14. dubna 2008 • 00:00

"S" udeřila zároveň

GAMBRINUS LIGA: OBĚ "S" VYHRÁLA 1:0 Sparta i Slavia zlomily své protivníky jediným gólem v čase 18.27 PRAHA - Tak to je k neuvěření. Přes hodinu si pražská "S", rivalové v boji o titul, nevěděla rady se svými protivníky - a pak se ve stejné minutě radovala z gólů, které jim přinesly shodná vítězství 1:0. A v obou případech skórovali střídající hráči! V 18.27 vysvobodil Slavii proti Kladnu Šenkeřík i Kolář Spartu na půdě Kladna. Co to znamená? Že oba týmy mají i po 25. kole stejný počet bodů. Sparťanský útočník Miroslav Slepička ještě vydýchával zápas na Kladně, ale jeho myšlenky mířily i na pražský Strahov. "Kolik ten zápas skončil?" vyzvídal u novinářů. "Jedna nula," dostalo se mu odpovědi. "Říkali jsme si, že Slavia asi vyhraje, i když Liberec mohl překvapit," reagoval a dodal: "Prej Slavia nedala zase penaltu?" Ano. Sbírku dvou promarněných pokutových kopů v utkání s Plzní včera "sešívaní" rozšířili na tři. A kouč Karel Jarolím láteřil: "Na penaltu měl jít Jarda Černý a ne Šenkeřík!" "Jsem spokojen jen s vítězstvím," říkal mezitím na Kladně Michal Bílek, trenér letenského celku. Byly to včera informační dostihy mezi místy, která dělí asi pětadvacet kilometrů. Není divu, vůbec poprvé v sezoně - s výjimkou vzájemného derby - nastoupily Sparta a Slavia ke svým utkáním ve stejný čas. Tím však podobenství nekončilo. Na obou stadionech se favorité dlouho nervovali. Tříbodový gól vstřelili až ve finiši. Jejich výhry rozhodně neměly punc suverenity. "Nebyl to bůhvíjak dobrý výkon," shrnul Bílek. Ani rozhodující sparťanská branka se neobešla bez kazu. Vyvolala totiž velké diskuze na téma, jestli jí Kolář dosáhl dovoleným způsobem. S gólmanem Pavlíkem šel do ostrého souboje. Ukopl mu míč z ruky? "Asi jsme s brankářem o sebe zavadili. Ale já byl u míče dřív," líčil Daniel Kolář. Opakované televizní záběry i fotografi e deníku Sport však v této verzi nacházejí trhliny. Na výsledku to ovšem nic nemění. Co tedy včerejšek napověděl směrem k jarnímu ligovému finále? Nic zásadního. Oba týmy pokračují v přetahování o první příčku. K vyluštění napínavé tajenky už schází jenom pět kol. Sparta v nich doma přivítá Most, Brno a Ostravu a čekají ji výjezdy na Bohemians 1905 a do Liberce. Slavia? Zajíždí do Teplic, Olomouce a Mladé Boleslavi, na vlastním trávníku změří síly se Žižkovem a Jabloncem. "Bude to dramatické, ale věřím, že to zvládneme. Síla Sparty je v tom, že umí vyhrát i zápasy, ve kterých se jí nedaří," míní Slepička. "Věřím, že když budeme hrát s takovým odhodláním jako proti Liberci, tak titul uděláme my. Pořád to máme ve svých rukou. Nesmíme zaváhat," kontruje Zdeněk Šenkeřík. Kdo bude mít pravdu? *** NEDĚLNÍ MINUTY 16.59 ..... O minutu dřív, než je ofi ciální výkop, začíná utkání Slavia-Liberec. 17.01 ...... Naopak o minutu později oproti stanovené době zahajuje duel Kladno-Sparta. 17.44...... První půle střetnutí na Strahově se nenastavuje ani o minutu, stav je stejný jako na začátku. 17.47 ...... Úvodní dějství končí i v Kladně, skóre je rovněž 0:0, průběžnou tabulku tak stále vede Sparta před Slavií. 17.59...... Začíná druhá půle zápasu Slavia-Liberec. 18.06 ..... Až nyní se znovu zahajuje i klání v Kladně. 18.27 ..... Neuvěřitelné! Ve stejnou minutu dostává Šenkeřík do vedení Slavii i Kolář Spartu! Tabulka zůstává stejná. 18.46 .... Zápas Slavia-Liberec končí výsledkem 1:0. 18.54 ..... Až nyní zní závěrečný hvizd i v Kladně. Také Sparta vítězí 1:0, v čele tabulky se nic nemění kromě toho, že si oba aspiranti titulu připsali svorně tři body a jednu aktivní trefu do skóre.

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.