19. února 2018 • 05:35

Lyžař Faivre byl na OH vyloučen z francouzského týmu

Autor:
Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu a musí opustit olympijské hry v Pchjongčchangu. Důvodem bylo nevhodné vyjádření po dojezdu nedělního obřího slalomu, ve kterém šestadvacetiletý závodník obsadil sedmé místo. Přijde tak o možnost startovat v závodě smíšených družstev.


"Mathieu se z disciplinárních důvodů vrátí do Francie. Jeho komentáře po závodě neodpovídaly týmovému duchu, takže nebude nominován do závodu družstev," řekl agentuře AFP šéf francouzské sjezdařské reprezentace David Chastan.

Faivre, který na loňském mistrovství světa získal s francouzským týmem zlato, byl vyloučen za rozhovor po dojezdu obřího slalomu. "Jsem znechucen. Myslel jsem, že budu první, ale když jsem viděl (průběžné) páté místo, byla to pro mě facka," prohlásil.

Poté měl zhodnotit výsledek francouzských kolegů z reprezentace, protože Alexis Pinturault získal stříbro, Thomas Fanara byl pátý a Victor Muffat-Jeandet šestý. "To je opravdu moje poslední starost. Jsem tady kvůli sobě. Jestli ostatní dosáhli na výsledky, které chtěli, tak je to pro ně jen dobře," dodal.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze