Dějiny přepsány! Závod IndyCar v Austinu vyhrál osmnáctiletý rekordman | iSport.cz
25. března 2019 • 14:34

Dějiny přepsány! Závod IndyCar v Austinu vyhrál osmnáctiletý rekordman

Colton Herta (vpravo) slaví historické vítězství
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmnáctiletý automobilový jezdec Colton Herta se stal nejmladším vítězem závodu amerického formulového seriálu IndyCar. Vyhrál nedělní závod na okruhu v Austinu, kde od roku 2012 závodí formule 1, ale šampionát IndyCar se na něm představil poprvé.Herta vybojoval vítězství již při svém třetím startu a vylepšil osmé místo z úvodního závodu sezony. Překonal dosavadní rekord Grahama Rahala, kterému bylo v roce 2008 při vítězství v St. Petersburgu 19 let, tři měsíc a dva dny.

"Vůbec jsem to nečekal. Myslel jsem, že můžeme být na stupních vítězů, na to jsme byli dost rychlí. Ale tohle!" radoval se Herta, který v sobotu oslaví 19. narozeniny. Zároveň se postaral o premiérový triumf týmu Harding Steinbrenner.

Témata: 
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud