Marek Stodůlka
29. listopadu 2020 • 07:57

Náhradník Smith zpět na vítězné vlně. Soupeře uškrtil v úvodním kole

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Koronavirus opět narušil plány UFC. Nakažený Curtis Blaydes byl nucen odstoupit z hlavního duelu s Derrickem Lewisem, a tak museli zaskočit Anthony Smith s Devinem Clarkem. Galavečer UFC on ESPN 18 v Las Vegas zakončil vítězně Smith, který odzápasil padesátý souboj v kariéře. Protivníka uškrtil hned v prvním kole.Nic není jisté. I dlouho očekávané zápasy se mohou v dnešní době rozpadnout takřka okamžitě. Stačí jediná věc, pozitivní test na koronavirus. Přesně to se stalo Američanovi Curtisu Blaydesovi den před střetem s krajanem Derrickem Lewisem. V hlavním souboji tak museli suplovat jiní Američané. Anthony Smith s Devinem Clarkem se dvacet čtyři hodin před tím, než vstoupili do klece, dozvěděli, že nebudou bojovat tři kola, nýbrž pět.

Střet však nejen že netrval pět kol, dokonce ani pět minut. Hned v úvodu střetnutí se totiž dění zápasu přeneslo na zem, Clarkovi se povedlo přelézt do horní pozice, nepohlídal si ale škrcení. Smith protivníkovi nasadil triangle choke, když zamknul nohama jeho hlavu a po necelých třech minutách zápas ukončil. „Dlužil jsem to sobě, fanouškům, ale i Danovi Whitovi a UFC. Musel jsem ten hlavní zápas vzít. Poslední dobou jsem předváděl špatné výkony,“ řekl po výhře Smith.

Dvaatřicetiletý bojovník si opravdu potřeboval spravit chuť. V jeho statistikách totiž před dnešním turnajem svítily tři prohry ze čtyř posledních představení, výhrou nad Clarkem se tak vrátil zpět na vítěznou vlnu. Došel si taky pro významný kariérní milník, v profesionálním duelu se objevil už po padesáté.

„Ó můj bože, ten frajer je silný, nemohl jsem si pořádně uvolnit ruku, abych se dostal do lepší pozice,“ pochválil nakonec protivníka vítěz a dodal, že v budoucnu přijme jakýkoliv zápas, který mu organizace nabídne.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud