Hlasy po utkání fotbalové ligy Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav | iSport.cz
26. května 2018 • 19:12

Hlasy po utkání fotbalové ligy Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav

Autor:
Hlasy po utkání 30. kola první fotbalové ligy Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav (3:0):


Václav Jílek (trenér Olomouce): "Ten výsledek vždy převýší nějaké rozpaky v průběhu hry. První půlhodina nebyla z naší strany úplně dobrá, nevím jestli jsme byli zbytečně nervózní nebo trochu svázaní. Soupeř si tam na můj vkus vypracoval dost situací, které mohly přímo ohrozit naši branku případně skončit gólem. Na druhou stranu po tom krásném gólu, který dal Kuba Plšek, jsme již utkání byli schopni kontrolovat. Pak přišla uklidňující druhá branka Šimona Falty, po dlouhé době konečně střela ze střední vzdálenosti. Naprosto klíčový byl pokutový kop a vyloučení Radakoviče a následně chycená penalta od Michala Reichla. Potom už jsem věřil, že to utkání zvládneme, protože jsme schopni v deseti lidech hrát poměrně aktivně. Neměl jsem obavy, že bychom o to přišli, když jsme přežili penaltu. Jsem strašně rád, velký respekt patří hráčům a velké poděkování nejen za dnešní zápas, ale i za celou sezonu, stejně tak i mým kolegům, odvedli fantastickou práci. Čtvrté místo je dostatečná odměna za to, kolik času a úsilí jsme proto vynaložili."

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k výborné sezoně, kterou zakončili dnes vítězstvím. Co se týče utkání, těžko se mi o tom mluví, protože ten výsledek devalvuje moje slova. Utkání mělo nadprůměrnou úroveň, mě se líbilo. Myslím, že jsme tomu přispěli i my. Hlavně v první půli jsme byli aktivní. Mě se to utkání líbilo, až na to, že jsme byli neproduktivní. Ve druhé půli jsme prospali trošku začátek, přestože tam nějaký tlak byl, ale v protiútocích nás Olomouc trestala. V jednom případě jsme nenastoupili rychle k hráči a dal nám krásnou branku z dálky. Mohli jsme se do utkání paradoxně vrátit při té penaltě, neproměnili jsme ji již opakovaně už v minulém utkání. Byl tam ještě pětiminutový tlak bez gólu. A pak už úroveň utkání poklesla, domácí si to drželi a zaslouženě zvítězili."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud