Eliáš je konečně zpět! Ukázal svou chytrost, chválil ho kouč

Autor: mto
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Dlouhé týdny to trvalo, ale Patrik Eliáš se konečně dočkal. Konečně si odbyl premiéru v novém ročníku, i když byla trochu smutná. Hokejisté New Jersey doma podlehli Columbusu 1:2 a formace českého veterána byla na ledě u vítězného gólu. "I tak myslím, že napoprvé odehrál dobrý zápas," pochválil Eliáše trenér John Hynes.

Devětatřicetiletý Eliáš před sezonou vstoupil do posledního roku svého kontraktu a chtěl dokázat, že ještě stále má na to, aby v NHL hrál. Bohužel hned na začátku přípravného kempu si poranil pravé koleno a přišel tak téměř o čtvrtinu sezony.

Proti Blue Jackets šlo tedy pro dvojnásobného vítěze Stanley Cupu o první ostrý duel od 11. dubna. "Fyzicky to nebylo špatné, hokejově žádná sláva," okomentoval sám hokejista po zápase svůj výkon.

Pro začátek naskočil v útoku se švédským rychlíkem Jacobem Josefsonem a mladým Američanem Stefanem Matteauem. Toho občas vystřídal rtuťovitý Jordin Tootoo.

"Myslím, že jsme vlastně neodehráli špatné střídání, i když útočně jsme toho tolik nepředvedli. Škoda toho jednoho zaspání v útočném pásmu," připomněl Eliáš situaci, která vedla k vítězné trefě z hole Matta Calverta. "To bylo nešťastné..."

"Vypadal dobře na puku, byl rychlý a při svých střídáních ukázal svou chytrost. Poctivě bojoval, určitě bude pro náš tým přínosem," dodal pro northjersey.com Hynes

Celkem tedy Eliáš naskočil ke dvaceti střídáním, odehrál 14 minut a 50 vteřin a dvakrát vystřelil na bránu. Přesto prohra s jedním z nejslabších celků trochu překvapila...

Hosté: 08:51. Karlsson, 38:36. Calvert

Domácí: Schneider (Kinkaid) – Greene "C", Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac "A", Palmieri – Eliáš "A", Josefson, Matteau – Farnham, Gionta, Tootoo

Hosté: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Murray, Connauton, Bodnarchuk, Prout – Jenner "A", Johansen, Saad – Hartnell, Karlsson, Foligno "C" – Calvert, Dubinsky "A", Atkinson – Rychel, Campbell, Wennberg