SOUHRN MS: Po prodlouženích přišly kanonády. Řádilo Finsko, Francie i USA

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

2. den MS v hokeji | Na úvod druhého hracího dne na mistrovství světa 2018 v Dánsku se začalo pořádně vyrovnanými bitvami. Odpolední program se však změnil v kanonádu. Po shodné výhře 3:2 v prodloužení Švýcarska a Lotyšska se roztrhl gólový pytel Finům, kteří rozstříleli nováčka z Jižní Koreje 8:1. Chuť si po sedmigólovém výprasku spravili Francouzi. Výběr země galského kouhouta s klidem porazil Bělorusko. 6:2. Domácí mužstvo nestačilo na americké hvězdy a padlo 0:4.  Vše o MS v hokeji 2018 najdete ZDE<<<

Skupina A

Švýcarsko - Rakousko 3:2pp

Švýcarští hokejisté porazili ve svém prvním zápase na mistrovství světa Rakousko 3:2 v prodloužení. Do utkání sice vyšli lépe hráči s helvétským křížem na hrudi, ale kvůli faulu kolenem Svena Andrighetta na obránce Stevena Stronga využili jižní čeští sousedé přesilovku a do konce třeří třetiny i vyrovnali. Zápas rozhodl v 64. minutě švýcarský útočník Enzo Corvi, který si v duelu s nováčkem stejně jako spoluhráč Nino Niederreiter připsal dva kanadské body.

Rakušané se v elitní skupině MS představili poprvé od roku 2015, museli se však ještě obejít bez hlavní hvězdy. Útočník Philadelphie Michael Raffl by se k týmu měl připojit až po víkendu.

Domácí: 18:28. Niederreiter, 24:14. Haas, 63:18. Corvi

Hosté: 34:50. Zwerger, 46:28. Ganahl

Domácí: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.

Hosté: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BLR), Lazarov (RUS)

Royal Arena, Kodaň

5019 diváků

Francie - Bělorusko 6:2

Po výprasku si spravili chuť. Francouzští hokejisté ve druhém utkání na mistrovství světa v Dánsku napravili úvodní debakl 0:7 proti Rusku a s velkým přehledem porazili Bělorusko 6:2.

Hlavním tahounem týmu ze země galského kohouta byl útočník Stephane Da Costa, který vstřelil jeden gól a na dva přihrával. Podíl na vítězství Francie však měl i Jordan Perret. Útočník pardubického Dynama jednou skóroval a asistoval.

Domácí: 03:19. Fleury, 13:33. S. Da Costa, 38:42. Lamperier, 42:17. Manavian, 47:57. Guttig, 57:56. Perret

Hosté: 19:37. Pavlovič, 54:46. Vorobej

Domácí: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille (A), Janil, Gallet, Raux – Fleury (A), S. Da Costa (C), Rech – Guttig, Treille, T. Da Costa – Claireaux, Lamperier, Texier – Ritz, Douay, Perret – Leclerc.

Hosté: Kulbakov (14. M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Falkovskij, Korobov (A), Děnisov, Vorobej, Djukov – Šarangovič, Linglet, Pavlovič (C) – Kovyršin, Gavrus, Drozd – Děmkov, Kitarov (A), Razvadovskij – Levša, Kislyj, Suško – Platt.

Gouin, Lemelin – Fluri, Suominen

Royal Arena

Česko - Slovensko 3:2pp

Famózní obrat se na úvod mistrovství světa povedl českému národnímu týmu. V prvním utkání turnaj dokázal porazit Slovensko 3:2 v prodloužení. Dlouho se však museli čeští hokejisté potácet s negativním skóre 1:2 pro Slováky.

O senzaci se postaral deset vteřin před koncem mladý útočník Martin Nečas, který překonal skvěle chytajícího brankáře Marka Čiliaka, parťáka z brněnské Komety. Výhru za dva body dokonal v 63. minutě forvard Dmitrij Jaškin.

Domácí: 21:04. D. Kubalík, 59:50. Nečas, 62:09. Jaškin

Hosté: 07:33. Krištof, 25:29. Sekera

Domácí: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Řepík, Plekanec (A), D. Kubalík – Chytil, Horák, R. Kousal.

Hosté: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Jánošík, Fehérváry – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, J. Mikúš, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Skalický.

Kaukokari (FIN), Mayer (USA) – Malmqvist (SWE), McCrank (CAN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)

Norsko - Lotyšsko 2:3pp

Skvělý obrat v úvodním duelu na turnaji předvedli hokejisté Lotyšska, když dokázali přehrát Norsko obrat je výhrou 3:2 v prodloužení o dva body.

Norové vedli ve 13. minutě už 2:0, ale nakonec získali jediný bod. Zápas rozhodl už po 24 sekundách prodloužení svou druhou trefou v utkání útočník Rudolfs Balcers. Na vítězný gól přihrával forvard Andris Džerinš, který v již uplnynulé klubové sezoně hájil barvy Hradce Králové.

V utkání se vedle Džerinše představili tři další hráči z Tipsport extraligy. Všichni v lotyšských barvách. Proti Norům nastoupil zlínský obránce Ralfs Freibergs a útočník Roberts Bukarts. Druhým zástupcem z hradeckého Mountfieldu byl bek Oskars Cibulskis. Norský obránce Daniel Sørvik z Litvínova do utkání nezasáhl.

Domácí: 08:14. Bastiansen, 12:16. Bonsaksen

Hosté: 26:20. Balcers, 51:04. Abols, 60:24. Balcers

Domácí: Haugen (Haukeland) – Holös, Sörvik, Johannesen, Bonsaksen, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström – Trettenes, Bastiansen, Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Haga – Hoff, Kristiansen, Roest – Röymark.

Hosté: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Zile, Freibergs, Rubins – Roberts Bukarts, Džerinš, Indrašis – Karsums, Abols, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Balcers – Razgals, Rihards Bukarts, Jevpalovs – Meija.

Kubuš, Gofman – Vanoosten, David

Jyske Bank Boxen, Herning

Finsko - Jižní Korea 8:1

Na premiéru mezi elitou nebudou vzpomínat nejlépe. Jihokorejská reprezentace ve svém první utkání v elitní skupině mistrovství světa schytala pořádný debakl od Finska a rozdílově prohrála 1:8. Seveřanům se proti asijskému celku poměrně úspěšně dařilo ve vlastním oslabení. V početní nevýhodě se trefili třikrát.

Hlavním katem pořadatelů posledních olympijských her v Pchjongčchangu byl útočník Sebastian Aho. Útočník Carolina Hurricanes si připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence.

Domácí: 03:41. Aho, 05:55. T. Teräväinen, 28:46. Aho, 32:21. Savinainen, 38:52. Nutivaara, 46:01. Mäenalanen, 47:16. Kapanen, 53:51. Pesonen

Hosté: 33:00. Swift

Domácí: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Suomela – Anttila, Mäenalanen, Pesonen.

Hosté: Dalton (Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Hjon-ho O, Plante, Jong-čon Seo – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Jin-Hui Ahn – Swift, Radunske, Min-Ho Čo – Čong-u Čon, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Won-čong Kim, U-sang Pak, Čin-kjo Pak – Sang-u Šin.

Jeřábek (Česko), Reneau (USA) – Jensen (Dánsko), Oliver (USA)

Jyske Bank Boxen (Herning)

8 930 diváků

Dánsko - USA 0:4

Nadšení z úvodní výhry na vlastním ledě byl o den později schlazen. Hokejisté Dánska nenapodobili úvodní zápas na domácím mistrovství světa, kdy si vyšlápli na Německo a prohráli proti výběru USA 0:4.

Velká motivace z domácího prostředí nestačila na mocný úder amerických hvězd. Tým včele s útočníkem Patrickem Kanem vyslal na dánského brankáře Frederika Andersena 43 střel.

Domácí:

Hosté: 16:06. Butcher, 22:42. Kreider, 29:14. Atkinson, 54:11. Jensen

Domácí: Andersen (Dahm) – Lassen, Larsen, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Nicholas Jensen, Nielsen, Kristensen – Bjorkstrand, Regin (C), Nicklas Jensen – Hardt, Nielsen (A), Storm – Madsen (A), Jakobsen, Bau Hansen – Jensen, Russell.

Hosté: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, Jensen, Oesterle, Pionk, Hughes – DeBrincat, Coleman, P. Kane (C) – Kreider, D. Larkin, Atkinson – Lee, D. Ryan, J. Gaudreau – Gibbons, Milano, T. Thompson – White.

Lotyšští hokejisté se radují z úvodní výhry na světovém šampionátu v Dánsku

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš

Jágr exkluzivně před MS: Plekanec? Kritika na něj byla loni nemístná

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem