Procházku vítalo 10 tisíc lidí: Miluju vás! Bolí mě panty, ale je to tam

Video placeholder
Šampion je doma! Procházku vítalo narvané brněnské náměstí
Jiří Procházka zvedá nad hlavu titulový pás šampiona UFC
První český šampion UFC Jiří Procházka se fotí s fanoušky v Brně po svém návratu domů
Euforie při přivítání Jiřího Procházky v Brně
Českého šampiona UFC Jiřího Procházku vítá po návratu do Brna i tamní primátorka Markéta Vaňková
Jiří Procházka se fotí s fanoušky v Brně
Plné náměstí v Brně při přivítání Jiřího Procházky
Euforie při přivítání Jiřího Procházky v Brně
71
Fotogalerie
iSport.cz, Patrik Czepiec
UFC
Vstoupit do diskuse (2)

První český šampion UFC Jiří Procházka se vrátil z úspěšné mise v Singapuru. Tam na galavečeru UFC 275 v dechberoucí bitvě udolal Glovera Teixeiru a doslova rozbouřil svět MMA. Nyní Procházku uvítali i čeští fanoušci. Po příletu do Vídně se uskutečnilo setkání se zástupy příznivců na brněnském náměstí Svobody. „Miluju vás!“ vzkázal bojovník s titulovým pasem a vlajkou nadšenému davu po příjezdu. Velká oslava mohla začít.

Procházka slovo dodržel. V pondělí si užil ovace ve „svém“ Brně. Kdyby se v té chvíli rozhodl kandidovat na primátora, asi by to klaplo. Burácející dav byl u vytržení, devětadvacetiletý rodák z Hostěradic se přivítání s velkou pompou dočkal po právu. Vždyť se stal vůbec prvním Čechem, který získal opasek v proslulé organizaci UFC. Podle odhadů policie se na něj přišlo podívat deset tisíc lidí.

„Od doby, co jsem přišel do Brna studovat, byl titul UFC největší meta, kterou jsem si uměl představit. Zápas jsem nechal plynout a vydával ze sebe to nejlepší, co jsem uměl. Do poslední vteřiny jsem šel pro vítězství. Bylo jedno, co tam přijde. A přišlo škrcení,“ rozesmál sám sebe Procházka.

Brazilského soupeře ukončil technikou, kterou od něj nikdo nečekal. A v Česku způsobil hotovou mánii. Ti nejvěrnější příznivci na náměstí Svobody čekali na příjezd devětadvacetiletého bijce už hodinu před oficiálním začátkem uvítací akce. První stovku fanoušků nesměle doplňovali další, brzy nešlo dohlédnout na druhou stranu prostranství.

Natěšené příznivce neodradilo ani Procházkovo zpoždění. Český bojovník stál společně se svým týmem kvůli dopravní nehodě v koloně, jakmile se přesouval z Vídně do moravské metropole. Dorazil s půlhodinovým zpožděním. Pořadatelé mezitím promítli záznam osudového boje. Když se blížil rozhodující moment titulové bitvy, začali diváci spontánně tleskat.

Bouřlivý aplaus v průběhu oslavného odpoledne předvedli ještě několikrát. Když Procházka v doprovodu policie dorazil, hrál mu oblíbený skladatel Vangelis nebo kapela Queen a písnička všech vítězů We Are the Champions. Pak se s radostí zakousl do klobásové kytice, kterou dostal jako odměnu.

„Ty jo, jak jsem kousl do toho salámu, tak mě bolí panty,“ bavil vládce polotěžké divize. „To proto, že to byla normální řežba. Glover ne a ne padnout. A najednou bum, je to tam.“

Teď už si může český samuraj užívat přízeň, kterou si v kleci vydřel. Autogramiádu s fanoušky uvítal, přestože musel cítit velkou únavu. Chtěl si naplno vychutnat moment, o kterém tolik snil. Fotil se s pásem, navzdory rozbitému obličeji rozdával úsměvy na všechny strany. Počkali si na něj i čtyři příznivci z Hostěradic, kde se Procházka narodil. Jeho ostatní „spoluobčané“ teprve v pondělí odletěli ze Singapuru, kde osobně sledovali trnitou cestu skromného muže za titulem.

Video placeholder
FENOMÉN Procházka: V čem je jedinečný a kudy vedla jeho cesta na vrchol? • iSport.tv

Procházka nezapomněl poděkovat ani trenérům Martinu Karaivanovi a Jaroslavu Hovězákovi, kteří nevěřícně sledovali reakce publika. „Nemám slov. Obrovský dík vám všem za podporu. To se ani nedá vyjádřit,“ vysoukal ze sebe viditelně dojatý Karaivanov.

Se svým svěřencem dokázal to, co si společně vytyčili. Touha po dalších úspěších z nich ovšem rozhodně nevyprchala. Procházka už zmínil obhajobu, rád by se v oktagonu představil ještě v letošním roce. Je přesvědčený, že do klece vstoupí jako mnohem lepší bojovník.

 „Všechno je možný. Pokud v to upřímně věříte, všechno je možný. Cokoliv si člověk zadá, toho dosáhne,“ ví Procházka. „Vítězství! Jedeme dál,“ dodal a zamířil do přilehlé hospody zapít svůj fenomenální počin.

Zprávy ze dne 8. června 2022

Jiří Procházka
8. června 2022 · 12:11

Český bojovník Jiří Procházka zaujal svět nejen neotřelým stylem boje v kleci, ale právě i svým samurajským přístupem k životu i zápasení. Oficiální účet UFC se zaměřil právě na Procházkův morální kodex bušidó...

Jiří Procházka
8. června 2022 · 11:43

Jiří Procházka absolvuje v Singapuru spoustu mediálních aktivit, jak to vypadá?

Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám, dal si také druhý staredown se soupeřem Gloverem Teixeirou
Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám, dal si také druhý staredown se soupeřem Gloverem Teixeirou
Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám
Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám
Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám
Jiří Procházla se v Singapuru vedle tréninku věnuje i mediálním aktivitám
Důležitý moment
Jiří Procházka
8. června 2022 · 11:19

Glover Teixeira a Jiří Procházka si v Singapuru podruhé pohlédli zblízka do očí. A že to byl hodně intenzivní pohled! Český samuraj dorazil v obleku a svého soupeře poctil po staredownu lehkou „samurajskou“ úklonou, Brazilec předvedl svůj mistrovský pás. Přijde o něj?

Ondřej Němec, redaktor iSport.cz
8. června 2022 · 10:28

Redaktor iSport.cz Ondřej Němec bude přinášet informace o titulovém duelu Jiřího „BJP“ Procházky proti Brazilci Gloveru Teixeirovi přímo ze Singapuru.

Důležitý moment
Jiří Procházka
8. června 2022 · 08:49

Čech Jiří Procházka, který se bude v neděli ucházet o titulový pás pro krále polotěžké divize UFC, se čtyři dny před turnajem zúčastnil tiskové konference. Co novinářům prozradil?

  • O připravenosti na zápas s Gloverem Teixeirou: „Cítím se v nejlepší formě svého života. Jsem zdravý a v dobré náladě, všechno je připraveno a v zápase dokážu, že jsem nejlepší.“
  • O wrestlingu (zápasení), hlavní zbrani brazilského soupeře: „Musel jsem se naučit měnit své přirozené reakce, aby se zápasení stalo součástí mého postoje. To byla nejtěžší věc, kterou jsem musel akceptovat. Po čase se mi to podařilo. Můžu s Gloverem zápasit, dokážu přečíst, kdy se chystá použít tento styl boje. Na zemi je to pak pro mě jednoduché. Budu rozdávat údery a hledat ukončení. Nic jiného.“
  • O možnosti reprezentovat Česko v titulovém boji UFC: „Je pro mě ctí zápasit v UFC o titul za malou zemi, jakou je Česká republika. MMA u nás je pořád na vzestupu. Ještě před několika lety tam ten sport nikdo neznal. Teď už je velmi populární.“

 

Necelé čtyři dny před titulovým mačem předvedl český zápasník Jiří Procházka v Singapuru svou tělesnou konstituci
Necelé čtyři dny před titulovým mačem předvedl český zápasník Jiří Procházka v Singapuru svou tělesnou konstituci
Důležitý moment
8. června 2022 · 08:06

Bývalý šampion velterové divize UFC George St-Pierre vidí v českém bojovníkovi Jiřím Procházkovi budoucího držitele titulu polotěžké váhy. „Je to pro mě obrovská čest,“ rozplývá se samuraj z Hostěradic. „Dozvěděl jsem se to v úterý. Přemýšlel jsem o něm a musím říct, že je to opravdový válečník. Už nezápasí aktivně, přesto na sobě pořád pracuje, protože to miluje. A já jsem vlastně stejný. Miluji zápasení.“

Jiří Procházka
8. června 2022 · 07:40

Fyzická forma Jiřího Procházky, nejlepšího českého MMA zápasníka, je i před titulovou bitvou v UFC na maximální úrovni. Závěr přípravy strávil v Thajsku a před odletem o tom mluvil s redaktorem iSport.cz Ondřejem Němcem. Rozhovor čtěte ZDE >>>

 

Glover Teixeira
8. června 2022 · 07:20

Proměna šampiona Glovera Teixeiry! Do UFC vstoupil před deseti lety, vloni se stal jako ostřílený veterán držitelem opasku v polotěžké váze.

Jiří Procházka
8. června 2022 · 07:08

Zámořský reportér Alex Behunin přinesl zajímavý dotazník s českým titulovým vyzyvatelem Jiřím Procházkou. Nejoblíbenějším jídlem bojovníka s přezdívkou „BJP“ je smažený sýr a hranolky, rád si zahraje videohru Mortal Kombat, sleduje Všechnopárty Karla Šípa a za svého sportovního oblíbence považuje českého judistu Lukáše Krpálka.

Zprávy ze dne 7. června 2022

Jiří Procházka
7. června 2022 · 18:01

Český samuraj Jiří Procházka má fanoušky po celém světě. Našel si dokonce čas, aby pozdravil příznivce z Indie.

 

Glover Teixeira
7. června 2022 · 17:28

Velmi emotivní byl pro brazilského veterána Glovera Teixeiru moment, kdy získal svůj vysněný titul. Vloni ve 42 letech porazil Jana Błachowicze a stal se druhým nejstarším šampionem UFC. V oktagonu pak přislíbil, že bude pás obhajovat právě proti českému samuraji Jiřímu Procházkovi.

7. června 2022 · 15:49

Třaskavou tahanici mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou na UFC 275 v Singapuru už netrpělivě vyhlíží také někdejší uruguayský zápasník organizace Bellator MMA Gastón Reyno, který už tři roky nevstoupil do klece kvůli vážnému zranění kolene a vypomáhá jako expert španělské mutaci stanice ESPN. 

Důležitý moment
Jiří Procházka
7. června 2022 · 15:32

I když český MMA bojovník Jiří Procházka uznává svého nejbližšího soupeře Glovera Teixeiru, je naprosto odhodlaný vzít mu pás pro nejlepšího zápasníka polotěžké divize UFC. „Glover vyhrál řadu duelů s mladými kluky, kteří měli sílu. Je skvělé, jak porazil Smithe nebo Santose, i když byli v nejlepší formě. Je to opravdový šampion. Ale teď přichází můj čas. Nejde o to, že bych tomu věřil, já to vím,“ je přesvědčený Procházka v rozhovoru pro podcast Just Scrap Radio.

Jiří Procházka
7. června 2022 · 13:35

Naštvaný! Takový chce být Čech Jiří Procházka v duelu o pás šampiona polotěžké váhy organizace UFC. „Líbí se mi, že na plakát dali mou fotku s naštvaným výrazem. To mě udrží v této náladě až do zápasu,“ vykládá Procházka skrze oficiální instagramový účet UFC.

Jiří Procházka
7. června 2022 · 13:18

Pět dní před střetem: český zápasník Jiří „BJP“ Procházka se momentálně v Singapuru věnuje hlavně mediálním úkolům, stihl ale nakouknout i do tělocvičny.

Zápasník MMA z Hostěradic podepisuje plakáty před svou titulovou bitvou
Zápasník MMA z Hostěradic podepisuje plakáty před svou titulovou bitvou
Poslední přípravy nejlepšího českého zápasníka MMA Jiřího Procházky před zápasem o titul v polotěžké divizi UFC
Poslední přípravy nejlepšího českého zápasníka MMA Jiřího Procházky před zápasem o titul v polotěžké divizi UFC
Český titulový vyzyvatel v UFC Jiří Procházka má před turnajem UFC 275 mediální povinnosti
Český titulový vyzyvatel v UFC Jiří Procházka má před turnajem UFC 275 mediální povinnosti
Český titulový vyzyvatel v UFC Jiří Procházka má před turnajem UFC 275 mediální povinnosti
Český titulový vyzyvatel v UFC Jiří Procházka má před turnajem UFC 275 mediální povinnosti
Trenér Martin Karaivanov (vpravo) se dlouhodobě podílí na přípravě nejlepšího českého zápasníka MMA Jiřího Procházky
Trenér Martin Karaivanov (vpravo) se dlouhodobě podílí na přípravě nejlepšího českého zápasníka MMA Jiřího Procházky

Video placeholder
Procházka vs. Teixeira: Neskutečný obrat a uškrcení brazilské legendy! • iSport.tv

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů