20. října 2008 • 21:42

Poslední Třebíč jasně vyhrála v Olomouci

Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Olomouc nedokázala na svém ledě porazit poslední tým soutěže. Třebíč však na Hané zvítězila zcela zaslouženě. Venku vyhrála také Poruba, Ústí nad Labem a Kadaň.

Vrchlabí - Hradec Králové 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky:
4. Beck, 19. Kříž, 23. Konečný, 42. Rusnák.

Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1972 (vyprodáno).

Souboj mezi Vrchlabím a Havířovem dopadl jednoznačně pro domácí, kteří byli ve všech směrech lepší, rychlejší a aktivnější. Vrchlabští hokejisté šli rychle do vedení, když se ve 4. minutě ujal vedení Beck.

Na 2:0 zvýšil v 19. minutě Kříž a další dvě branky přidali Konečný s Rusnákem. Vrchlabí bez problému porazilo svého soupeře 4:0 a drží třetí pozici v tabulce.

Hradec Králové - Beroun 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Fořt, 55. Roubík, 60. Volráb.

Rozhodčí: Trombík - Pala, Koliba. Vyloučení: 4:4. Bez vyuřití. Diváci: 1280.

V první třetině měli asi největší šanci ke skórování hosté, ale Tvrzník nařízenétrestné střílení neproměnil. Až do začátku závěrečné části nebyl k vidění příliš atraktivní hokej.

Hned v úvodu třetího dějství se však domácí po kombinaci první útočné formace dostali do vedení. V 55. minutě zvýšil náskok Roubík a v poslední minutě zaznamenal třetí branku Volráb, který se trefil do prázdné branky hostů.

Olomouc - Třebíč 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 7. Ondrušek - 9. Bulička, 44. Koktan, 54. Hrbáček, 60. Čech.

Rozhodčí: Mikula - Jureček, Barteček. Vyloučení: 11:11, navíc Davídek 5 min. a do konce utkání - Burian 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 750.

Olomouc začala proti poslednímu celku první ligy dobře. Už v 7. min. propálil od modré brankáře Lva Ondrušek. Soupeř však o dvě minuty později vyrovnal, když se ve zmatku před Žigárdym zorientoval Bulička.

Hosté pak překvapivě na dlouhou dobu přebrali iniciativu a měli několik šancí na skórování. Ve druhé třetině neproměnili čtyři vyložené šance, tu největší měl v přesilovce pět na tři Stejskal, ale nedorazil puk z brankové čáry do sítě.

Ve 41. min. fauloval Davídek obránce Flamíka a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Třebíč dlouhou přesilovku využila, rozhodující gól střetnutí vstřelil olomoucký odchovanec Koktan, který je v Třebíči na hostování.

Hosté pak přidali pojistku v 54. minutě při přesilovce čtyři na tři díky Hrbáčkovi a v poslední minutě při power play pečetil do prázdné branky Čech. Horáčká Slavia tak vyhrála po šesti porážkách.

Chrudim - Poruba 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 53. Stavenský - 9. a 51. Kotásek, 13. Červenka.

Rozhodčí: Jílek - Padevět, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.

Hosté z Poruby kvalitně bránili a Chrudim se těžko přes jejich obranu dostávala. Výborně zachytal gólman ostravského celku Vošvrda především ve třetí třetině, kdy se domácí snažili o zvrat a měli velký tlak.

Havlíčkův Brod - Kadaň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky:
12. Svoboda - 3. Freiberg, 45. Šíp.

Rozhodčí: Skoupý - Novák, Klein. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 900.

Domácí po čtyřech tříbodových vítězstvích za sebou narazili. Bojovná Kadaň odehrála celý zápas poctivě a o jejím vítězství rozhodl v poslední třetině bývalý litvínovský útočník Radek Šíp.

Most - Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky:
8. Vrtek, 45. Nosek - 20. Sklenička, 29. Janků, 39. Špirko.

Rozhodčí: Blecha - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 980.

Hokejisté Ústí nad Labem si v 15. kole připsali osmou výhru v první lize za sebou. Klub, jenž minulou sezonu strávil v extralize, dnes zvítězil 3:2 v Mostě a stále dýchá na záda vedoucí Kometě Brno.

V 8. minutě nastřelil první gól zápasu domácí Vrtek, za hosty srovnal brankou do šatny Sklenička.Dvoubrankové vedení si hosté vybojovali v prostřední třetině díky trefám Janků a Špirka. V poslední třetině už domácí stačili snížit na konečných 2:3.

Kometa Brno - Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky:
25. Kostourek, 40. Morava, 47. Barus, 55. Lhotský.

Rozhodčí: Pešina - Ritich, Skopal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4620.

Hokejisté Komety pokračovali ve čtyřzápasové domácí sérii a ve třetím duelu v Rondu za sebou přivítali soupeře z dolní poloviny tabulky.Benátky se snažily, ale od začátku bylo jasné, že jsou slabším týmem. Domácím trval pomaleji rozjezd a prosadit se dokázali až ve druhé třetině díky brankám Kostourka a Moravy.

Hosté ani poté utkání nezabalili a domácím dovolili ve třetí třetině jenom další dvě branky. Ty vstřelili Barus a Lhotský. Kometa si připsala pátou výhru za sebou, soupeře zdrtila celkovým skóre 27:4.