Icardi zničil Sampdorii, vyhrála i Neapol. AS Řím i bez Schicka v sestavě slaví

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 29. KOLA | Fotbalisté Neapole využili sobotního zaváhání Juventusu a po výhře 1:0 nad FC Janov snížili náskok turínského klubu v čele italské ligy na dva body. Útočník Mauro Icardi přispěl čtyřmi góly k vítězství Interu Milán 5:0 na hřišti Sampdorie Janov. Pětadvacetiletý Argentinec tím dosáhl na metu 100 soutěžních branek v dresu "Nerazzurri", k čemuž mu stačilo 172 zápasů. AS Řím zvítězil v Crotone 2:0 a upevnil si třetí místo v tabulce. Útočník AS Patrik Schick ani stoper Crotone Stefan Simič do zápasu nezasáhli.

Neapol - FC Janov 1:0

Branka: 72. Albiol.

Neapol prožila proti Janovu nejprve v 20. minutě nepříjemnost, když kvůli zranění musel odstoupit kapitán Hamšík. Náladu si nezlepšila ani těsně před přestávkou, kdy Insigne pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Také po přestávce neměli domácí štěstí, na tyči skončila i Mertensova střela.

Až v 72. minutě Neapol skórovala, nakonec jediný gól utkání dal netradiční střelec Albiol. Dvaatřicetiletý obránce se radoval z trefy poprvé od 10. ledna 2016. Janov už zareagovat nedokázala a poslední tři zápasy prohrála bez vstřelené branky.

Domácí: 72. Albiol

Hosté:

Domácí: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (20. P. Zieliński) – Callejón (85. Rog), D. Mertens (81. Milik), L. Insigne.

Hosté: Perin (C) – Spolli, E. Zukanović, Biraschi – Rosi (78. Rossi), Bertolacci, Hiljemark, Laxalt – Lazović (61. Taarabt), Panděv (67. L. Rigoni) – Galabinov.

Domácí: Rafael Cabral, Maggio, Milić, Sepe, Zieliński, Rog, Machach, Ounas, Diawara, Tonelli, Milik

Hosté: Zima, Lapadula, Taarabt, Rossettini, El Yamiq, Migliore, Lamanna, Bessa, Rigoni, Pereira, Rossi, Medeiros

Domácí: P. Zieliński

Hosté: Laxalt, Rosi

Pasqua – Giallatini, Dobosz

Stadio San Paolo, Neapol

Lazio - Bologna 1:1

Branky: 16. Leiva - 3. Verdi.

Římské Lazio bylo proti Boloni favoritem, od třetí minuty však prohrávalo poté, co se Verdi prosadil z dorážky. V 16. minutě ale domácí vyrovnali, Alberto našel v pokutovém území Leivu a brazilský záložník se nemýlil. Další góly ale nepadly a Lazio tak ve třetím duelu po sobě nevyhrálo. Za Boloňu odehrál posledních pět minut Ladislav Krejčí.

Domácí: 16. Lucas Leiva

Hosté: 4. Verdi

Domácí: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Wallace (46. Bastos) – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, Alberto – Anderson (83. F. Caicedo), Immobile, Nani (46. J. Lukaku).

Hosté: Mirante – De Maio (59. M'Baye), G. González, Helander – Torosidis (76. S. Romagnoli), Donsah, Pulgar, Džemaili, Masina (85. Krejčí) – Palacio, Verdi.

Domácí: Lukaku, Basta, Bastos, Cáceres, Caicedo, Milinković-Savić, Guerrieri, Vargić, Neto, Di Gennaro, Jordao, Murgia

Hosté: Destro, Krafth, Nagy, Krejčí, Di Francesco, Crisetig, M'Baye, Falletti, Avenatti, Santurro, Romagnoli, Ravaglia

Domácí: Wallace, Bastos

Hosté: De Maio, Mirante

Damato – Peretti, De Meo

Stadio Olimpico (Řím)

FC Turín - Fiorentina 1:2

Branky: 86. Belotti - 59. Veretout, 90.+3 Théréau z pen.

Fiorentina rozhodla v nastavení o výhře 2:1 v Turíně z pokutového kopu.

Domácí: 86. Belotti

Hosté: 59. Veretout, 90+4. Théréau

Domácí: Sirigu – De Silvestri (54. A. Barreca), N'Koulou, Moretti, Ansaldi – Rincón (74. Ljajić), Valdifiori, Acquah – Falqué, Belotti (C), Berenguer (58. Niang).

Hosté: Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Benassi, Badelj (C), Veretout – Chiesa – Simeone (66. Falcinelli), Saponara (77. Théréau).

Domácí: Ichazo, Bonifazi, Ljajić, Edera, Burdisso, Niang, Obi, Barreca, Milinković-Savić

Hosté: Laurini, Eysseric, Falcinelli, Dabo, Olivera, Cristóforo, Cerofolini, Lo Faso, Gaspar, Bastiao Dias, Théréau, Drągowski

Domácí: De Silvestri, Falqué, Niang

Hosté: Biraghi, Ge. Pezzella, Benassi

Gavillucci – Rocca, Bresmes

Stadio Olimpico Grande Torino (Turín)

Crotone - AS Řím 0:2

Branky: 39. El Shaarawy, 75. Nainggolan

Fotbalisté AS Řím otevřeli skóre v Crotone v 39. minutě, kdy se prosadil El Shaarawy. Asistenci si připsal Kolarov, který má už šest gólových přihrávek v této sezoně Serie A, což je o dvě více než jakýkoli jiný obránce.

Šanci na vyrovnání měl po změně stran Trotta, brankář Alisson proti němu však vyběhl včas. Čtvrt hodiny před koncem definitivně rozhodl o výhře hostů v zápase střelecky hodně aktivní Nainggolan. Římané vyhráli třetí utkání po sobě.

Domácí:

Hosté: 39. El Shaarawy, 75. Nainggolan

Domácí: Cordaz – Faraoni, Ceccherini, M. Capuano, Martella – Stoian (71. Tochukwu Nwankwo), Mandragora, Benali – F. Ricci, Trotta, Nalini (22. Barberis, 77. Crociata).

Hosté: Alisson – Peres, Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Pellegrini (66. Strootman), Gonalons, Nainggolan – Gerson (71. Florenzi), Džeko, El Shaarawy (83. Ünder).

Domácí: Pavlović, Tochukwu Nwankwo, Marković, Diaby, Festa, Barberis, Ajeti, Crociata, Viscovo, Zanellato, Sampirisi

Hosté: Skorupski, Florenzi, Silva, Capradossi, Lobont, Schick, Ünder, Antonucci, Strootman, Valeau, Manolas

Banti – Vuoto, Tolfo

Ezio Scida, Crotone

Benevento - Cagliari 1:2

Branky: 46. Brignola - 90.+2 Pavoletti, 90.+6 Barella z pen.

Cagliari prohrávalo ještě v 91. minutě 0:1 v Beneventu, pak ale zápas otočilo brankami Pavolettiho a Barelly, který proměnil penaltu.

Domácí: 47. Brignola

Hosté: 90+2. Pavoletti, 90+7. Barella

Domácí: Puggioni – Sagna (46. Venuti), Djimsiti, Tosca, Letizia – Sandro (C) – Brignola (64. Cataldi), Viola, Djuričić (74. Billong), Guilherme – Coda.

Hosté: Cragno – Romagna, Ceppitelli (C), Castán (80. Farias) – Faragò, Ionita (65. Sau), Barella, Padoin, Miangue – Han (77. Ceter), Pavoletti.

Domácí: Billong, Brignoli, Cataldi, Costa, D'Alessandro, Diabaté, Gyamfi, Lombardi, Memušaj, Parigini, Venuti

Hosté: Andreolli, Ceter, Cossu, Crosta, Deiola, Dessena, Farias, Giannetti, Pisacane, Rafael, Sau

Domácí: Brignola, Cataldi

Hosté: Castán, Faragò

Manganiello – Meli, Valeriani

Stadio Ciro Vigorita

AC Milán - Chievo 3:2

Branky: 10. Calhanoglu, 54. Cutrone, 82. Silva - 33. Stepiňski, 34. Inglese

AC Milán vedl nad Chievem Verona od desáté minuty zásluhou Calhanoglua, hosté ale dvěma slepenými brankami Stepiňského a Ingleseho ještě v prvním poločase skóre otočili.

Obrat se povedl i domácím, za které se po změně stran trefili Cutrone a Silva. V závěru ještě neproměnil penaltu Kessié, "Rossoneri" přesto popáté v řadě získali tři body.

Hellas Verona - Bergamo 0:5

Branky: 45.+4 z pen., 48. a 69. Iličič, 2. Cristante, 71. Gómez

Bergamo deklasovalo venku Hellas Verona 5:0, hattrickem k tomu přispěl slovinský reprezentant Iličič.

Domácí:

Hosté: 2. Cristante, 45+4. Iličić, 49. Iličić, 69. Iličić, 71. A. Gómez

Domácí: Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Vuković – Fares, Rômulo, Calvano, Marcel Büchel (46. Valoti), Verde (55. Aarons) – Matos, Petković (70. Felicioli).

Hosté: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello, Castagne – Cristante (74. de Roon), Freuler – Spinazzola (88. Gosens), Iličić (88. Haas) – Petagna, A. Gómez.

Domácí: Silvestri, Coppola, Fossati, Aarons, Zuculini, Bianchetti, Valoti, Boldor, Bearzotti, Souprayen, Felicioli, Heurtaux

Hosté: Rossi, Gollini, Gosens, Cornelius, de Roon, Melegoni, Haas, Hateboer, Barrow

Domácí: Calvano, A. Ferrari, Valoti

Hosté: Iličić, Cristante

Marco di Bello

Marcantonio Bentegodi Stadium, Verona

Sampdorie Janov - Inter Milán 0:5

Branky: 30. z pen., 31., 44. a 51. Icardi, 26. Perišič

Demolici Sampdorie načal Perišič, který otevřel skóre hlavičkou po Cancelově centru. Pak už úřadoval Icardi. Po půlhodině hry proměnil penaltu po Barretově faulu, již za minutu zvýšil na 3:0 povedenou patičkou. Podobně v závěru poločasu zakončil Rafinha, jeho pokus ale gólman Viviano vyrazil jen k Icardimu, který zkompletoval hattrick.

V 51. minutě Icardi, který do Interu přišel v roce 2013 právě ze Sampdorie, skóroval ranou o zem počtvrté. V dresu milánského klubu se mu povedlo jako třetímu v historii vstřelit čtyři branky v Serii A na hřišti soupeře.

Předchozí podobné počiny jsou z dávné minulosti: podařilo se tu Giuseppemu Meazzovi v roce 1933 proti Laziu Řím a jeho jmenovci Baldinimu o deset let později proti Bergamu.

Domácí:

Hosté: 26. Perišić, 30. Icardi, 31. Icardi, 44. Icardi, 51. Icardi

Domácí: Viviano – Bereszyński (34. Verre), Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto (54. Regini), Torreira, Praet – G. Ramírez (50. Caprari) – Quagliarella (C), D. Zapata.

Hosté: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio – Brozović, Gagliardini – Candreva (78. Vecino), Rafinha (80. Valero), Perišić – Icardi (C) (66. Éder).

Domácí: Andersen, Álvarez, Caprari, Verre, Strinić, Regini, Capezzi, Tessiore, Tozzo, Belec

Hosté: López, Vecino, Valero, Karamoh, Padelli, Santon, Éder, Berni, Dalbert

Domácí: G. Ramírez, Caprari

Hosté: Rafinha

Tagliavento – Ranghetti, Mondin

Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova)

Spal - Juventus 0:0

Nedařilo se Juventusu, který překvapivě jen remizoval na hřišti o záchranu hrajícího Spalu. Úřadující mistři zdramatizovali boj o titul, tabulku vedou o pět bodů před Neapolí, která má ale k dobru nedělní zápas s FC Janovem.

Hráči Juventusu sice ve Ferraře měli střeleckou převahu, ale žádnou šanci neproměnili a většinu pokusů poslali mimo domácí branku. "Stará dáma" nicméně desátým utkáním bez inkasované branky v řadě vyrovnala rekord soutěže.

Domácí: Meret – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Grassi, Schiattarella, Kurtić, F. Costa (90+1. Šimić) – Paloschi (82. Everton Bilher), Antenucci (C) (89. Floccari).

Hosté: Buffon (C) – De Sciglio, Rugani, Chiellini (80. Barzagli), Asamoah (64. Mandžukić) – Pjanić, Matuidi (84. Bentancur) – Costa, Dybala, Sandro – Higuaín.

Domácí: Gomis, Šimić, Bonazzoli, Floccari, Schiavon, Väisänen, Vitale, Salamon, Bilher, Viviani, Marchegiani, Dramé

Hosté: Barzagli, Marchisio, Szczęsny, Del Favero, Höwedes, Mandžukić, Sturaro, Lichtsteiner, Bentancur

Domácí: Kurtić, Schiattarella, F. Costa, Everton Bilher

Hosté: Costa, Pjanić

Massa – Di Iorio, Prenna

Stadio Paolo Mazza (Ferrara)

Udine - Sassuolo 1:2

Branky: 44. Fofana - 42. vlastní Adnan, 74. Sensi

Fotbalisté Udine na svém stadionu podlehli Sassuolu 1:2 a v italské lize prohráli popáté za sebou. Celé utkání 29. kola v domácí záloze absolvoval Jakub Jankto, jeho český spoluhráč Antonín Barák nastoupil v 57. minutě a dostal žlutou kartu.

Sassuolo se ujalo vedení ve 42. minutě po vlastním gólu Aliho Adnana z rohu. Irácký obránce své zaváhání částečně napravil ještě před pauzou, kdy připravil vyrovnávací gól pro Seka Fofanu, který se z dálky trefil přesně do horního růžku.

Čtvrt hodiny před koncem však hosté potrestali chybu obrany Udine. Matteo Politano našel před brankou volného Stefana Sensiho a ten nedal čtyřicetiletému gólmanovi Albanu Bizzarrimu šanci.

Udine je v neúplné tabulce jedenácté. Sassuolo utnulo ligovou sérii bez vítězství, která od prosince trvala devět utkání, a patří mu čtrnácté místo.

Domácí: 44. Fofana

Hosté: 42. Adnan (vl.), 74. Sensi

Domácí: Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo, Samir – Widmer (81. Balić), Fofana (57. Barák), Behrami, Jankto, Adnan – de Paul – Maxi López (70. Perica).

Hosté: Consigli – Goldaniga, Acerbi, Dell'Orco – Lirola, L. Mazzitelli (86. Cassata), Sensi, Missiroli, Adjapong (81. Rogério) – Politano (89. Magnanelli), Babacar.

Domácí: Scuffet, Borsellini, Zampano, Nuytinck, Pezzella, Ingelsson, Pontisso, Hallfredsson, Barák, Balić, Perica

Hosté: Marson, Pegolo, Lemos, Rogério, Magnanelli, Biondini, Frattesi, Cassata, Duncan, Matri, Pierini

Domácí: Barák

Hosté: Adjapong, L. Mazzitelli