18. listopadu 2021 • 06:47

Chicago i s Kubalíkem slaví čtvrtou výhru v řadě, uspělo Colorado

0
Plzeň - Mladá Boleslav: Viktoria přidává třetí zásah, na přední tyči uklidil míč do sítě Chorý
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení

Hokejisté Chicaga s Dominikem Kubalíkem v sestavě zdolali Seattle 4:2 a vyhráli v NHL počtvrté za sebou. Nováček Kraken na vítězství čeká již pět duelů a v tabulce Západní konference je předposlední. Pět zápasů bez výhry je také Vancouver, který v domácím duelu nestačil na Colorado. Hokejisté Avalanche bez zraněných Čechů Pavla Francouze a Martina Kauta porazili Canucks 4:2 a vyhráli třetí utkání za sebou.

Chicago po nevydařeném vstupu do soutěže stoupá tabulkou. Základ k výhře v Seattlu položili Blackhawks v prvních dvou třetinách, po kterých vedli 2:0. Ve 46. minutě přidal třetí branku Chicaga Patrick Kane a utkání se zdálo být rozhodnuté, domácí Kraken se ale v závěru třetí části dostal zpět do hry. Branky Jarreda McCanna a Yanniho Gourgeho ale na obrat nestačily. Definitivní podobu výsledku dal trefou do prázdné branky Jake McCabe.

Kubalík odehrál za Chicago přes 19 minut, ve kterých stihl dvakrát ohrozit brankáře Philippa Grubauera.

Hokejisté Colorada o výhře na ledě Vancouveru rozhodli ve třetí třetině, v níž dokázali otočit stav z 1:2 na konečných 4:2. Třemi body za gól a dvě asistence se pod výhru Avalanche podepsali centři prvních dvou formací Mikko Rantanen a Nazem Kadri.

Colorado potvrdilo zlepšení přesilových her. Proti Canucks využili hokejisté z Denveru hned tři nabídnuté početní výhody a z poslednch tří utkání se v nich prosadili šestkrát.

Domácí: 28:52. Garland, 41:30. Poolman

Hosté: 07:17. Rantanen, 42:19. Kadri, 43:12. Makar, 59:50. Landeskog

Domácí: Demko (Halák) – Ekman-Larsson, Poolman, Q. Hughes, Hamonic, Burroughs, T. Myers – J. T. Miller, Elias Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Höglander – Podkolzin, Dickinson, Garland – Dowling, Lammikko, Chiasson.

Hosté: Kuemper (J. Johansson) – D. Toews, Makar, Girard, E. Johnson, J. Johnson, R. Murray – Landeskog, Rantanen, L. O'Connor – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Jost, Newhook, Helm – Jayson Megna, Kiefer Sherwood.

Pollock, Hanson – Baker, Knorr

Rogers Arena, Vancouver

18 361 diváků

Domácí: 54:15. McCann, 58:11. Gourde

Hosté: 15:03. S. Jones, 22:01. DeBrincat, 45:36. P. Kane, 59:34. McCabe

Domácí: Grubauer (Driedger) – Giordano (C), H. Fleury, Lauzon, Oleksiak, A. Larsson, Vince Dunn – Jordan Eberle (A), Wennberg, Schwartz – Järnkrok, McCann, Marcus Johansson – Blackwell, Gourde (A), B. Tanev – Donskoi, Geekie, Donato.

Hosté: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman, C. Jones – P. Kane (A), Dach, DeBrincat (A) – Khaira, J. Toews (C), D. Kubalík – Reese Johnson, D. Strome, Borgström – R. Carpenter, Kurashev.

Nicholson, Anderson – Johnson, Nansen

Climate Pledge Arena, Seattle

17 151 diváků

Domácí:

Hosté: 56:30. Hathaway, 58:42. Hathaway

Domácí: Quick (C. Petersen) – Edler, M. Roy, O. Määttä, Clague, Björnfot, M. Anderson – Arvidsson, Kopitar (C), D. Brown (A) – Athanasiou, Danault, Iafallo (A) – A. Kempe, Kupari, T. Moore – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

Hosté: Samsonov (Vaněček) – Fehérváry, Carlson (A), D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson (A) – Sheary, McMichael, Sprong – Jonsson Fjällby, Pilon, Hathaway – Hagelin, Protas, Leason.