31. prosince 2018 • 15:05

Kuopio slaví triumf na Spengler Cupu, finále rozhodla osmá série nájezdů

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté KalPy Kuopio ovládli při svém premiérovém startu Spenglerův pohár v Davosu. Ve finále zdolali obhájce vítězství z minulých tří let Kanadu 2:1 po samostatných nájezdech. V osmé sérii rozstřelu rozhodl útočník Jaakko Rissanen.

Kanada na 92. ročníku tradičního turnaje na rekordní 16. triumf nedosáhla a stále se dělí o pozici nejúspěšnějšího týmu s pořádajícím Davosem.

Na první branku 6300 diváků ve vyprodané Vaillant Areně čekalo až do 46. minuty, kdy slavila vedení Kanada. Po přihrávce Adama Cracknella ujel Torrey Mitchell, jehož pokus o blafák sice slovenský gólman Denis Godla vypíchnul hokejkou, ale Daniel Winnik okamžitě z dorážky otevřel skóre.

KalPa odpověděla necelých devět minut před koncem. Střelu Lasseho Lappalainena ještě Zach Fucale vyrazil, ale do odkryté branky doklepl puk Eetu Luostarinen.

V prodloužení pomohla Godlovi po bekhendovém pokusu Dalpeho tyčka. Po nájezdech se díky Rissanenovi radoval aktuálně jedenáctý tým finské ligy.

Domácí: 45:16. Winnik

Hosté: 51:24. Luostarinen, . Rissanen

Domácí: Fucale (Coreau) – Quincey, Fabbro, Wiercioch, Bieksa, Després, Noreau (A), Curran – DiDomenico, Ebbett (C), D'Agostini – Micflikier, Emmerton, Boychuk – Lapierre, D. Moore (A), Dalpe – Winnik, T. Mitchell, Cracknell – Knelsen.

Hosté: Godla (Manzato) – Wilson (A), Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – Texier, Rissanen (A), Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Nuutinen – Könönen, Sebok, Jokinen (C) – Knuutinen, Vainiola, Piipponen.