KOMENTÁŘ: Slavia a další rána do vazu | iSport.cz
Jakub Konečný
13. listopadu 2010 • 05:00

KOMENTÁŘ: Slavia a další rána do vazu

TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

To snad ne! Slavia měla zápas o šest bodů s ostravským Baníkem ve své moci a výhru už takřka v kapse. Jenže pak přišel poslední zoufalý útok hostí, na jeho konci povedená střela Josefa Hušbauera - a byla z toho remíza 1:1. Pro dobře hrající slávisty smolná, pro matné baníkovce zlatá. „Dnes Slavii chyběl jen kousek štěstí,“ vystihl to televizní expert Martin Vozábal.Byl to pro Slavii příznačně hororový závěr. A pořádně smolný.
„Takový konec zápasu jsme si nezasloužili,“ litoval její (opět) nejlepší hráč Karol Kisel.


Vše začalo vlastně u něj. Už v nastaveném času se trenér Michal Petrouš rozhodl slovenského záložníka stáhnout a nahradit čerstvým Hocinem Raguedem. Takovému střídání se říká taktické. V tomto případě se však ukázalo jako vrcholně netaktické.

Ragued totiž svůj štěk nezvládl.

Jakmile vkročil na hřiště, dostal se k míči na pravém kraji hřiště ostravský Róbert Zeher. Pokusil se o centr poslední naděje, jenže ten zblokoval David Hubáček. Bohužel pro domácí tak nešťastně, že míč se odrazil přesně k osamocenému Hušbauerovi, který číhal kousek za pokutovým územím domácích.

Trestuhodně osamocen.

V prostoru, který měl strážit Ragued. Jenže tuniský reprezentant nepochopitelně vypadl z role a jen jako divák hleděl Hušbauerovi z úctyhodné vzdálenosti na záda. Měl tak jeho gólovou akci jako na dlani.

Koubský slaví svou branku do sítě Baníku
Koubský slaví svou branku do sítě Baníku


Sotva balon zaplul do sítě, několik hráčů v červenobílých dresech se chytilo za hlavu a padlo v zoufalství na zem.

„To znám, Hušbauer takové góly střílel už v Příbrami,“ smál se novopečený ostravský trenér Karol Marko.

To jeho kolega Petrouš byl zralý na infarkt. Ztracené dva body v důležitém boji o záchranu ho viditelně mrzely. „Omlouvám se,“ vyhrkl během hodnocení utkání, protože měl pocit, že jeho řeč nemůže být souvislá.
Ta byla přitom v pořádku – na rozdíl od posledního střídání.

Témata:  sport, fotbal, baník, ostrava, Slavia
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud