Marek Stodůlka
24. května 2020 • 15:10

Oktagon Underground: Slováci bojovali v Praze. Taktika i triumf Piráta

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
Velký večer Sparty! Priske fantasticky vystřídal, říká Kučera. Nakopnul i Trpišovského
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po českých zápasnících se na scénu vrátili také Slováci.  Proběhlo totiž druhé kolo turnaje Oktagon Underground se speciálními pravidly. Staví proti sobě MMA zápasníky i bijce z ringu. Své duely zvládly známé tváře organizace jako například Samuel Krištofič nebo Ronald Paradiser. Diváky v pražském klubu Epic tak mohla mrzet jen prohra oblíbeného Marka Bartla na body v hlavním duelu.Stejné město, jiná země. Slovenská část pyramidy turnaje Oktagon Underground se v sobotu večer odehrála v Praze, stejně jako ta česká. Z důvodu situace kolem koronaviru se totiž akce nemohla pořádat na území Slovenska, kde zatím panují přísnější pravidla, a tak bojovníci vyjeli předvést své schopnosti do klubu Epic.

Nutno říct, že včerejší turnaj se nesl v o poznání taktičtějším duchu než ten minulý, kdy proti sobě bojovali Češi. Hned devět z dvanácti zápasů proto skončilo na body. Diváci ale nebyli ochuzeni ani o pořádnou přestřelku. Vlasto Čepo s Patrikem Jevickým zapomněli na obranu a přebíjeli se pouze v tom, kdo udeří tvrději. Po necelých dvou minutách nakonec zvítězil Čepo, když se mu protivníka podařilo potřetí v jednom kole poslat k zemi, což v upravených pravidlech Undergroundu znamená konec střetnutí.

Nejočekávanějším soubojem večera bylo nejspíš porovnání sil navrátilce Samuela „Piráta“ Krištofiče s vytáhlým thajboxerem Jakubem Benkem. Zápasník MMA nezačal vůbec dobře, když soupeře v úvodu zápasu trefil nepovoleně na zemi, a přišel tak o bod. Postupem času ale Krištofič zužitkoval zkušenosti z klece. I přes velký výškový deficit se pravidelně dostával soupeři na tělo a strhával jej k zemi. A přestože byl na konci souboje vyčerpaný, dokráčel k úspěšnému návratu do organizace a jasnému vítězství na body. „Jakub je tvrdý kok**, mám s ním něco odspárováno a znám ty jeho kopy vyje**né,“ pochválil Pirát po svém soupeře. „Možná to nebylo úplně atraktivní. Ale na konci dne slavíme! Zítra grilovačka,“ zavtipkoval pak.

Po českých zápasnících se na scénu vrátili také Slováci
Po českých zápasnících se na scénu vrátili také Slováci

Takticky vyspělý výkon předvedl také Ronald „Rony“ Paradiser. Stejně jako Krištofič se utkal s ostříleným postojářem Milanem Kratochvílou. I v tomto zápase však byla znát nacvičená průprava strhů k zemi, se kterou Paradiser celá tři kola dominoval a po zásluze se radoval. „Padal mi do úderů, co bych s ním měl dělat, vzal jsem ho na zem,“ okomentoval vítěz po vyhlášení.

Poslední duel začal kvůli předešlým protáhlým bojům až po půlnoci. Do klece se postavili oblíbenec z první série Oktagon výzvy Marek Bartl a Kamil Cibinski. O deset let mladší Čech, který už dlouhou dobu žije na Slovensku, nedokázal najít recept na tvrdost zkušenějšího rivala. Po třech prohraných kolech se tak s pyramidou rozloučil, když rozhodčí jednomyslně vyhlásili za vítěze Cibinského.

Třetí večer Oktagon Underground proběhne příští sobotu. Tentokrát se představí mimo jiné ženská pyramida, diváci tak znovu uvidí i bývalou zápasnici UFC Lucii Pudilovou.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY:

Nikolas Krivák def. Jacob Mikula na body
Lukáš Eliáš def. Adrián Bartl na body
Michal Zátorský def. Tomáš Drábik na body
Juraj Tutura def. Samuel Daňko na KO
Denis Farkaš def. Samuel Liška na body
Marco Novák def. Roman Paulus na body
Vlasto Čepo def. Patrik Jevický na KO
Denis Tripšanský def. Leonard Spišský na body
Ronald Paradeiser def. Milan Kratochvíla na body
Erik Tlkanec def. Patrik Križan na KO
Pirát Krištofič def. Jakub Benko na body
Kamil Cibinski def. Marek Bartl na body

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud