Marek Stodůlka
10. září 2020 • 20:05

Vrátí se dvojnásobný šampion? Cejudo se znovu hlásí UFC: Chci se stát C4!

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Čtyřgólový Havlík zničil Klokany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělé bojové schopnosti a kontroverzní chování. Ne, řeč není o Conoru McGregorovi. O pozornost se opět přihlásil bývalý šampion muší a bantamové váhy UFC Henry Cejudo. V květnu sice ukončil kariéru, poněkolikáté si však řekl o další pás. „Drahý Dano White, prosím tě, abys mi dovolil představit se světu jako C4,“ napsal na Twitter třiatřicetiletý Američan.Prozatím si Henry Cejudo nechává říkat Triple C. Mimo titulů muší a bantamové divize má totiž ve sbírce také zlatou olympijskou medaili v zápase ve volném stylu. Tu vybojoval v roce 2008 v Pekingu, když pak o deset let později sesadil dlouho vládnoucího krále muší váhy, krajana Demetriouse Johnsona, stal se prvním bojovníkem, kterému se k triumfu z olympiády podařilo přidat také zlato v nejprestižnější MMA organizaci.

V červnu přidal další skalp, když knokautoval Marlona Moraese z Brazílie a přezdívka Triple C, neboli trojnásobný šampion, byla na světě. Teď si chce Cejudo ještě přilepšit a změnit si jméno po vzoru nebezpečné trhaviny. „Drahý Dano White, prosím tě, abys mi dovolil představit se světu jako C4,“ řekl si o titulový zápas s Alexandrem Volkanovskim, jenž vévodí pérové váze.

Američan už se o souboj s šampionem pérové divize hlásil mnohokrát, takže vypadá, že výzvu myslí opravdu vážně. Kdyby se mu Australana podařilo sesadit, stal by se prvním bijcem, který kdy v UFC ukořistil opasky tří váhových kategorií.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
3
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud