Patrik Czepiec
22. září 2022 • 10:15

Martínek jde do boje! Vyzve legendu a veterána UFC. Chci titul KSW, hlásí

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Bořil byl na dvě červené, říká Lafata. Klobouk dolů před Kuchtou
Hříšníci před disciplinárkou. Příchody Krejčího a Bořila do sídla LFA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bojovníka MMA Michala Martínka (32) čeká druhý zápas v elitní polské organizaci KSW. V Novém Sadci se 14. října střetne s domácím Danielem Omielańczukem. Čtyřicetiletý veterán má za sebou mimo jiné devítinásobnou zkušenost s UFC. Martínek se pokusí navázat na dominantní výkon z premiérového duelu s Filipem Stawowym, kterého porazil jednoznačně na body. „Už se nemůžu dočkat. Slibuji si od toho pořádnou podívanou,“ potvrdil pražský rodák webu iSport.cz.V červnu nejlepší současný český zástupce v těžké váze zažil povedený debut v KSW. Jasnou výhrou nad Filipem Stawowym, který dokonce po zápase podstoupil plastiku podočnicového oblouku, si řekl o další náročnou výzvu. Promotéři organizace mu nyní předkládají polskou legendu Daniela Omielańczuka. Ten si na konto připsal rovných čtyřicet bitev, měřil se třeba s Curtisem Blaydesem, současnou trojkou v těžké divizi UFC.

„Dále má zkušenosti z ACA, KSW, kickboxu i brazilského jiu-jitsu. Vnímám ho jako velice zkušeného bojovníka, který má za sebou celou řadu těžkých zápasů. Je to prostě extrémně nebezpečný týpek,“ hodnotí Martínek svého nejbližšího soka, jehož v kleci vyzve po bezmála čtyřměsíční pauze, kterou však vyplnil svědomitou přípravou.

V proslulé organizaci má totiž bývalý šampion Oktagonu jen ty nejvyšší ambice. Chtěl by se ucházet o titulový pás. Ten momentálně náleží pět let neporaženému Britovi Philipu De Friesovi. Předtím musí ovšem Martínek překonat rodáka z Varšavy, který touží zapomenout na šňůru tří neúspěchů.

Čech Michal Martínek zvládl svou premiéru v MMA organizaci KSW, nyní ho čeká druhá zkouška
Čech Michal Martínek zvládl svou premiéru v MMA organizaci KSW, nyní ho čeká druhá zkouška

„Nikdo nechce mít čtyři prohry, počítáme s jeho nejlepší možnou verzí. Navíc bude před svým publikem. Půjde o všestranný zápas, ale moje meta je porazit Omielańczuka a říct si o titul,“ vzkazuje současná pětka žebříčku KSW.

Martínek se podruhé ukáže polským příznivcům proti domácímu borci. Na nepřízeň fanoušků si ovšem stěžovat nemůže, po předchozím představení ho přijali dobře. „Strašně moc Poláků mi psalo: Vítej v KSW,“ pochvaluje si někdejší hokejista. „Že tam člověk má zápas, to pro ně ještě nic neznamená, záleží na tom, jaký z něj mají pocit. Až poté vás přijmou, nebo ne. Taková mentalita fanoušků se mi líbí, nefungují na bázi zesměšňování zápasníků, váží si jich. Jsem maximálně spokojený.“

Aktuálním cílem Martínka je dobývat na zahraničním poli. Pokud se mu bude nadále dařit, mohl by se znovu přihlásit také o smlouvu v UFC. Bojoval o ni už před třemi lety, kdy ovšem nevyzrál na Rodriga Nascimenta.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud