.+4 Guti. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 24.000.
Olympique Marseille - AC Milán 1:2 (0:1)
Branky: 49. Heinze - 28. a 74. Inzaghi. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).