Real zachránil s Atlétikem Ronaldo, Messi vykouzlil nádherný přímák

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

VIDEO | Fotbalisté Realu Madrid remizovali ve španělské lize v městském derby s Atléticem 2:2 a zůstali v tabulce první. Bod jim zachránil v závěru utkání Cristiano Ronaldo, který v lize nastoupil poprvé po odpykání třízápasového disciplinárního trestu. Barcelona vyhrála v domácím zápase nad Almerií 4:1 a ztrácí na Real jeden bod. Nádhernou brankou z přímého kopu k tomu přispěl Lionel Messi

Hosté: 3. Benzema, 82. Ronaldo

Domácí: Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Koke, M. Suárez, Raúl García, Gabi, Turan (83. C. Rodríguez) – D. Costa.

Hosté: Diego López – Arbeloa (71. Carvajal), Pepe, Ramos, Coentrão (59. Marcelo) – Modrić, Alonso, di María (72. Isco) – Bale, Benzema, Ronaldo.

54.600 diváků

Real šel v derby bleskově do vedení: už po třech minutách se trefil francouzský útočník Karim Benzema, který zužitkoval centr Ángela Di Maríi a připsal si patnáctou ligovou trefu. Jenže domácí ještě do přestávky dokázali stav otočit díky brankám Kokeho a Gabiho, jehož dalekonosná střela v nastavení překvapila gólmana Realu Diega Lópeze.

O dělbě bodů rozhodl osm minut před koncem zápasu Ronaldo, který po dvou brankách ve středečním zápase Ligy mistrů do sítě Schalke oslavil přesnou ranou k tyči svůj návrat na ligové trávníky. Nejlepší střelec španělské ligy se prosadil již potřiadvacáté.

Hosté: 27. Trujillo

Domácí: Valdés – Dani Alves, Mascherano, Puyol (C), Adriano – Xavi, Busquets, Fábregas (79. Iniesta) – A. Sánchez (73. Pedro), Messi, Neymar (88. Tello).

Hosté: Esteban – Rafita, Trujillo, Torsiglieri, Dubarbier – Verza, Azeez, Corona (C) (71. Tébar) – Vidal, Rodri (62. Barbosa), Zongo.

Domácí: Olazábal, Bartra, Iniesta, Alba, Song, Pedro, Tello

Hosté: Julián, Martínez, Mané, Tébar, Suso, Díaz, Barbosa

Domácí: Adriano

Hosté: Azeez, Corona, Verza, Tébar

Del Cerro – Fernández, Álvarez – Pérez

Camp Nou (Barcelona)

Barcelona vedla od deváté minuty, kdy střeleckou formu potvrdil Alexis Sánchez. Ten se v lize trefil popáté z posledních šesti zápasů. Za čtvrt hodiny na jeho gól navázal Lionel Messi, který z přímého kopu přidal svou patnáctou ligovou branku.

Almería utkání zdramatizovala gólem Ángela Trujilly, jenž se prosadil hlavou po rohovém kopu. V závěrečných minutách ale Katalánci definitivně stvrdili výhru. Na 3:1 zvýšil prvním ligovým gólem od srpna 2012 obránce Carles Puyol, konečnou podobu výsledku pak dal technickou střelou Xavi.

Výsledky španělskíé ligy:

Villarreal - Betis Sevilla 1:1 (71. Bruno z pen. - 85. Castro),

Atlético Madrid - Real Madrid 2:2 (28. Koke, 45.+1 Gabi - 3. Benzema, 82. Ronaldo),

Elche - Vigo 1:0 (84. Gil),

FC Sevilla - San Sebastian 1:0 (77. Gameiro),

Vallecano - Valencie 1:0 (61. Larrivey),

FC Barcelona - Almería 4:1 (9. Sánchez, 24. Messi, 83. Puyol, 89. Xavi - 27. Trujillo).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.