Chorvatsko – Česko 1:2. Lvíčata zvládla obrat, pálili Krejčí a Bucha

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Česká fotbalová reprezentace do 21 let zvítězila v Chorvatsku 2:1 a vybojovala důležité vítězství v kvalifikaci o postup na EURO 2021. Lvíčata sice po půl hodině hry prohrávala po gólu Luky Ivanušece, ale ještě do poločasu vyrovnal Ladislav Krejčí a obrat dokonal v 72. minutě Pavel Bucha. V nastavení druhé půle byl vyloučen domácí Domagoj Bradarič. Češi i po pěti duelech drží neporazitelnost a s 11 body poskočili do čela tabulky skupiny 4 před Řecko, které má zápas k dobru.

Na třetí Skoty má výběr trenéra Karla Krejčího tříbodový náskok a na čtvrté Chorvaty dokonce pětibodový. Chorvaté ale sehráli o utkání méně.

Na domácí straně se v základní sestavě představil útočník Liberce Petar Musa. Chorvaté se ujali vedení po půlhodině hry, kdy se trefil Luka Ivanušec. Češi odpověděli za devět minut. Na Janoškův rohový kop si naběhl Ladislav Krejčí a srovnal.

Zvrat dokonal ve 72. minutě Bucha. Domácí mohli o deset minut později vyrovnat, ale Brekalo trefil břevno a následnou střelu střídajícího Majera vyrazil gólman Jedlička.

V páté minutě nastavení dostal červenou kartu Chorvat Domagoj Bradarič. „Lvíčata“ ani v pátém kvalifikačním souboji nenašla přemožitele.

Domácí: 30. Ivanušec

Hosté: 39. Krejčí, 72. Bucha

Domácí: Šemper – Bradarič, Gvardiol, Kaalaica, Šutalo – Moro (76. Majer), Lepinjica (83. Bistrovič), Ivanušec – Brekalo, Musa (83. Posavec), Cuze (65. Zaper)

Hosté: Jedlička – Holík, Chaluš, Krejčí, Sadílek – Havelka, Janošek – Bucha (91. Vaníček), Šašinka, Granečný (78.Žitný) – Hložek (85. Souček)

Domácí: Gvardiol, Ivanušec, Šutalo, Žaper, Bradarić (č)

Hosté: Sadílek, Krejčí

Eskås – Ytterland, Jensen (všichni Norsko)