Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 5. června 2023

Důležitý moment
Oceláři Třinec
5. června 2023 · 20:10

Obránce Patrik Koch neoblékne v příští sezoně dres třineckých Ocelářů. Potvrdily se tak informace iSport.cz, že o slovenského reprezentanta usiluje Arizona. Coyotes s řízným zadákem podepsali nováčkovskou smlouvu na jeden rok.

Zprávy ze dne 3. června 2023

Oceláři Třinec
3. června 2023 · 19:26

Samuel Buček se po konci v Třinci, kam zamířil loni v říjnu po neúspěšném angažmá v ruském Nižněkamsku, vrátil do mateřského HK Nitra. „Jsme veľmi šťastní, že se nám podařilo dotáhnout návrat našeho odchovance Sama Bučka domů. Byl naše největší priorita. Jsme přesvědčení, že bude opět patřit mezi nejvýraznější postavy ligy," řekl pro klubový web prezident HK Nitra Miroslav Kováčik. Čtyřiadvacetiletý Buček podepsal smlouvu na dva roky.

Zprávy ze dne 26. května 2023

Důležitý moment
Oceláři Třinec
26. května 2023 · 12:04

V Třinci po 15 letech končí pětinásobný šampion Erik Hrňa, který míří do prvoligového Vsetína. „Nabídli jsme mu pokračování v organizaci, ale vyslyšel nabídku rodného Vsetína s tím, že by mu rád pomohl k postupu do extraligy. Vrací se hokejově domů, nelze mu to nepřát. Děkujeme za  všechno, co v Třinci odvedl a přejeme mu jen to nejlepší,” uvedl sportovní ředitel Jan Peterek.

Zprávy ze dne 3. května 2023

Oceláři Třinec
3. května 2023 · 18:19

Když se Oceláři v říjnu dohodli na příchodu Samuela Bučka, vyvolalo to obrovskou bouři. Teď se s Třincem v tichosti loučí. A co další změny? ČTĚTE ZDE >>>

Třinec ohlásil řadu změn ve svém kádru
Třinec ohlásil řadu změn ve svém kádru
Oceláři Třinec
3. května 2023 · 17:06

Mistrovský Třinec oznámil velké změny v kádru, čímž se potvrdily dřívější informace iSport.cz a deníku Sport. Obránce Milan Doudera míří do Českých Budějovic, dle očekávání se do Komety stěhuje slovenský dlouhán Tomáš Marcinko. Pod Javorovým končí i Polák Aron Chmielewski nebo obránci Lukáš Kaňák, Jan Zahradníček, Vladimír Roth a Jan Jaroměřský. Klub neuplatní opci na Samuela Bučka, jehož příchod do Třince z KHL vzbudil během sezony značnou kontroverzi. 

 

Hradce se k Ocelářům chystá urostlý zadák Richard Nedomlel, stejný záměr má dosud vítkovický Patrik Koch, kolem kterého ještě krouží zájemci z NHL. U šampionů se bude po roční odmlce hlásit i dosavadní bek Komety Tomáš Kundrátek. Z Trenčína přichází centr Viliam Čacho, z Liptovského Mikuláše zase polský útočník Kamil Walega

Zprávy ze dne 29. dubna 2023

Oceláři Třinec
29. dubna 2023 · 09:58

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)! Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 26. dubna 2023

Oceláři Třinec
26. dubna 2023 · 18:13

Třinečtí Oceláři se loučí s jedním z hráčů, který pomohl k dosavadní nadvládě v play off. Obránce Jan Jaroměřský se po konci hostování v Plzni ke Slezanům nevrátí. V 34 letech se dvojnásobný mistr extraligy poprvé vydá do zahraničí, bude hrát v Polsku, kde se dohodl na roční smlouvě s Tychy.

Zprávy ze dne 24. dubna 2023

Oceláři Třinec
24. dubna 2023 · 09:23

V dresu Ocelářů rozjížděl úspěšnou kariéru a z Třince také slovenský reprezentant Richard Pánik (32) v roce 2009 odcházel do zámoří. Kapitolu jménem NHL po třinácti letech uzavřel. Třinečtí ho už několikrát lákali zpátky do týmu. Vyjde to tentokrát? „Určitě to zvažuji, je to jedna z variant,“ řekl Pánik v rozhovoru pro Sport a web iSport.cz. VÍCE ZDE >>>

Slovenský útočník Richard Pánik uvažuje o návratu do Třince
Slovenský útočník Richard Pánik uvažuje o návratu do Třince

Zprávy ze dne 31. ledna 2023

Oceláři Třinec
31. ledna 2023 · 22:50

Třinec získal do obrany 26letého Adama Smitha z Wheeling Nailers hrající ECHL, zkušenosti má i z AHL. „Intenzivně jsme hledali obránce, s blížícím se koncem přestupního období hledání nabralo na obrátkách. Volba nakonec padla na Adama Smitha. Oceláři jsou pro něj první angažmá mimo americký kontinent. Je motivovaný a natěšený na novou etapu hokejové kariéry,” okomentoval příchod sportovní ředitel klubu Jan Peterek. V roce 2016 na Smitha v drafru ukazáli v sedmém kole Nashville Predators.

Zprávy ze dne 8. ledna 2023

Oceláři Třinec
8. ledna 2023 · 12:25

Úřadující mistři získali velkou posilu do obrany. Střelec zlatého gólu z roku 2019 Vladimír Roth je znovu v Třinci, přichází z pražské Slavie. „Vláďa je zkušený obránce hrající s holí napravo s výbornou střelou a rozehrávkou. S týmem trénoval během reprezentační přestávky, aby ho trenéři viděli v konkurenci našich hráčů. Dohodli jsme se na spolupráci. Velké plus je, že zná prostředí Ocelářů i hodně spoluhráčů a také má velkou motivaci uspět,” okomentoval staronovou tvář sportovní ředitel Třince Jan Peterek.

Zprávy ze dne 3. ledna 2023

Oceláři Třinec
3. ledna 2023 · 10:00

Úřadující mistr přichází o nadaného obránce. V Třinci se loučí sedmnáctiletý zadák Marek Ročák a vyráží do zámoří, kde bude hrát kanadskou juniorskou soutěž za tým Kelowna Rockets. Rodák z Valašských Klobouků chce být více na očích před draftem NHL 2023. „Odchod Marka nás mrzí, protože byla radost sledovat jeho rozvoj. Věřím, že zkušenosti ze seniorského hokeje nabyté za Oceláře a partnerský Frýdek-Místek zúročí v kanadské juniorské soutěži tak, aby uspěl v draftu NHL. Marek se společně s agentem rozhodl přesvědčit skauty NHL v zámoří cestou kanadské juniorky. Přejeme mu hodně štěstí, aby uspěl,“ uvedl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek pro klubový web.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů