Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL
Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 8. srpna 2023
Po minulé nepříliš povedené sezoně se pokusí o restart v zahraničí. Václav Karabáček se po téměř pěti letech loučí v Českých Budějovicích a vydává se do Švédska. Sedmadvacetiletý útočník, který má ve sbírce stříbrnou medaili z mistrovství světa hráčů do 18 let z roku 2014, bude oblékat dres Västerviku, týmu z druhé nejvyšší švédské ligy. V posledním ročníku odehrál za Motor 33 utkání, ve kterých nebodoval a následně byl poslán na hostování do Jihlavy. Ve Skandinávii může pookřát. V severském klubu si libují, že získali zapáleného praváka s dobrou výškou a střelou. „Víme, že se v Česku trochu zasekl, ale má správný přístup. Chce postoupit dál ve své kariéře,“ uvedl generální manažer Victor Öhman pro klubový web. V tuzemsku na sebe Karabáček upoutal pozornost, když v jednom utkání vyhrožoval sudímu, že ho zapálí. Populární byl obzvláště u jihočeských fanoušků.

Zprávy ze dne 26. července 2023
Na minulost chce zapomenout, teď je v Českých Budějovicích, aby se vrátil! Útočník Dominik Simon po nepovedené štaci ve Spartě a pauze chystá comeback. „Stoprocentně,“ odpoví bez váhání na otázku, zda chce působit v Motoru. ROZHOVOR s bývalým hráčem Pittsburghu čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 24. července 2023
Z nezávazného pobytu na ledě může vzniknout něco víc. Dominik Simon naskočil do tréninku Českých Budějovic, kde má přípravu pod palcem Ladislav Čihák. Útočníka s 256 starty a 77 body v NHL pojí s novým koučem Motoru dřívější známost z Plzně, kde si oba sedli. „Zatím je předčasné cokoli komentovat,“ dává najevo sportovní manažer klubu Jiří Novotný. VÍCE čtěte ZDE>>>

Dostane příležitost k restartu kariéry? S hokejisty Českých Budějovic se do společné přípravy zapojil také útočník Dominik Simon. Bývalý hráč Pittsburghu či Calgary, se kterým Sparta po konci minulé nepovedené sezony rozvázala kontrakt, využil známosti s trenérem Motoru Ladislavem Čihákem. Případný přestup na jih Čech osmadvacetiletého rodáka z Prahy záleží na jednání v následujících týdnech. Vedení Jihočechů rovněž potvrdilo definitivní konec střelce Zdeňka Doležala v klubu.
Zprávy ze dne 23. července 2023
V Českých Budějovicích má nadále platnou smlouvu. Další sezonu v dresu Motoru ale Zdeněk Doležal zřejmě nepřidá. Třicetiletý útočník se nezapojil do společně přípravy s Jihočechy a jeho další osud se řeší. Důvod? „Je to interní věc klubu,“ prozradil trenér Ladislav Čihák pro českobudějovický Deník. Odchovanec Sparty by si měl momentálně hledat nové angažmá. V posledním ročníku se dost trápil, v 30 odehraných zápasech dal hráč s pověstí střelce jen čtyři góly a přidal dvě asistence. Na hostování v Hradci Králové nebodoval v osmi utkáních ani jednou.

Zprávy ze dne 1. května 2023
Pět nových posil ohlásily České Budějovice. Dres Motoru budou od nové sezony oblékat obránce Milan Doudera a útočníci Brant Harris, Jan Ordoš, Adam Kubík a Martin Beránek. Zajímavou posilou je zkušený 33letý Kanaďan, který poslední tři sezony válel ve slovenské extrlaize za Slovan Bratislava. O Kubíkovi a Douderovi se mluvilo už dopředu. Beránek se vrací po sezoně rozdělené v Mladé Boleslavi a Plzni.
Zprávy ze dne 17. dubna 2023
Motor hlásí zkušenou posilu do defenzivních řad. Michal Gulaši po dlouhých osmi sezonách končí v Kometě a v příští sezoně bude hrát v Českých Budějovicích. „Sháněli jsme do obrany zkušeného hráče s kvalitní defenzivní stránkou a Michal přesně tohle splňuje. Chceme, aby vedle něj rostli naši mladí obránci,“ prohlásil pro klubový web sportovní manažer Jiří Novotný. Šestatřicetiletý bek podepsal roční smlouvu. Klub o tom informoval na sociálních sítích, kde představením posily v křížovkářském stylu pobavil.
Zprávy ze dne 4. dubna 2023
V Českých Budějovicích vítají první dvě posily před příští sezonou. A pro fanoušky Motoru jde o dobře známé tváře. Podle dřívějších informací se vracejí obránci Pavel Pýcha a David Štich. Někdejší kapitán Jihočechů a nynější reprezentant po dvou sezonách v Mladé Boleslavi podepsal s mateřským klubem smlouvu na dva roky. Z města automobilů se po ročním hostování vrací také třiatřicetiletý tvrďák, jenž minulý ročník pomohl Budějovicím k bronzovým medailím. Nyní se dohodl na dvouletém kontraktu s možností opce.
Zprávy ze dne 14. března 2023
České Budějovice si pojistily služby Lukáše Pecha. 39letý útočník prodloužil s Motorem smlouvu do roku 2025. A Jihočeši oznámili mnohem víc novinek. V obraně končí tři hráči - Stuart Percy, Kristofers Bindulis a Petr Šenkeřík. S Českými Budějovicemi se pak rozloučí útočníci Tomáš Čachotský, Martinš Dzierkals, Václav Karabáček, Adam Raška, Jakub Strnad, Vojtěch Tomeček a Michal Vondrka. Všem končí smlouva. Do kádru zamíří hned několik posil. „Přijdou jak z týmů extraligových, tak zahraničních," píše se na klubovém webu. Podle informací iSport.cz Motor cílí na Branta Harrise, klíčového muže Slovanu Bratislava.
Zprávy ze dne 10. března 2023
V Českých Budějovicích se chystá příchod zajímavé posily. Klíčový hráč Slovanu Bratislava Brant Harris je podle informací iSport.cz na cestě do Motoru, kde si ho vyhlídli do role jednoho z elitních centrů. Třiatřicetiletý Kanaďan je druhým nejproduktivnějším hráčem slovenské extraligy, nyní jej čeká play off. VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 16. února 2023
Dva roky a dost. Kanaďan Stuart Percy (29) podle informací iSport.cz po sezoně skončí v Českých Budějovicích a půjde jinam. Téměř jistě zůstane v Tipsport extralize. Podle obráncova zástupce Tomáše Krejčího mají na beka, kterého před dvanácti lety draftovalo Toronto v 1. kole draftu NHL, spadeno české TOP kluby, ale i týmy ze zahraničí. VÍCE čtěte ZDE>>>






































