18. ledna 2019 • 21:18

Hlasy trenérů po utkání hokejové extraligy K. Vary - Sparta

0
Hlasy trenérů po utkání 36. kola hokejové extraligy HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha (1:4):

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "Aniž bych to chtěl brát jako nějakou výmluvu, myslím, že dnes nás hlavně v první třetině a možná i během celého zápasu dohnala trošku únava z moravského tripu. Strávili jsem tam šest dní, přijeli jsme ve středu nad ránem a měli jsme jenom jeden trénink. Dnes jsme neměli pohyb takový, jaký bychom potřebovali. Chtěli jsme co nejdéle udržet bezbrankový stav, což se nám bohužel nepovedlo. Dostali jsme nešťastný gól v oslabení a Sparta potom ukazovala urputnou obranu, na kterou jsme jenom těžko hledali nějaký recept. I když jsme se ještě ke konci nadechli a rvali se o zápas do poslední minuty, tak Sparta byla dnes bohužel silnější a urputnější zejména v obraně. Musím pochválit mužstvo, že i přesto, že nám to nešlo, tak jsme se rvali do posledního střídání a výsledek je pro nás trošičku krutý. Doufám, že se k nám štěstí přikloní v neděli."

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "My jsme do Karlových Varů dnes přijeli s nějakým plánem, který jsme od první minuty začali perfektně plnit. Povedla se nám první přesilovka, což nám v poslední době moc nevycházelo. V ní vstřelený gól nám dal energii do žil. Potom jsme chtěli hubený výsledek 1:0 držet, i když se na to určitě nedá spoléhat. Nechtěli jsme dělat chyby, chtěli jsme mít zabezpečenou vzadu obranu. Hráče jsme na to upozorňovali a vše jsme dnes plnili perfektně. Domácí se snažili za těsného stavu vyrovnat, začali být agresivnější a aktivnější. Byl to prostě zápas o jedné brance. Nás výborně podržel gólman, hráli jsme celkem s přehledem v defenzívě a náskok jsme udrželi."