Chomutov vyhrál v Pardubicích 3:2 po nájezdech, rozhodl Růžička | iSport.cz
11. ledna 2019 • 21:07

Chomutov vyhrál v Pardubicích 3:2 po nájezdech, rozhodl Růžička

Autor: ČTK
Hokejisté Chomutova vyhráli v 34. kole extraligy v souboji dvou posledních celků tabulky v Pardubicích 3:2 po nájezdech. Dynamo v utkání vedlo, ale hosté dvěma brankami v přesilovkách otočili stav ve svůj prospěch. Prodloužení zařídil rovněž při početní výhodě Ondřej Machala. Utkání rozhodl v rozstřelu útočník Vladimír Růžička mladší. Piráti tak odskočili svému soupeři v tabulce na rozdíl devíti bodů a na pět bodů se přiblížili dvanáctým Karlovým Varům.


V sestavě Chomutova se poprvé od 4. listopadu objevil i sedmatřicetiletý útočník Ivan Huml, s kterým v posledních dvou měsících kouč a sportovní manažer Pirátů Vladimír Růžička starší nepočítal.

"Pořád byl naším hráčem, trénoval s juniorkou i áčkem. Nikde nebylo napsáno, že se ho nějak zbavujeme, jednalo o dohodu mezi manažerem a Ivanem. Čekal na svou šanci, kterou dneska i kvůli zdravotním problémům některých hráčů dostal, a pro mužstvo byl především díky zkušenostem platný," uvedl asistent trenéra Chomutova Jan Šťastný.

Dynamo i se staronovou posilou Schausem v sestavě začalo aktivně a ve třetí minutě se po Eklundově přihrávce trefil zblízka Perret. Zápas nenabízel mnoho gólových šancí. Výjimkou po delší době byl únik Hovorky, jehož střelu ale Peters zlikvidoval. Chomutov si na vyrovnání počkal do přesilovky, kdy se hezkým manévrem uvolnil Raška a ranou na bližší tyč překvapil Hamerlíka.

V závěru první a především na začátku druhé třetiny měly Pardubice k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale nesehrály ji vůbec dobře. Až v jejím závěru začali domácí hráči pálit, avšak Peterse výrazně neohrozili. Absenci gólových šancí na obou stranách v dalším průběhu nezměnily další přesilovky ani hra ve čtyřech.

Až v 36. minutě se Chomutov při své páté početní výhodě v zápase dočkal. Růžička parádním pasem vyzval ke střele Janka a jeho dělovka se zastavila až v síti za Hamerlíkem. Chvíli nato mohl další branku přidat po šťastném odrazu puku Tomica, ale byl příliš blízko k brance na to, aby kvalitně zakončil.

Na začátku třetí třetiny se blýskl sólem Knot, jenže v zakončení mu puk sjel z hole. Na druhé straně trefil Eklund tyčku a Hovorka v dobré šanci jen Peterse. Vyrovnání se domácí hráči dočkali při přesilovce v 49. minutě, kdy se z dorážky trefil Machala.

Šance se pak střídaly na obou stranách. Další gól mohl přidat právě Machala, výhru Chomutova pak odmítl skvělým zákrokem proti Svobodově bekhendové střele Hamerlík.

"Jsem rád, že mi tam konečně padl gól, ale chtěl jsem vyhrát, abychom se konečně zvedli. To by pro mě byl lepší dárek," uvedl útočník Ondřej Machala, který dnes oslavil dvacáté narozeniny.

Zápas dospěl do prodloužení, do kterého si Piráti přenesli minutu a půl přesilovky čtyři na tři, ale Hamerlíkovu branku prakticky neohrozili. Nastavení šance nepřineslo a nájezdy neodvrátila ani krátká přesilovka Dynama. V samostatných nájezdech byli úspěšnější Piráti a rozhodující branku zařídil Růžička.

"Myslím si, že stačí jediná výhra, která nás nakopne. Dnes tam bylo plno dobrých věcí, ale pořád děláme zbytečné chyby a něco jiného, než jsme si nakreslili. Já proto beru druhý gól na sebe, kdy jsem neudělal to, co jsem měl, a zbytečně zariskoval. Chtěl jsem vyjet s pukem, ale bohužel to nevyšlo," dodal Machala.

 
Články odjinud


Články odjinud