Marián Šustr
2. října 2023 • 19:00

Buchinger upřímně: S financemi jsem padl na nulu. Oheň už nehoří jako dřív

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární MMA zápasník Ivan Buchinger se v Bratislavě postaví hladovému vyzyvateli. V sobotu nastoupí v rámci turnaje Oktagon 47 do devětačtyřicátého zápasu v kariéře. Souboj s Jakubem Dohnalem by ho měl posunout k další titulové šanci. Po pásu už však netouží. „Teď mi hlavou neběží, že potřebuju být šampion,“ přiznal pro sport.sk 37letý bijec před duelem s rozjetým Čechem.Zkušenost proti dravosti. Takový je příběh sobotního střetu Ivana Buchingera s Jakubem Dohnalem, z něhož by měl v Bratislavě vzejít nový titulový vyzyvatel. Legendární Slovák jde s přibývajícími zraněními výkonově dolů a na domácí půdě dostane možnost dokázat, že se ještě může rovnat špičce Oktagonu.

Jen málokdo nasbíral tak cenné sportovní úspěchy jako Buchinger. Za patnáct let mezi profesionály získal tituly největších evropských organizací Cage Warriors, M-1 Global a Oktagon. O další pásy už sedmatřicetiletý borec nestojí. „Nejlepší roky už mám za sebou a zápolit s mladými borci je čím dál tím těžší. Jsou mnohem komplexnější a mají v sobě hlad po vítězství,“ vyjádřil se Buchinger.

Právě dravost a vůle by měla rozhodnout Slovákův následující duel. S Jakubem Dohnalem mají mnoho společného. Doménou obou je boj na zemi, kde ukazují skvělou techniku a mimořádný přehled. Oba navíc pracují na zlepšení schopností v postoji. Tvrdost v přestřelkách může ukázat na vítěze zápasu. Buchinger trpí slabšími starty, což ukázal i v posledních dvou představeních s Tounkarou a Keitou. Naopak Dohnal během uplynulého roku nepřestává překvapovat solidním boxingem a tvrdými kopy.

Na nejčerstvějších výkonech slovenského borce v Oktagonu se podepsali šrámy jak v mentalitě, tak na těle. „Viděl jsem Keitovy zápasy a posr*l jsem se. Porazil Ronyho (Paradeisera) i (Karola) Ryšavého a oni jsou opravdu dobří bojovníci. Zkrátka mě to pohltilo,“ vzpomínal Buchinger na loňský neúspěšný střet se současným šampionem z Belgie.

OKTAGON ve Frankfurtu: Buchinger vs. Keita. Slovák přišel o pás
Video se připravuje ...

„Už při zápasu jsem trpěl utrhnutým vazem v koleni, které potřebovalo operaci. Během boje jsem si přetrhl vaz i v rameni a nedokázal jsem ho vůbec zvednout, natožpak se bránit,“ poodkryl komplikace. „Přemýšlel jsem, že to vzdám, ale rozmyslel jsem si to a probudil se pak až po KO. Zpětně vím, že jsem udělal chybu.“

Sobotní zápas pravděpodobně určí další směřování Buchingerovy kariéry. V případě výhry by si chtěl říct o titulovou bitvu s Matém Sanikidzem, naopak prohra by ho přiblížila ke sportovnímu důchodu. „Dokud mé tělo bude zvládat přípravy, budu pokračovat. Oheň ve mně už nehoří tak jako dříve. Po poslední výhře na Štvanici ale opět zaplál a věřím, že se rozhoří ještě více, až teď vyhraju v Bratislavě,“ přiblížil Buchinger rozhodování o konci mezi profesionály.

Legendární bijec si ani přes kariéru bohatou na sportovní úspěchy nevydělal dostatek, aby se zabezpečil. „Už teď jsem musel začít pracovat v Západoslovenském vodohospodářství. Během roční pauzy jsem padl s financemi na nulu,“ přiznal bývalý šampion. „Dělám navíc i soukromé a skupinové tréninky. Až skončím se zápasením, budu pokračovat v práci a vedení nové generace bojovníků. Zatím ale do důchodu neodcházím, a tak o tom víc neuvažuji.“

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud