Ton: Někdy bych je za ty výroky přetáhl | iSport.cz
Jakub Hlaváč
9. ledna 2009 • 21:46

Ton: Někdy bych je za ty výroky přetáhl

Petr Ton (vlevo) v souboji s Rostislavem Martynkem
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nesnesitelný pískot, nadávky ze všech stran. Rozhodčí Hribik jen rychle otáčel hlavou, jakoby se bál, aby na něj z hlediště něco nepřiletělo. Pražští diváci se udrželi. Na sudího nakonec padly jen stížnosti hráčů. I sparťan Petr Ton byl dosti kritický.Sudím se závěr zápasu moc nepovedl, co říkáte?
S tím nic neuděláme. Navíc vítěznému mužstvu se dobře zapomíná. Prohrát, to bychom asi hledali sporné momenty na videu a přeli se o ně, ale takhle není důvod.

Sparta porazila Zlín, drží se špičky >>>

Rozhodčího si ke střídačce zavolal i generální manažer klubu Petr Bříza, aby si s ním promluvil. Jak jste to vnímali?
Nejdřív jsem ho vůbec nezaregistroval. Pak jsem stejně ani neslyšel co říká. Je pravda, že by se ze své pozice takhle chovat možná neměl. Na druhou stranu víme, jak je Petr impulsivní. A povzbudí to celý tým, když cítí, že s ním žije i vedení.

Emoce jste jistě museli krotit i vy hráči...
Určitě. Jsou situace, kdy se člověk cítí opravdu hodně ukřivděný. Když to řeknu lidově, tak bych rozhodčího občas nejradši přetáhnul přes hlavu za to, co odpíská. Hra nervů ale k hokeji patří. Kdo je odolný a dokáže se ovládat, ten se na konci směje.

Vy jste se ovládli a vítězstvím se udrželi v čele tabulky...
Teď se bude první šestka oddělovat a podle mne začíná nejdůležitější část základní části. Čeká nás hodně zápasů, v neděli hned souboj s prvním Litvínovem, pak máme dohrávku s Karlovými Vary. Pořád musíme bojovat.

Cítíte, že můžete jít do vyřazovacích bojů z prvního místa?
Cíl to pro nás je. Zároveň ale víme, že je pro nás nejdůležitější play off. Teď je motivací „jen" Liga mistrů, ale i o ni chceme bojovat. Už si pomalu začínáme číst, že nás deníky, nebo i některé osobnosti pasují do role favorita, tak uvidíme.

Pöpperle: O tom jsem v životě neslyšel

Dvakrát ho rozhodčí Hribik vyloučil. Dvakrát si za něj šel sednout k trestoměřičům spoluhráč. Řeč je o gólmanovi hokejové Sparty Tomáši Pöpperlem.

V obou případech se provinil zdržováním hry. Poprvé vyhodil kotouč do hlediště, nemohl protestovat. Podruhé však zdánlivě normálně rozehrál na svého obránce. Jenže pruhovaný rukáv s červenou páskou vyletěl nahoru. A Sparta šla znovu do čtyř.

Ten druhý trest, to asi bylo překvapení...
Značný, to jsem v životě neviděl, neslyšel. Ještě nikdy se mi to nestalo.

Jak vám rozhodčí ten přestupek vysvětlil?
Prý nemohu vyhodit puk z lapačky směrem dopředu. Já jsem ho chytil z letu a poslal před sebe, rovnou z rukavice.

Bavil jste se o tom s trenérem Brukem?
Jo, říkal mi, že nějaké takové pravidlo existuje.

Takže měl sudí nakonec pravdu...
Asi ano, já opravdu nevím. Zajímavé taky bylo, že jsem byl vyloučen za zdržování hry. Přitom jsem se ji snažil rozehrávkou urychlit.

Nakonec to tedy bylo spíše k pobavení...
Jelikož jsme nakonec vedení udrželi, tak jo. V tu chvíli mi do smíchu ale nebylo.

Řeč pravidel - 560 - HRANÍ PUKU RUKOU BRANKÁŘEM
Jestliže brankář hodí puk dopředu a pukem zahraje jako první jeho spoluhráč, uloží se brankáři menší trest.

Témata:  sport, hokej, Sparta, zlín, ton, pöpperle
 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud