První horskou etapu Veulty vyhrál Moreno, celkově vede Chavanel

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

První horskou etapu Vuelty s cílem v lyžařském středisku Sierra Nevada vyhrál po 170 kilometrech španělský cyklista Daniel Moreno. Do červeného dresu lídra se po čtvrtém dni oblékl Francouz Sylvain Chavanel.

Brzy třicetiletý Moreno jel poslední kilometry do kopce s Dánem Chrisem Sörensenem a v závěrečných metrech měl více sil. Hlavní skupinu favoritů přivedl do cíle s jedenáctisekundovým odstupem Ir Daniel Martin.

V pelotonu nechyběl francouzský mistr Chavanel, jenž byl v pondělní etapě druhý za domácím Pablem Lastrasem a druhé místo mu patřilo i celkově. Lastras dnes ve stoupání odpadl, takže červený trikot získal Chavanel s náskokem 43 sekund před Morenem.

Do cíle nedojel britský spurtér Mark Cavendish, jenž odstoupil před závěrečným stoupáním, kdy do cíle chybělo zhruba 40 kilometrů. Vítěz bodovací soutěže z Tour de France ztrácel každým dnem a zjevně trpěl kvůli extrémnímu horku.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 4. etapa: Baza - Sierra Nevada (170,2 km):
1. Moreno (Šp.) 4:51:53, 2. Ch. Sörensen (Dán.) -3, 3. Martin (Ir.), 4. Rodríguez (Šp.), 5. Niemiec (Pol.), 6. Lagutin (Uzb.), 7. Van den Broeck (Belg.), 8. Poels (Niz.), 9. Scarponi (It.), 10. Mollema (Niz.) všichni -11.

Průběžné pořadí:
1. Sylvain Chavanel (Fr.) 13:19:09, 2. Moreno -43, 3. Fuglsang (Dán.), 4. Monfort (Belg.) oba -49, 5. Nibali (It.) -53, 6. Sivcov (Běl.) -58, 7. Kessiakoff (Švéd.) -59, 8. Pardilla (Šp.), 9. Bruseghin (It.) oba -1:03, 10. Seeldraeyers (Belg.) -1:04.