20. září 2018 • 09:38

Martínez posunul střelecký rekord MLS už na 30 gólů

0
Útočník Atlanty Josef Martínez vylepšil střelecký rekord v této sezoně zámořské fotbalové ligy MLS už na 30 gólů. Ve středu venezuelský hráč pomohl dvěma trefami lídrovi tabulky zvítězit na hřišti nejhoršího týmu soutěže 4:3.

Kalifornský celek vedl už 3:1, ale hosté třemi góly v závěrečných 25 minutách skóre otočili. Obrat načal Martínez, jenž v 69. minutě proměnil penaltu, kterou rozhodčí nařídil na základě videa za ruku, po níž se ještě minutu a půl hrálo. Vítězný gól dal venezuelský kanonýr ve čtvrté minutě nastavení.

Předchozím střeleckým rekordem bylo 27 branek v jedné sezoně, což Martínez překonal už na konci srpna.

Philadelphia bez záložníka Bořka Dočkala, který laboruje se zraněným kotníkem, zvítězila 1:0 v Seattlu a upevnila si postupovou pozici. Zápas rozhodl krátce po vyloučení svého spoluhráče Jacka Elliotta ve třetí minutě nastavení bývalý útočník Sparty Fabrice-Jean Picault. Seattle prohrál po sérii devíti vítězství, kterou vytvořil klubový rekord, a po celkem dvanácti zápasech.