SOUHRN, 8. den LOH: Další české stříbro, Jamajčanky ovládly stovku

Jamajské sprinterky ovládly finále stovky
Jamajské sprinterky ovládly finále stovky, zlato obhájila Elaine Thompsonová-Herahová
Jamajské sprinterky ovládly finále stovky
Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec převzali pamětní plaketu od ČOV za zisk medailí na LOH v Tokiu, v jejich případě zlatých
Lukáš Krpálek a Jiří Prskavec převzali pamětní plaketu od ČOV za zisk medailí na LOH v Tokiu, v jejich případě zlatých
David Kostelecký a Jiří Lipták jsou zpátky doma
Novak Djokovič byl z konečného 4. místa hodně zklamaný
49
Fotogalerie
iSport.cz
Letní olympijské hry 2021
Vstoupit do diskuse (1)

Sobota přinesla sedmou medaili pro Česko! Tenistce Markétě Vondroušové patří snakonec tříbro, ve finále podlehla Švýcarce Belindě Bencicové. O naději na postup ze skupiny přišli basketbalisté, s hvězdným týmem USA prohráli 84:119. Play off se nebude týkat ani plážových volejbalistů Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Sleduje dění na Hrách ONLINE!

ČESKÉ VRCHOLY 8. DNE LOH

- Nikola Šarounová nadějně rozjetou soutěž v třípolohové střelbě z malorážky k postupu do osmičlenného finále na OH nedotáhla a obsadila 24. místo.

- Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem prohráli na OH s Rusy Stojanovským a Krasilnikovem 1:2 a v Tokiu vypadli ve skupině. Více čtěte ZDE >>>

- Tenistka Markéta Vondroušová má stříbro. Ve finále dvouhry podlehla světové dvanáctce Belindě Bencicové ze Švýcarska 5:7, 6:2, 3:6.. Více ZDE>>>

- Čeští basketbalisté podlehli USA 84:119 a přišli o naději na účast ve čtvrtfinále. Ze 3. místa nepostoupí vinou nejhoršího skóre. Více ZDE>>>

Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>

Zprávy ze dne 27. července 2021

27. července 2021 · 01:51

TRIATLON: Olympijský závod triatlonistek v Tokiu vyhrála Flora Duffyová, která zařídila Bermudám premiérové zlato na letních hrách v historii. Stříbro získala Britka Georgia Taylorová-Brownová, třetí skončila Američanka Katie Zaferesová. Petra Kuříková při olympijském debutu obsadila 30. místo, druhá Češka Vendula Frintová závod nedokončila.

Triatlon - ženy: 1. Duffyová (Berm.) 1:55:36, 2. Taylorová-Brownová (Brit.) -1:14, 3. Zaferesová (USA) -1:27, 4. Klamerová (Niz.) -2:12, 5. Periaultová (Fr.) -2:13, 6. Spirigová (Švýc.) -2:29, 7. Bettová (It.) -2:46, 8. Lindemannová (Něm.) -2:48,...30. Kuříková -8:34, Frintová (obě ČR) nedokončila.

Flora Duffyová po suverénním výkonu ovládla ženský triatlon
Flora Duffyová po suverénním výkonu ovládla ženský triatlon
27. července 2021 · 00:12

TRIATLON: Krátce před půlnocí českého času odstartoval v Tokiu triatlonový závod žen. V akci jsou i dvě české závodnice - Vendula Frintová a Petra Kuříková.

Zprávy ze dne 26. července 2021

Program dne
26. července 2021 · 23:00

Česká olympijská účast během 4. dne v Tokiu:

23:45 triatlon – předpokládaný cíl závodu žen: Frintová, Kuříková

3:30 plavání - semifinále 200 m volný způsob ženy: Seemanová, 4:58 semifinále 200 m polohový závod: Horská

4:00 tenis - dvouhra muži 2. kolo: Macháč – Schwartzman (Arg.), dvouhra ženy 3. kolo: Krejčíková - Bencicová (Švýc.), cca 6:00 Plíšková - Giorgiová (It.), Vondroušová - Ósakaová (Jap.), cca 12:00 čtyřhra ženy 2. kolo: Karolína Plíšková, Vondroušová – Pigossiová, Stefaniová (Braz.), Krejčíková, Siniaková – Badosaová, Sorribesová (Šp.)

6:15 sportovní střelba - vzduchová puška smíšená družstva - kvalifikace: Hrčkulák, Šarounová

7:00 vodní slalom - K1 ženy semifinále: Minařík Kudějová

8:00 cyklistika - horská kola ženy: Čábelická

13:49 plavání - rozplavby 800 m volný způsob muži: Micka

26. července 2021 · 21:31

JUDO: Obrovský zážitek! Hlásí český judista David Klammert z Tokia, kde bude společně s Lukášem Krpálkem hájit české barvy na olympiádě. Čas strávený v Japonsku kazí jen přísná opatření. „Když nemůžou být diváci, proč tam nepustí alespoň ostatní sportovce. Jsme každý den testovaní,“ podivuje se zápasník, proč nemůže jít podpořit ostatní Čechy v jejich boji o medaile. Více čtěte ZDE>>>

26. července 2021 · 21:02

SKATEBOARDING: Ve třinácti letech vybojovala olympijské zlato! Japonská skateboardistka Momidži Nišijová se zapsala do historie jako druhá nejmladší vítězka Her. Primát drží americká skokanka do vody Marjorie Gestringová, které bylo při triumfu v roce 1936 v Berlíně 13 let a 269 dnů. Nišijové bude čtrnáct na konci srpna. Její příběh čtěte ZDE>>>

Třináctiletá Momidži Nišijová ovládla nový olympijský sport skateboarding
Třináctiletá Momidži Nišijová ovládla nový olympijský sport skateboarding
Důležitý moment
26. července 2021 · 19:43

Připomeňte si, jak si během třetího dne olympijských her vedli Češi:

 

CYKLISTIKA

Biker Ondřej Cink nedokončil nadějně rozjetý závod v cross country horských kol. V šestém ze sedmi celých okruhů ho krátce poté, co se propracoval na průběžné třetí místo, vyřadil z boje o medaile naprasklý ráfek zadního kola a defekt.

 

JACHTING

Windsurfař Karel Lavický si po druhém dni olympijské regaty o jednu příčku pohoršil. Pětatřicetiletý český reprezentant klesl na předposlední 24. místo. Podle trenéra Patrika Polláka se Lavickému pondělní program vůbec nevydařil.

 

PLAVÁNÍ

Barbora Seemanová a Kristýna Horská postoupily z rozplavby do semifinále. Jednadvacetiletá Seemanová na kraulařské dvoustovce skončila s časem 1:56,38 na sedmém místě. O dva roky starší Horská v polohovém závodu na 200 metrů výkonem 2:12,21 obsadila poslední postupovou 16. pozici.

 

STŘELBA

Jakub Tomeček se do finále ve skeetu těsně neprobojoval. V dramatickém kvalifikačním rozstřelu prohrál duel o poslední šesté finálové místo s Dánem Jesperem Hansenem a skončil sedmý. Ve skeetu žen se Barbora Šumová po sedmi omylech do finálové šestky nedostala a obsadila 14. místo.

 

ŠERM

Alexander Choupenitch získal historickou bronzovou medaili ve fleretu. Po semifinálové porážce s Cheung Ka Longem z Hongkongu zdolal v utkání o třetí místo Japonce Takahira Šikineho.

 

TENIS

Barbora Krejčíková, Karolína Plíšková a Markéta Vondroušová postoupily do osmifinále, naopak Petra Kvitová podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové 7:5, 3:6, 0:6. Vítězka Roland Garros Krejčíková porazila v druhém kole Kanaďanku Leylah Fernandezovou 6:2, 6:4. Plíšková zdoalal Carlu Suárezovou ze Španělska 6:3, 6:7, 6:1. Vondroušová zvítězila nad Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou 6:1, 6:2.

 

VODNÍ SLALOM

Kanoista Lukáš Rohan vybojoval stříbrnou medaili. Šestadvacetiletý závodník nestačil při své olympijské premiéře jen na Benjamina Savšeka ze Slovinska.

26. července 2021 · 18:21

ATLETIKA: Olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů z Londýna Taufik Machlúfí vzdal kvůli zranění kolena start v atletických soutěžích v Tokiu. Třiatřicetiletý alžírský mílař, jenž na předchozích hrách v Riu de Janeiro získal stříbrné medaile v závodech na 800 a 1500 metrů, to oznámil v rozhovoru pro agenturu APS.

Alexander Choupenitch
26. července 2021 · 18:10

ŠERM: Alexander Choupenitch a Vilém Goppoldz Lobsdorfu. Dva šermíři, kteří získali pro Čechy medaili z olympijských her, jejich úspěchy dělilo 113 let. Zatímco sedmadvacetiletý rodák z Brna proletí v následujících dnech všemi informačními kanály, na hubeného pána s knírkem se zapomnělo. S šavlí zacházel jako málokdo na světě, mluvil několika jazyky a na rodnou zem nedal dopustit. Přesto zemřel pochudlý, zapomenutý a bez domova. Goppoldův příběh čtěte ZDE>>>

První i poslední medailista v šerm na olympiádě Vilém Goppold z Lobsdorfu
První i poslední medailista v šerm na olympiádě Vilém Goppold z Lobsdorfu
26. července 2021 · 18:05

Japonské hlavní město se vrátilo o rok zpátky v čase. Na letištních vlajkách, dveřích taxíků ale třeba i zlatých medailích stojí nápis „Tokio 2020". Dokonce i WiFi v tamní veřejné dopravě nese název „Sushi2020" a odkazuje tak k minulému roku, kdy se měly olympijské hry konat původně. Kvůli pandemii koronaviru se však největší sportovní akce vůbec poprvé v historii přesunula na jiný rok. Proč ale zůstal v oficiálním názvu letopočet 2020? Více se dozvíte na E15.cz ZDE>>>

26. července 2021 · 17:19

HÁZENÁ: Dánští házenkáři zvládli i druhou překážku na cestě za obhajobou zlatých olympijských medaili. Nad Egyptem zvítězili 32:27, přestože v poločase o gól prohrávali, a vedou skupinu B před rovněž stoprocentně úspěšným Švédskem.

26. července 2021 · 17:00

PLAVÁNÍ: Fotbalista Ústí nad Labem Matyáš Písačka má zlomenou ruku, takže start druholigové sezony se ho příliš netýkal. O to víc může sledovat dění na olympijských hrách v Tokiu, kde soutěží jeho přítelkyně Barbora Seemanová. A česká plavecká naděje si ho pěkně vyzkoušela, jestli její první start pečlivě sledoval. Více čtěte zde >>>

Lukáš Krpálek
26. července 2021 · 16:33

VODNÍ SLALOM: Parádní stříbrnou jízdu kanoisty Lukáše Rohana hodnotí pro iSport.cz jeho kolega, vodní slalomář, Tomáš Rak:

„Lukáš je velký profík, co se týče soutěžení i nastavení mimo závodní loď. Jeho leitmotivem je vodní slalom, obětoval tomu spoustu a nikdy to nevzdal. Vždycky si šel tvrdě za svým a ukázalo se, že to funguje. Co se týče rozmístění branek, tak finálová trať byla poměrně obtížná, ale bylo to hodné olympijskému závodu. Několikrát tam organizátoři zařadili přejezdy válečkem, u kterých musí závodník použít notnou dávku techniky, ale i zkušeností a fyzické připravenosti.
Lukáš se nahoře dopustil dotyku, ale paradoxně už v červnu v Tróji se mu stalo něco podobného. Dotkl se dokonce na bráně číslo jedna, což ho vyburcovalo a vyhrál. Teď na čtyřce a skončil druhý. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že když dáte šťouch na začátku, tak už nezbývá, než to tam poslat a vymáčknout ze sebe všechno. Chybu už máte za sebou a žádnou další nesmíte udělat, je to i otázka psychické odolnosti. Lukáš na té hlavě hodně zapracoval, byla to asi ta poslední věc, která mu chyběla k úspěchu.“

26. července 2021 · 16:00

HORSKÁ KOLA: Hlavní favorit na zlatou medaili z cross country horských kol Mathieu van der Poel přišel o možnost splnit si sen o olympijském triumfu už po deseti minutách závodu. I když se po hrozivě vypadajícím pádu ještě vrátil na trať a dotáhl se kousek za první desítku, nakonec své snažení vzdal. Jeho kuriózní omluvu čtěte ZDE. 

Karolína Plíšková
26. července 2021 · 15:59

TENIS: Karolína Plíšková  zápase se španělskou soupeřkou. „Trošku zádrhel dneska, ale dobrý. První set byl dost kvalitní, v tom druhém setu jsem uvadla, pozastavila jsem se a hrála pomaleji. Ona se samozřejmě chytila, protože tenis umí neuvěřitelně. Dala jsem jí šanci hrát a pak jsem byla pod tlakem. I když pořád byla šance vyhrát to v tiebreaku, ten byl ode mě ale hroznej.“

26. července 2021 · 15:49

STOLNÍ TENIS: První olympijské zlato v mixu získali japonští stolní tenisté Džun Mizutani a Mima Itóová. Ve finále porazili 4:3 čínský pár Sü Sin, Liou š'-wen.

Výsledky: 
Smíšená čtyřhra - finále: Mizutani, Itóová (Jap.) - Sü Sin, Liou š'-wen (Čína) 4:3 (-5, -7, 8, 9, 9, -6, 6).
O 3. místo: Lin Jün ťü, Čcheng I-čching (Tchaj-wan) - Lebesson, Yuan Jia Nan (Fr.) 4:0 (8, 7, 8, 5).

26. července 2021 · 15:21

LEZENÍ: Adam Ondra plánoval absolvovat před startem olympijských her aklimatizační kemp v Koreji, který ale musel zrušit, a tak dnes odletěl do Japonska přímo z Prahy. Jedna z medailových nadějí české výpravy se při premiéře svého sportu pod pěti kruhy nepovažuje za hlavního adepta na zisk zlaté medaile, věří ale, že uspěje.

„Poslední dny před odletem jsem strávil tréninkem doma. Snažil jsem se mít co největší klid, největší pohodu. Na trénink, ale i na regeneraci, protože poslední tréninkové dny už toho člověk nenatrénuje tolik, co se týká objemu. V lezení je hlavně potřeba mít dobrý pocit, nabrat zdravé sebevědomí a to si myslím, že se mi povedlo,“ řekl Ondra v nahrávce pro média. Tradiční setkání s novináři před odletem jeho tým zrušil.

Lukáš Rohan
26. července 2021 · 15:15

Olympijský vítěz z Barcelony 1992 Lukáš Pollert na Twitteru oslavil stříbrnou medaili svého následovníka  mezi vodními slalomáři Lukáše Rohana.

26. července 2021 · 15:03

GYMNASTIKA: Ruští sportovní gymnasté ovládli na olympijských hrách poprvé od roku 1996 soutěž družstev. V Tokiu zvítězili před Japonskem a Čínou.

Muži - víceboj družstva: 1. Rusko (Abljazin, Běljavskij, Dalalojan, Nagornyj) 262,500 b., 2. Japonsko (Hašimoto, Kaja, Kitazono, Tanigawa) 262,397, 3. Čína (Lin Čchao-pchan, Sun Wej, Siao Žuo-tcheng, Cou Ťing-jüan) 261,894, 4. Británie 255,760, 5. USA, 6. Švýcarsko 250,927, 7. Ukrajina 246,394, 8. Německo 238,495.

26. července 2021 · 15:02

WINDSURFING: Karel Lavický si po druhém dni olympijské regaty o jednu příčku pohoršil. Pětatřicetiletý český reprezentant klesl na předposlední 24. místo. Podle trenéra Patrika Polláka se Lavickému dnešek vůbec nevydařil.

26. července 2021 · 15:02

VZPÍRÁNÍ: Hidilyn Diazová získala pro Filipíny první olympijské zlato v historii. V kategorii do 55 kg zvítězila v olympijském rekordu 224 kg.

Vzpírání, ženy do 55 kg: 1. Diazová (Fil.) 224 kg (trh 97 + nadhoz 127), 2. Liao Čhiou-jün (Čína) 223 (97+126), 3. Činšanlová (Kaz.) 213 (90+123), 4. Nabijevová (Uzb.) 212 (98+114), 5. Konotopová (Ukr.) 206 (94+112), 6. Šermetovová (Turk.) 205 (90+115), 7. Ham Un-či (Korea) 201 (85+116), 8. Landúlsíová (Tun.) 196 (88+108).

Atletika:

Finále:

Muži:

Disk: 1. Stahl 68,90, 2. Pettersson (oba Švéd.) 67,39, 3. Weisshaidinger (Rak.) 67,07, 4. Denny (Austr.) 67,02, 5. Čeh (Slovin.) 66,37, 6. Gudžius (Lit.) 64,11, 7. Ortega (Kol.) 64,08, 8. Mattis (USA) 63,88.

Ženy:

100 m (vítr -0,6 m/s): 1. Thompsonová-Herahová 10,61, 2. Fraserová-Pryceová 10,74, 3. Jacksonová (všechny Jam.) 10,76, 4. Ta Louová (Pobř. slon.) 10,91, 5. Del Ponteová 10,99, 6. Kambundjiová (obě Švýc.) 10,99, 7. Danielsová (USA) 11,02, 8. Neitaová (Brit.) 11,12.

Smíšená štafeta 4x400 m: 1. Polsko (Zalewski, Kaczmareková, Świetá-Erseticová, Duszyński) 3:09,87 , 2. Dom. republika (Feliz, Paulinová, Medinaová Venturaová, Ogando) 3:10,21, 3. USA (Stewart, Ellisová, Whitneyová, Norwood) 3:10,22, 4. Nizozemsko 3:10,36, 5. Belgie 3:11,51, 6. Británie 3:12,07, 7. Jamajka 3:14,95, 8. Irsko 3:15,04.

Rozběhy a kvalifikace:

Muži:

100 m (vítr +0,6 m/s): 1. De Grasse (Kan.) 9,91, 800 m: 1. Rotich (Keňa) 1:43,75, tyč: 1. Lita Baehre (Něm.) a Nilsen (USA) oba 575, dálka: 1. Echevarría (Kuba) 850.

Ženy:

100 m př. (+0,3): 1. Camachová-Quinnová (Portor.) 12,41, 400 m př.: 1. Muhammadová 53,97, disk: 1. Allmanová (obě USA) 66,42.

Semifinále:

100 m (+0,3): 1. Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,73, 800 m: 1. Muová (USA) 1:58,07.

Badminton:

Muži:

Čtyřhra:

Finále: Li Jang, Wang Č'Lin (Tchaj-wan) - Li Ťün-chuej, Liou Jü-čchen (Čína) 2:0 (18, 12),

o 3. místo: Chia, Soh (Malaj.) - Ahsan, Setiawan (Indon.) 2:1 (-17, 17, 14).

Dvouhra - čtvrtfinále:

Cordon (Guat.) - Ho Kwang-hi (Korea) 2:0 (13, 18), Axelsen (Dán.) - Š' Jü-čchi (Čína) 2:0 (13, 13), Ginting (Indon.) - Antonsen (Dán.) 2:1 (18, -15, 18), Čchen Lung (Čína) - Čchou Tchien-čchen (Tchaj-wan) 2:1 (14, -9, 14).

Ženy:

Dvouhra - semifinále:

Čchen Jü-fej - Che Ping-ťiao (obě Čína) 2:1 (16, -13, 12), Tchaj C'-Jing (Tchaj-wan) - Pusarlaová (Indie) 2:0 (18, 12).

Čtyřhra - semifinále:

Poliiová, Rahayuová (Indon.) - I So-hi, Sin Sung-čchan (Korea) 2:0 (19, 17), Čchen Čching-čchen, Ťia I-fan (Čína) - Kim So-jong, Kong Hi-jong (Korea) 2:0 (15, 11).

Baseball:

Muži:

Skupina A:

Japonsko - Mexiko 4:7.

Konečná tabulka:

1.Japonsko220100
2.Dominikánská republika21150,0
3.Mexiko2020

Skupina B:

USA - Jižní Korea 4:2.

Konečná tabulka:

1.USA220100
2.Korea21150,0
3.Izrael2020

Basketbal:

Muži:

Skupina A:

ČR - USA 84:119 (18:25, 43:47, 60:82)

Body ČR: Schilb 17, Balvín 15, Veselý 13, Satoranský 12, Jelínek, Palyza oba 7, Auda 6, Sehnal 5, Bohačík 2, Peterka, Šiřina, Vyoral všichni 0.

Nejvíce bodů USA: Tatum 27, Durant 23, LaVine 13.

Fauly: 14:17. Trestné hody: 13/8 - 12/9. Trojky: 8:20. Doskoky: 29:36.

Írán - Francie 62:79 (17:22, 27:46, 47:62)

Nejvíce bodů: Haddádí 18, Kazemí a Jakchalí oba 11 - Heurtel 16, Luwawu Cabarrot 12, De Colo a Poirier po 10.

Konečná tabulka:

1.Francie330259:2156
2.USA321315:2335
3.ČR312245:2944
4.Írán303206:2833

Skupina B:

Itálie - Nigérie 80:71 (29:17, 40:39, 56:63), Austrálie - Německo 89:76 (18:22, 44:40, 66:59).

Konečná tabulka:

1.Austrálie330259:2266
2.Itálie321255:2395
3.Německo312257:2734
4.Nigérie303230:2633

Fotbal:

Muži - čtvrtfinále:

Španělsko - Pobřeží slonoviny 5:2 po prodl. (2:2, 1:1)

Branky: 90.+3, 117. a 120.+1 Mir, 30. Olmo, 98. Oyarzabal z pen. - 10. Bailly, 90.+1 Gradel.

Japonsko - Nový Zéland 0:0, na pen. 4:2

Brazílie - Egypt 1:0 (1:0)

Branka: 37. Cunha.

Korea - Mexiko 3:6 (1:3)

Branky: 20. a 51. I Tong-kjong, 90.+1 Hwang U-čo - 12. a 54. Martín, 39. z pen. a 63. Córdova, 30. Romo, 84. Aguirre.

Golf:

Muži - po 3. kole: 1. Schauffele (USA) 199 (68+63+68), 2. Macujama (Jap.) 200 (69+64+67), 3. Ortiz (Mex.) 201 (65+67+69) a Casey (Brit.) 201 (67+68+66), 5. Muňoz 202 (67+69+66), McIlroy (Sev. Ir.) 202 (69+66+67), Pereira (Chile) 202 (69+65+68) a Straka (Rak.) 202 (63+71+68), ...60. Lieser (ČR) 222 (72+77+73).

Házená:

Ženy:

Skupina A:

Angola - Japonsko 28:25 (15:13), Černá Hora - Jižní Korea 28:26 (13:11), Norsko - Nizozemsko 29:27 (16:13).

Tabulka:

1.Norsko4400133:988
2.Nizozemsko4301139:1146
3.Černá Hora4202110:1124
4.Japonsko410399:1132
5.Jižní Korea4103116:1342
6.Angola410399:1252

Skupina B:

Rusko - Francie 28:27 (15:17), Brazílie - Švédsko 31:34 (13:15), Maďarsko - Španělsko 29:25 (14:11).

Tabulka:

1.Švédsko4310129:1077
2.Rusko4211114:1185
3.Španělsko4202104:1084
4.Brazílie4112111:1123
5.Francie4112110:1133
6.Maďarsko4103116:1262

Jachting - RS:X:

Muži: 1. Badloe (Niz.) 37, 2. Goyard (Fr.) 74, 3. Pi Kchun (Čína) 75, 4. Cohen (Izr.) 76, 5. Camboni (It.) 76, 6. Myszka (Pol.) 79, 7. Squires (Brit.) 82, 8. Sanz Lanz (Švýc.) 100.

Ženy: 1. Lu Jün-siou (Čína) 36 b., 2. Piconová (Fr.) 38, 3. Wilsonová (Brit.) 38, 4. Maggettiová (It.) 66, 5. De Geusová (Niz.) 72, 6. Spychaková (Izr.) 85, 7. Buhlová-Hansenová (Dán.) 93, 8. Hei Man H V Chan (Hong.) 95.

Judo - smíšená družstva:

1. Francie, 2. Japonsko, 3. Německo a Izrael, 5. Nizozemsko a Rusko, 7. Mongolsko a Brazílie.

Lukostřelba:

Muži:

Finále: Gazoz (Tur.) - Nespoli (It.) 6:4,

o 3. místo: Furukawa (Jap.) - Tchang Čch'-čchun (Tchaj-wan) 7:3,

další pořadí: 5. Unruh (Něm.) a Kim U-čin (Korea), 7. Ellison (USA), 8. Li Ťia-lun (Čína).

Pozemní hokej:

Ženy:

Skupina A:

Indie - JAR 4:3 (2:2), Německo - Nizozemsko 1:3 (1:2), Irsko - Velká Británie 0:2 (0:1).

Konečná tabulka:

1.Nizozemsko550018:215
2.Německo540113:712
3.Velká Británie530211:59
4.Indie52037:146
5.Irsko51044:113
6.JAR50055:190

Skupina B:

Čína - Nový Zéland 3:2 (1:1), Japonsko - Španělsko 1:4 (1:1), Argentina - Austrálie 0:2 (0:0).

Konečná tabulka:

1.Austrálie550013:115
2.Španělsko53029:89
3.Argentina53028:89
4.Nový Zéland52038:76
5.Čína52039:166
6.Japonsko50056:130

Ragby:

Ženy:

Finále: Nový Zéland - Francie 26:12 (19:5),

o 3. místo: Fidži - Velká Británie 21:12 (14:5),

o 5. místo: Austrálie - USA 17:7 (10:0),

o 7. místo: Čína - Rusko 22:10 (7:10),

o 9. místo: Kanada - Keňa 24:10 (12:5),

o 11. místo: Brazílie - Japonsko 21:12 (14:12).

Semifinále: Nový Zéland - Fidži 22:17 po prodl. (5:7, 17:17), Británie - Francie 19:26 (12:21),

o 5. až 8. místo: Rusko - Austrálie 7:35 (7:14), USA - Čína 33:14 (21:7).

Sportovní gymnastika - skoky na trampolíně:

Muži:

1. Litvinovič (Běl.) 61,725 b., 2. Tung Tung (Čína) 61,235, 3. Schmidt (N. Zél.) 60,675, 4. Gončarov (Běl.) 60,565, 5. Ušakov 59,600, 6. Judin (oba Rus.) 58,235, 7. Kiši (Jap.) 57,815, 8. Clarke (Austr.) 24,955.

Sportovní střelba:

Ženy:

Sportovní malorážka 3x40: 1. Christenová (Švýc.) 463,9, 2. Zykovová 461,9, 3. Karimovová (obě Rus.), 4. Duestadová (Nor.), 5. Maddalenová (USA), 6. Beerová (Něm.), 7. Dvoršaková (Slovin.), 8. Arsovičová (Srb.), ...v kvalifikaci 24. Šarounová (ČR).

Smíšená družstva:

Trap:

Finále: Fernández, Gálvezová (Šp.) - Berti, Perilliová (San Mar.) 41:40,

o 3. místo: Burrows, Bernauová (USA) - Varga, Rehák Štefečeková (SR) 42:42, v rozstřelu 3:2.

Další pořadí: 5. Ojama, Nakajamová (Jap.), 6. Grice, Smithová, 7. Willett, Scanlanová (všichni Austr.), 8. Kovačócy, Špotáková (SR).

Šerm:

Ženy - šavle družstva:

Finále: Rusko (Nikitinová, Pozdňakovová, Veliká, Ševelevová) - Francie (Balzerová, Berderová, Brunetová, Lembachová) 45:41,

o 3. místo: Korea (Kim Či-jon, So Či-jon, Jun Či-so) - Itálie 45:42,

další pořadí: 5. Japonsko, 6. USA, 7. Čína, 8. Maďarsko.

Tenis:

Muži:

Dvouhra - o 3. místo:

Carreňo (6-Šp.) - Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.

Ženy:

Dvouhra - finále:

Bencicová (9-Švýc.) - Vondroušová (ČR) 7:5, 2:6, 6:3.

O 3. místo:

Svitolinová (4-Ukr.) - Rybakinová (15-Kaz.) 1:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Čtyřhra - o 3. místo:

Pigossiová, Stefaniová (Braz.) - Kuděrmětovová, Vesninová (Rus.) 4:6, 6:4, 11:9.

Smíšená čtyřhra - o 3. místo:

Bartyová, Peers (Austr.) - Stojanovičová, Djokovič (Srb.) bez boje.

Vodní pólo:

Muži:

Skupina A:

USA - Maďarsko 8:11 (1:2, 3:3, 0:3, 4:3), Itálie - Japonsko 16:8 (5:0, 3:3, 3:1, 5:4), JAR - Řecko 5:28 (1:7, 2:5, 1:7, 1:9).

Tabulka:

1.Itálie431055:277
2.Řecko431054:297
3.Maďarsko430159:306
4.USA420254:394
5.Japonsko400441:570
6.JAR400411:920

Skupina B:

Černá Hora - Kazachstán 19:12 (5:3, 6:3, 3:3, 5:3), Austrálie - Španělsko 5:16 (2:4, 1:4, 2:5, 0:3), Chorvatsko - Srbsko 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4).

Tabulka:

1.Španělsko440053:278
2.Chorvatsko430158:386
3.Srbsko420257:404
4.Černá Hora420248:434
5.Austrálie410334:532
6.Kazachstán400428:770

Plážový volejbal:

Muži:

Skupina B:

Krasilnikov, Stojanovskij (2-Rus.) - Perušič, Schweiner (11-ČR) 2:1 (-19, 13, 8), Gaxiola, Rubio (23-Mex.) - Plavinš, Točs (14-Lot.) 2:0 (18, 16),

Konečná tabulka:

1.Krasilnikov, Stojanovskij3215:45
2.Plavinš, Točs3214:35
3.Gaxiola, Rubio3124:44
4.Perušič, Schweiner3123:54

Volejbal:

Ženy:

Skupina A:

Dominikánská republika - Keňa 3:0 (19, 18, 10), Srbsko - Brazílie 1:3 (-20, -16, 23, -19), Japonsko - Jižní Korea 2:3 (-19, 19, -22, 15, -14).

Tabulka:

1.Brazílie44012:3359:28111
2.Srbsko43110:3306:2639
3.Jižní Korea4319:7324:3407
4.Dominikánská republika4137:9317:3295
5.Japonsko4135:9301:3014
6.Keňa4040:12208:3010

Skupina B:

USA - Rusko 0:3 (-20, -12, -19), Argentina - Turecko 0:3 (-23, -20, -18), Čína - Itálie 3:0 (21, 20, 24).

Tabulka:

1.Itálie4319:4313:2669
2.Rusko4319:5316:2778
3.USA4319:5307:3058
4.Turecko4229:6333:3107
5.Čína4135:9299:3294
6.Argentina4040:12219:3000

Vzpírání:

Muži:

Do 81 kg: 1. Lü Siao-ťün (Čína) 374 kg (trh 170 + nadhoz 204), 2. Bonnat (Dom. rep.) 367 (163+204), 3. Pizzolato (It.) 365 (165+200), 4. Maurus (USA) 361 (161+200), 5. Rodallegas (Kol.) 359 (163+196), 6. Suharevs (Lot.) 358 (163+195), 7. Müller (Něm.) 354 (159+195), 8. Mata (Šp.) 347 (158+189).

Do 96 kg: 1. El-Bach (Katar) 402 (177+225), 2. Vallenilla (Ven.) 387 (177+210), 3. Plesnoj (Gruz.) 387 387 (177+210), 4. Santavy (Kan.) 386 (178+208), 5. Chen Po-Jen (Tchaj-wan) 381 (176+205), 6. Rasulbekov (Kyrg.) 374 (166+208), 7. Adamus (Pol.) 360 (163+197), 8. Ju Tong-ču (Korea) 360 (160+200).

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů