Jandačův Magnitogorsk v KHL zabral, Červený vystřelil výhru Slovanu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Magnitogorsku v KHL po sérii tří porážek zvítězili, na svém ledě porazili Omsk 4:1. Svěřenci bývalého reprezentačního trenéra Josefa Jandače rozhodli zápas až v závěrečné desetiminutovce, v níž se dvakrát prosadil Sergej Mozjakin a jednou skóroval Jevgenij Timkin.

Hostující Avangard měl přitom v poslední třetině výraznou převahu, na střely na branku v ní vyhrál 24:7. Brankáře Metallurgu Vasilije Košečkina ale vedoucí celek Černyševovy divize překonal jen jednou.

Popáté za sebou uspěl bratislavský Slovan, všechny zápasy v této sérii přitom vyhrál o jediný gól. Chabarovsk na Slovensku podlehl 1:2, vítěznou branku dal český útočník Rudolf Červený v oslabení. Hosté překonali Jakuba Štěpánka až dvě minuty před koncem.

Barys Astana, který v minulém utkání připravil první prohru v sezoně Jekatěrinburgu, otočil zápas v Čeljabinsku a zvítězil 5:4 v prodloužení. Český brankář Dominik Hrachovina odchytal za hosty dvě třetiny, pak ho za stavu 2:4 vystřídal Henrik Karlsson.