Výsledky HME v atletice 2021: Češi získali dvě medaile! | iSport.cz
8. března 2021 • 11:20

Výsledky HME v atletice 2021: Češi vezou z Polska dvě medaile!

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Procházka ve stylu šaolinů. Na Reyese vyrazí s novým účesem, titul neřeší
Hlášky kola: Příbram už má šnorchl, Rada naopak bude potřebovat nový chrup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od 4. do 7. března v polské Toruni proběhlo Halové mistroví Evropy. V ArenaTorun se představila i početná výprava českých atletů, která obhajovala z posledního halového evropského šampionátu jednu stříbrnou medaili. Letos však byly ambice atletů vyšší, přesto Češi nenavázali na úspěšný šampionát z roku 2017 v Bělehradu, odkud si odvezli sedm cenných kovů.



Výsledky českých atletů na HME v atletice 2021

čtvrtek 4. března
1500 m - muži (rozběhy): 1. Fontes (Šp.) 3:38,68, ...8. Sasínek 3:40,04, 13. Friš (oba ČR) 3:40,99 - oba postoupili do finále.
Koule - ženy (kvalifikace): 1. Schwanitzová (Něm.) 18,86, ...8. Červenková (ČR) 18,16 - postoupila do finále.

pátek 5. března
Koule - muži: 1. Staněk (ČR) 21,62, 2. Haratyk (Pol.) 21,47, 3. Mihaljevič (Chorv.) 21,31.
Koule - ženy: 1. Dogmová (Portug.) 19,34, 2. Roosová (Švéd.) 19,29, 3. Schwanitzová (Něm.) 19,04, ...8. Červenková (ČR) 17,75.
1500 m - muži (finále)
: 1. J. Ingebrigtsen (Nor.) 3:37,56, 2. Lewandowski (Pol.) 3:38,06, 3. Gómez (Šp.) 3:38,47, ...9. Sasínek 3:40,64, 11. Friš (oba ČR) 3:42,97.
400 m - muži
(semifinále): 1. Van Diepen 46,06, ...6. Maslák 46,70, 16. Šorm 47,69 - nepostoupili do finále,
800 m - muži (rozběhy): 1. Kramer (Švéd.) 1:47,55, ...8. Šnejdr 1:48,87, 34. Hodboď 1:51,59, 38. Vystrk (všichni ČR) 1:52,48 - nepostoupili do semifinále,
400 m - ženy (rozběhy)
: 1. Healyová (Ir.) 52,00, ...18. Vondrová 52,83, 28. Petržilková (obě ČR) 53,46 - obě nepostoupily do semifinále,
800 m - ženy (rozběhy): 1. Wielgoszová (Pol.) 2:02,79, ...12. Hluchá (ČR) 2:04,87 - nepostoupila do semifinále,
1500 m - ženy (rozběhy): 1. Kleinová (Něm.) 4:09,35, ...8. Mezuliáníková (ČR) 4:11,48 - nepostoupila do finále.

sobota 6. března
60 m - muži (rozběhy): 1. Jacobs (It.) 6,59, ...32. Veleba 6,75, 37. Stromšík 6,77, 52. Hampl (všichni ČR) 6,83 - všichni nepostoupili do semifinále.
60 m př. - ženy (rozběhy): 1. Visserová (Niz.) 7,92, ...18. Štolová 8,14, 23. Jiranová (obě ČR) 8,21 - obě postoupily do semifinále.

60 m muži (finále): 1. Jacobs (It.) 6,47, 2. Kranz (Něm.) 6,60, 3. Volko (SR) 6,61.
400 m - muži (finále): 1. Hussilos (Šp.) 46,22, 2. Van Diepen (Niz.) 46,25, 3. Bonevacia (oba Niz.) 46,30.
400 m - ženy (finále): 1. Bolová (Niz.) 50,63, 2. Šwietá-Erseticová (Pol.) 51,41, 3. Williamsová (Brit.) 51,73.
1500 m - ženy (finále): 1. Vanderelstová (Belg.) 4:18,44, 2. Archerová (Brit.) 4:19,91, 3. Kleinová (Něm.) 4:20,07.
Tyč - ženy: 1. Moserová (Švýc.) 475, 2. Šutejová (Slovin.) 470, 3. Brashawová (Brit.) a Žuková (Běl.) obě 465.
Dálka - ženy: 1. Bechová-Romančuková (Ukr.) 692, 2. Mihambová (Něm.) 688, 3. Sagnová (Švéd.) 675.

neděle 7. března
60 m - ženy (rozběhy): 1. Zahiová (Fr.) 7,22, ...17. Pírková (ČR) 7,34 - postoupila do semifinále.
60 m - ženy (semifinále): 1. Del Ponteová (Švýc.) 7,19, ...Pírková (ČR) - nenastoupila.
60 m př. - ženy (semifinále): 1. Visserová (Niz.) 7,86, ...21. Štolová 8,20, 23. Jiranová (obě ČR) 8,25.

Muži (finále)
800 m: 1. Dobek 1:46,81, 2. Borkowski (oba Pol.) 1:46,90, 3. Webb (Brit.) 1:46,95.
3000 m: 1. J. Ingebrigtsen (Nor.) 7:48,20, 2. Kimeli (Belg.) 7:49,41, 3. Mechaal (Šp.) 7:49,47.
60 m př.: 1. Belocian (Fr.) 7,42, 2. Pozzi (Brit.) 7,43, 3. Dal Molin (It.) 7,56.
Výška: 1. Nědosekov (Běl.) 237, 2. Tamberi (It.) 235, 3. Carmoy (Belg.) 226.
Tyč: 1. Duplantis (Švéd.) 605, 2. V. Lavillenie (Fr.), 3. Lisek (Pol.) oba 580.
Trojskok: 1. Pichardo (Portug.) 17,30, 2. Copello (Ázerb.) 17,04, 3. Hess (Něm.) 17,01.
Sedmiboj: 1. Mayer (Fr.) 6392 bodů (60 m: 6,86 - dálka: 747 - koule: 16,32 - výška: 204 - 60 m př.: 7,78 - tyč: 520 - 1000 m: 2:45,72), 2. Ureňa (Šp.) 6158 (7,03 - 733 - 14,57 - 210 - 7,87 - 490 - 2:43,16), 3. Wiesiolek 6133 (6,95 - 731 - 15,27 - 201 - 8,27 - 520 - 2:43,13).
4x400 m: 1. Nizozemsko (Dobber, Bonevacia, Angela, Van Diepen) 3:06,06, 2. ČR (Müller, Maslák, Desenský, Šorm) 3:06,54, 3. Británie 3:06,70.

Ženy (finále)
60 m: 1. Del Ponteová (Švýc.) 7,03, 2. Kemppinenová (Fin.), 3. Samuelová (Niz.) obě 7,22.
800 m: 1. Hodgkinsonová (Brit.) 2:03,88, 2. Jožwiková 2:04,00, 3. Cichocká (obě Pol.) 2:04,15.
60 m př.: 1. Visserová (Niz.) 7,77, 2. Semberová 7,89, 3. Porterová (obě Brit.) 7,92.
Výška: 1. Mahučichová 200, 2. Geraščenková (obě Ukr.) 198, 3. Junnilaová (Fin.) 196.
Trojskok: 1. Mamonaová (Portug.) 14,53, 2. Peleteirová (Šp.), 3. Eckhardtová (Něm.) obě 14,52.
4x400 m: 1. Nizozemsko (Klaverová, Dopheideová, De Witteová, Bolová) 3:27,15, 2. Británie 3:28,20, 3. Polsko 3:29,94.

Česká nominace na HME v atletice 2021

V Toruni bude celkem 23 českých reprezentantů. „Budu spokojený, pokud si každý vytvoří letošní maximum. Pokud ho někteří předvedou, tak tam máme pár medailových želízek. Ale o medailích se vždycky hrozně těžko mluví. Určitě se dá očekávat nemálo finálových umístění,“ zhodnotil vyhlídky výpravy reprezentační šéftrenér Jan Netscher.

Muži: Štěpán Hampl, Jan Veleba, Zdeněk Stromšík (všichni 60 m), Pavel Maslák, Vít Müller, Patrik Šorm (všichni 400 metrů a štafeta 4x400), Lukáš Hodboď, Filip Šnedjr, Tomáš Vystrk (všichni 800 m), Jan Friš, Filip Sasínek (oba 1500 m), Tomáš Staněk (koule), Michal Desenský, Jan Tesař, Martin Tuček (všichni štafeta 4x400).
Ženy: Marcela Pírková (60 m), Tereza Petržilková, Lada Vondrová (obě 400 m), Vendula Hluchá (800 m), Diana Mezuliáníková (1500 m), Markéta Štolová, Helena Jiranová (60 m př.), Markéta Červenková (koule).

České úspěchy na HME v atletice

Halové mistrovství Evropy patřilo v posledních letech s výjimkou šampionátu v Glasgow k velmi úspěšným akcím české atletické reprezentace. Z HME 2017 v Bělehradu si Češi odvezli dokonce sedm cenných kovů včetně zlaté medaile Pavla Masláka ze závodu na 400 metrů.

Ročník Medailista Disciplína Umístění
2021 (Toruň) Vít Müller
Pavel Maslák|
Michal Desenský
Patrik Šorm
4x400 m 2. místo
2021 (Toruň) Tomáš Staněk Vrh koulí 1. místo
2019 (Glasgow) Tomáš Staněk Vrh koulí 3. místo
2017 (Bělehrad) Pavel Maslák 400 m 1. místo
2017 (Bělehrad) Filip Sasínek 1 500 m 3. místo
2017 (Bělehrad) Petr Svoboda 60 m překážek 3. místo
2017 (Bělehrad) Patrik Šorm
Jan Tesař
Jan Kubista
Pavel Maslák
4x400 m 3. místo
2017 (Bělehrad) Tomáš Staněk Vrh koulí 2. místo
2017 (Bělehrad) Adam Sebastian Helcelet Sedmiboj 3. místo
2017 (Bělehrad) Zuzana Hejnová 400 m 2. místo
2015 (Praha) Pavel Maslák 400 m 1. místo
2015 (Praha) Jakub Holuša 1 500 m  1. místo
2015 (Praha) Radek Juška Skok daleký 2. místo
2015 (Praha) Ladislav Prášil Vrh koulí 3. místo
2015 (Praha) Eliška Klučinová Pětiboj 3. místo
2015 (Praha) Daniel Němeček
Patrik Šorm
Jan Tesař
Pavel Maslák
4x400 m 3. místo
2013 (Göteborg) Pavel Maslák 400 m 1. místo
2013 (Göteborg) Ladislav Prášil Vrh koulí 3. místo
2013 (Göteborg) Jaroslav Bába Skok do výšky 3. místo
2013 (Göteborg) Daniel Němeček
Josef Prorok
Petr Lichý
Pavel Maslák
4x400 m 3. místo
2013 (Göteborg) Denisa Rosolová
Jitka Bartoníčková
Lenka Masná
Zuzana Hejnová
4x400 m 3. místo
2011 (Paříž) Petr Svoboda 60 m překážek 1. místo
2011 (Paříž) Denisa Rosolová 400 m 1. místo
2011 (Paříž) Jaroslav Bába Skok do výšky 2. místo
2011 (Paříž) Roman Šebrle Sedmiboj 3. místo
2009 (Turín) Lucie Škrobáková 60 m překážek 2. místo
2009 (Turín) Petr Svoboda 60 m překážek 3. místo
2009 (Turín) Roman Šebrle Sedmiboj 3. místo
2007 (Birmingham) Roman Šebrle Sedmiboj 1. místo
2007 (Birmingham) Denisa Ščerbová Skok daleký 3. místo
2005 (Madrid) Roman Šebrle Sedmiboj 1. místo
2002 (Vídeň) Roman Šebrle Sedmiboj 1. místo
2002 (Vídeň) Tomáš Dvořák Sedmiboj 2. místo

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud