17. října 2018 • 21:12

Motor zdolal Vsetín a navýšil vedení, Kladno padlo v Litoměřicích

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 15. kola druhé nejvyšší soutěže zvítězili ve Vsetíně 3:2 a ukončili soupeři osmizápasovou sérii výher. Motor zároveň navýšil náskok v čele soutěže na šest bodů, protože po pěti výhrách v řadě prohrálo i Kladno, které podlehlo Litoměřicím 2:3. Třetí místo si navzdory nečekané prohře v Benátkách nad Jizerou 0:4 udržel Přerov.

Souboj Na Lapači svedl proti sobě trenéra domácích Jiřího Dopitu a kouče Jihočechů Václava Prospala, kteří na mistrovství světa v roce 2000 dotáhli reprezentaci ke zlatu.

V prvních dvou třetinách zaznamenala obě mužstva po jedné trefě. O třech bodech pro hosty rozhodl v 50. minutě trefou v přesilovce pět na tři útočník Lukáš Endál. České Budějovice zvítězily potřetí v řadě a celkově bodovaly v sedmém utkání po sobě.

Kladenští Rytíři v Litoměřicích od desáté minuty prohrávali, ale poté díky přihrávce a gólu Petra Vampoly, mistra světa z roku 2010, obrátili stav. V hrdinu duelu se proměnil osmnáctiletý útočník Otakar Šik, který na konci druhé třetiny vyrovnal a v 52. minutě přisoudil Stadionu tři body.

Jihlava výhrou 3:0 utnula Slavii desetizápasovou šňůru s bodovým ziskem. Dukla si góly rozdělila do všech třetin. Z vítězné trefy se radoval útočník Tomáš Čachotský, jenž přidal také asistenci.

Benátky nad Jizerou zvítězily po čtyřech porážkách. Dvě přesilovkové trefy Středočechů zařídil devatenáctiletý útočník Ondřej Chrtek, který si v závěru utkání vedle dvou minut vysloužil i desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Prostějov si z Poruby odvezl plný bodový zisk za triumf 5:2. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:1, ale v posledním dějství si vzal slovo lídr Jestřábů Tomáš Divíšek, který vsítil hattrick. Devětatřicetiletý útočník s 24 body vládne pořadí produktivity. Čtyřmi body za gól a tři nahrávky se zaskvěl útočník Tomáš Nouza, jenž spolu s Divíškem díky 11 brankám vede pořadí kanonýrů.

Třebíč našla až v sedmém domácím utkání přemožitele a stal se jím po výhře 2:1 Havířov. Všechny branky padly v úvodní dvacetiminutovce. O tu rozdílovou se v početní výhodě postaral obránce David Chroboček.

Frýdek-Místek nezaváhal ani ve druhém zápase pod vedením nového šéfa střídačky Vlastimila Wojnara. Domácí tým přestřílel Kadaň 6:3, třemi body k tomu přispěl útočník Milan Mikulík.

Výsledky 15. kola první hokejové Chance ligy:

Benátky nad Jizerou - Přerov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. a 42. Chrtek, 12. M. Zachar, 58. Bittner. Rozhodčí: Kašík, Kostourek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4, navíc Maier a Chrtek (oba Benátky nad Jizerou) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 200.

Třebíč - Havířov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Vodný - 13. Gřeš, 18. Chroboček. Rozhodčí: Veselý, Vrba - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 958.

Vsetín - Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Theoret, 37. Rác - 17. Plášil, 26. Vydarený, 50. Endál. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Zídek, Doležal. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. Diváci: 3080.

Jihlava - Slavia Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Čachotský, 33. T. Havránek, 58. Mandát. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1781.

Frýdek-Místek - Kadaň 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 26. a 28. Hladonik, 7. Mikulík, 11. Novotný, 43. Husák, 49. L. Kovář - 8. Klíma, 10. Říha, 24. Chlouba. Rozhodčí: Čech, Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 min. a do konce utkání, Kůs (oba Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 883.

Poruba - Prostějov 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Branky: 17. Ollender, 49. Matějíček - 43., 55. a 60. Divíšek, 36. Nouza, 50. Starý. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 482.

Litoměřice - Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 38. a 52. Šik, 10. Válek - 19. Zikmund, 31. Vampola. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8, navíc Hajný (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 1286.