19. října 2018 • 20:36

Fotbalisté Budějovic zvládli šlágr s Hradcem a jsou první

0
Fotbalisté Českých Budějovic ve šlágru 12. kola druhé ligy díky hattricku Davida Ledeckého porazili 3:1 Hradec Králové. Jihočeský celek se posunul na první místo tabulky s náskokem dvou bodů před Hradcem a Jihlavou, která však proti Žižkovu hraje až v neděli.

Na první branku Ledeckého z 11. minuty ještě dokázal odpovědět hostující Kopečný, ale budějovický útočník se do přestávky prosadil podruhé. Ve druhém poločase přidal třetí gól a s osmi trefami má na první příčce tabulky střelců stejně branek jako brněnský Magera a Petráň, jenž dnes přispěl jedním zásahem k výhře Pardubic 4:0 ve Znojmě.

Východočeši natáhli sérii neporazitelnosti na šest zápasů a na vedoucí Budějovice ztrácejí ze čtvrté pozice tři body. Stejně na tom je i páté Ústí nad Labem, které si dnes poradilo 3:0 s Táborskem.