12. dubna 2015 • 17:29

Senzace! Poslední Parma porazila Starou dámu, Lazio je druhé

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

ITALSKÁ LIGA - SOUHRN 30. KOLA | Juventus Turín překvapivě prohrál v 30. kole italské fotbalové ligy s poslední Parmou 0:1, přesto zůstává v čele tabulky s velkým náskokem. Fotbalisté Lazia Řím deklasovali v italské lize Empoli 4:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o bod před městského rivala AS, který remizoval 1:1 v Turíně. Na čtvrtou pozici po výhře 3:0 nad Fiorentinou poskočila Neapol.

Lazio se k osmé ligové výhře v řadě přiblížilo už v prvním poločase, ve kterém mu tříbrankové vedení zajistili Mauri, Klose a Candreva. Po přestávce se prosadil také Anderson, a přestože domácí oslabil v 58. minutě po inkasování druhé žluté karty obránce Novaretti, jenž na hřišti ve 40. minutě nahradil zraněného De Vrije, Empoli se ani k čestnému gólu neprobojovalo.

AS Řím se dostalo do vedení na půdě FC Turín v 58. minutě. Moretti ve vápně fauloval De Rossiho a Florenzi proměnil pokutový kop, přestože brankář Padelli odhadl směr střely. O sedm minut později ale remízu domácím zajistil střídající López. Oba týmy potřetí v řadě bodovaly.

Neapol z předchozích pěti ligových zápasů získala pouhé dva body, v utkání proti Fiorentině ale jasně dominovala a soupeři nepovolila jedinou střelu na bránu. Naopak domácí se prosadili třikrát: ve 23. minutě otevřel skóre po Higuaínově přihrávce Mertens, v druhém poločase potvrdili převahu Neapole Hamšík a Callejón.

Svěřenci trenéra Beníteze vystřídali na čtvrtém místě právě Fiorentinu, jež poprvé po třech zápasech vyšla bodově naprázdno.

Juventus ostudně prohrál s poslední Parmou

Juventus přijel do Parmy jako jasný favorit, vyhrál čtyřikrát v řadě a domácí jsou i kvůli bodovým odpočtům za finanční problémy beznadějně poslední. Jenže "Stará dáma" si odvezla teprve druhou ligovou porážku v sezoně. Prémiovým gólem v nejvyšší soutěži o ní rozhodl teprve osmnáctiletý José Mauri.

Parmský záložník zároveň ukončil ligovou neprůstřelnost Juventusu, která trvala 431 minut. Oba týmy nicméně zůstaly na opačných pólech tabulky. Juventus Serii A vede o 14 bodů, Parma ztrácí na předposlední Cagliari pět bodů.

Svěřenci českého trenéra Zdeňka Zemana opět prohráli, nad jejich síly byl Janov (0:2). Josef Hušbauer se opět na hřiště nedostal a zůstal jen na lavičce Cagliari.

Po šestizápasovém čekání se výhry dočkal Inter Milán, z Verony si veze tři body za výsledek 3:0. Na vítězství se zlikvidovanou penaltou podílel také brankář Samir Handanovič, který chytil šest z posledních sedmi penalt, kterým v Serii A čelil. Inter poskočil na osmé místo, od pohárových příček ho však stále sedm bodů dělí.

V 58. minutě duelu mezi milánským AC a Sampdorií Janov se podruhé v sezoně prosadil záložník Soriano a poslal hosty do vedení. Velký díl na brance měl Eto'o, který Sorianovi do gólové pozice přihrál mezi nohama jednoho z bránících hráčů.

Domácí hráči za čtvrt hodiny vyrovnali. De Jongovu střelu tečoval Duncan a na náhlou změnu směru míče už nestihl brankář Viviano zareagovat. Obrat mohl o chvíli později dokonat Suso, trefil však pouze tyč a zápas tak skončil 1:1.