Blamáž a nejhorší porážka v historii! Teplice zdrtily Slavii 7:0

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Teplic rozdrtili v dohrávce 5. ligového kola Slavii na jejím hřišti 7:0 a připravili jí nejtěžší porážku v historii. Předchozí nejvyšší prohru v samostatné nejvyšší soutěži červenobílí utrpěli v roce 1998 v Ostravě, kde podlehli 0:5.

Severočeši dnes vedli po poločase po trefách Táborského s Jablonským 2:0, dalších pět branek přidali po změně stran, z toho čtyři po vyloučení domácího kapitána Kisela. Hattrick dal střídající Mahmutovič. Teplice vezou tři body ze Slavie teprve podruhé v historii a jsou čtvrté s dvoubodovou ztrátou na vedoucí duo Plzeň s Sparta. Naopak slávisté doma ani na třetí pokus nevyhráli a propadají se tabulkou.

Fotbalisté Teplic rozdrtili v dohrávce 5. ligového kola Slavii na jejím hřišti 7:0 a připravili jí nejtěžší porážku v historii. Hattrickem se na zkáze podílel útočník Mahmutovič.Foto Pavel Mazáč (Deník Sport)
Teplice přijely na Slavii jako jeden ze tří neporažených týmů v soutěži a úspěšný vstup do sezony je vyzbrojil velkým sebevědomím. Na nově položeném trávníku, který čeká 30. srpna Superpohár mezi vítězem Ligy mistrů Bayernem Mnichov a šampionem Evropské ligy Chelsea, lépe kombinovaly a během úvodní půlhodiny vytěžily dvougólové vedení.

Ve čtvrté minutě se ještě zastřeloval Litsingi, v jedenácté minutě už ale hosté vedli. Na rohový kop si naskočil bývalý slávista Táborský a Černý zachytil jeho hlavičku až daleko za brankovou čárou. Vzápětí měl na noze zvýšení Lüftner, ale po centru na zadní tyč těsně minul.

Africké akvizice hostů dělaly svým pohybem Pražanům velké problémy. Severočeši ovládali střed pole, ke gólům je ale nasměrovaly centrované míče. V 27. minutě si na Krobův přímý kop naběhl Jablonský a tečí zvýšil. Podle všeho ale pomezní sudí přehlédl ofsajd.

Domácí:

Hosté: 11. Táborský, 27. Jablonský, 65. Mahmutovič, 73. Matula, 79. Mahmutovič, 87. Mahmutovič, 90. Ljevakovič

Domácí: Černý – Nitrianský, Kolařík, Bortel, Dostál (65. Škutka) – Juhar (46. Koreš), Petrák, Kisel (C), Zmrhal, Štěpán – Škoda (65. Fenin (C))

Hosté: Grigar – Nivaldo (82. Krátký), Matula (C), Jablonský, Lüftner – Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (80. Jindráček), Krob – Táborský, Salami (51. Mahmutovič)

Domácí: Rakovan, Čonka, Gecov, Koreš, Hurka, Fenin, Škutka

Hosté: Pechatý, Kaufman, Krátký, Čajič, Dolejš, Jindráček, Mahmutovič

Domácí: Zmrhal, Dostál, Kisel, Kisel (č), Nitrianský

Hosté: Ljevakovič, Matula

Kovařík – Nádvorník, Dobrovolný

Eden Arena, Praha - Vršovice

Domácí až poté trochu přidali, do pauzy si ale žádnou větší šanci nevytvořili. Výjimkou byla tvrdá Dostálova střela, s níž si poradil Grigar. Kouč Petrouš poslal místo Juhara na trávník Koreše a po jeho akci hned zkraje druhé půle pálil nad Petrák.

Slávisté se snažili o zkorigování stavu, jejich naděje ale pohřbila špatná Bortelova malá domů, kterou v 64. minutě vystihl střídající Mahmutovič a do prázdné branky přidal třetí gól. Vzápětí se trefil i Litsingi, asistent jeho gól ale kvůli údajnému ofsajdu neuznal.

Ani kapitán Slavie Karol Kisel neunesl debakl a po druhé žluté kartě byl vyloučenFoto Pavel Mazáč (Deník Sport)

O pět minut později zhasly i poslední zbytky nadějí Pražanů na zvrat. Sudí Kovařík ukázal Kiselovi během pár sekund dvě žluté karty a vyloučil ho.

Hosté proměnili závěr duelu v exhibici. Nejprve se v 72. minutě prosadil hlavou Matulu, pak křížnou střelou zaznamenal svou druhou brankou v zápase Mahmutovič. O chvíli později zkompletoval hattrick Ljevakovič a uzavřel málo vídané skóre.

5. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Teplice 0:7 (0:2)

Branky: 64., 79. a 87. Mahmutovič, 11. Táborský, 28. Jablonský, 72. Matula, 90. Ljevakovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zmrhal, Dostál, Kisel, Nitrianský - Ljevakovič, Matula, Táborský. ČK: 69. Kisel. Diváci: 6458

Slavia: Černý - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Dostál (66. Fenin) - Zmrhal, Petrák - Štěpán, Kisel, Juhar (46. Koreš) - Škoda (66. Škutka). Trenér: Petrouš.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Ljevakovič - Litsingi, Vachoušek (80. Jindráček), Táborský, Nivaldo (82. Krátký) - Salami (50. Mahmutovič). Trenér: Ščasný

16. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27

Slavia v dohrávce 5. kola Gambrinus liga zaznamenala s Teplicemi nejtěžší porážku historie

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.