Hradec, Vrchlabí a Havlíčkův Brod si zajistili postup

0
Olomouc - Sparta: Kuchtův gól hlavou byl odvolán kvůli ofsajdu
Hradec Králové - Slavia: Zadražil fantasticky vychytal Chytila

Hokejisté Havlíčkova Brodu, Vrchlabí a Hradce Králové prošli z předkola play off do čtvrtfinále první ligy. O posledním účastníkovi se rozhodne v úterním duelu mezi Benátkami nad Jizerou a Znojem, které dnes srovnalo stav série na 2:2.

Hradec Králové do čtvrtfinále prošel po výhře 4:2 na ledě Třebíče. Hosté za postupem vykročili rázně od začátku zápasu a už po šest minutách vedli o dvě branky.

Domácí sice v 28. minutě díky Burianovi snížili, dvougólový náskok však Hradci vrátil Záhorovský a čtyři minuty před koncem přidal čtvrtý zásah hostů Hruška. Třebíč v závěru pouze snížila po zásahu Vondráčka a v sérii prohrála 1:3.

Stejným poměrem prošlo dál i Vrchlabí, které si postup zajistilo ve velkém stylu, když porazilo stejně jako v sobotu 3:0 Beroun. Domácí se dostali do vedení už v šesté minutě díky Beckovi, o výhře ale definitivně rozhodli až v poslední třetině, kdy se trefil Loskot a Čížek.

Havlíčkův Brod si pro postup došel po vítězství 6:3 v Kadani a celou sérii ovládl poměrem 3:1 na zápasy.

Benátkám se nepodařilo rozhodnout o postupu na vlastním ledě a se Znojmem prohrály 1:2.

Za důležitou výhrou nasměroval Orly v první třetině Jarůšek, dvougólové vedení zajistil ve 26. minutě Štach. Domácí pak po Skořepově trefě z trestného střílení srovnali, na vyrovnání už ale nedosáhli.

O postupu se tak bude rozhodovat v pátém utkání série v úterý ve Znojmě.

Předkolo play off první hokejové ligy - 4. zápasy:

Třebíč - Hradec Králové 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. Burian, 59. Vondráček - 1. Moskal, 6. Budínský, 39. Záhorovský, 56. J. Hruška. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 4:5, navíc Luňák (Hradec ) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2150. Konečný stav série: 1:3.

Benátky nad Jizerou - Znojmo 1:2 (0:1, 0:1 1:0)
Branky: 47. Skořepa z tr. střílení - 18. Jarůšek, 26. Štach. Rozhodčí: Horák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:2. Diváci: 646. Stav série: 2:2.

Vrchlabí - Beroun 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 6. Beck, 47. Loskot, 55. Čížek. Rozhodčí: Smitka - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 10:14. Využití: 3:0. Diváci: 1546. Konečný stav série: 3:1.

Kadaň - Havlíčkův Brod 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
Branky: 5. Stoklasa, 53. Kalinovič, 59. Kadlec - 33. a 60. Vondráček, 14. Zohorna, 22. Šenkeřík, 43. Němec, 53. Švaňhal. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 670. Konečný stav série: 1:3.