Ondřej Němec
23. listopadu 2022 • 22:21

Rána pro Procházku! Zranil se a uvolnil titul. K****sky špatné, řekl šéf UFC

Autor: Ondřej Němec, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Argentina - Austrálie: Hrubka brankáře Ryana sebrala protinožcům postup
SESTŘIH: Boxer Fury obhájil titul mistra světa WBC, v boji tekla krev
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mělo se jednat o další skvělý sportovní zážitek. Dost možná o bitvu roku, jestli by vůbec šlo překonat jejich první společný souboj. Ale duel Jiří Procházka vs. Glover Teixeira 2 se musí odložit. Důvodem jsou zdravotní komplikace na straně českého šampiona, který kvůli závažnému zranění ramene uvolnil titul polotěžké váhy UFC. S informací jako první přišel americký novinář Kevin Iole z Yahoo Sports.Odveta Jiřího Procházky s Gloverem Teixeirou se 10. prosince na UFC 282 v T-Mobile Areně v Las Vegas neuskuteční. Český bijec totiž utrpěl těžké zranění ramene, podle zámořských médií může být mimo až rok, sám Procházka mluví o šesti měsících.

„Za půl roku budu zpět a vezmu si titul od kohokoliv, kdo ho bude mít,“ napsal český samuraj na Twitter a omluvil se fanouškům, rodině i soupeři.

Podle šéfa UFC Dany Whitea je Procházkovo zranění hodně vážné. „Je to nejhorší zranění ramene, které kdy doktoři v historii UFC viděli,“ cituje bosse Yahoo

„Je to k****sky špatné. Rameno má opravdu hodně hodně poškozené, bude muset na složitou operaci a následovat bude dlouhá rehabilitace,“ lituje svou hvězdu White.

Teixeira odmítl, Blachowicz vs. Ankalajev o titul

„Z respektu k soupeřům i divizi dal k dispozici svůj titul,“ ocenila Procházkovo rozhodnutí UFC na Twitteru. Organizace také hned ohlásila, že hlavní událostí turnaje bude duel mezi bývalým šampionem Janem Blachowiczem a Magomedem Ankalajevem, který zároveň povýšila na titulový souboj.

UFC nabídla zápas o uvolněný pás s Ankalajevem i Teixeirovi, ten ale odmítl. Nejspíš proto, že ho chce získat přímo z Procházkových rukou.

Až se český bojovník po zranění vrátí, měl by mít možnost rovnou znovu zápasit s vládnoucím šampionem. Kdy to ale bude, je teď ve hvězdách.

Blachowiczovi vytrhl titul z rukou v roce 2021 Teixeira. V následujícím boji Brazilce porazil právě bijec z Hostěradic. Pro první obhajobu si Procházka vybral znovu Teixeiru, protože nebyl se svým výkonem v jejich prvním střetu v červnu v Singapuru spokojený.

„Bylo na výběr více lidí, ale nakonec mi z toho vyšel nejlíp Glover,“ prozradil před časem třicetiletý triumfátor v redakci deníku Sport. „Po konzultaci s týmem a po vlastním uvážení jsem si řekl, že tenhle souboj chci prostě ještě jednou. Protože věřím, že dokážu předvést lepší výkon s bojovníkem, jako je Glover. Nikdo z těch kluků v UFC nemá mentalitu tohohle starého dravce, který fakt jel přese všechno, nezastavil se.“

Rozhýbat Česko a budovat značku, jsou cíle Procházkova týmu. Má globální odkaz?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud