PŘÍMO Z ČÍNY | Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová už se na olympijských hrách v Číně nepředstaví. Po jejím nedělním kolapsu ve stíhačce lékaři rozhodli, že už se dalšího závodu nezúčastní. „Už dřív jsem měla problémy se srdcem, musím být opatrná,“ uvedla Tandrevoldová.
V cíli stíhacího závodu to byly děsivé scény. Tandrevoldová se do něj dostala ve stavu znatelného vyčerpání a hned za čárou jí museli křísit. V pondělí ráno se však už objevila na tiskové konferenci norského týmu, aby osobně vysvětlila, jak se cítí.
„Včera jsem vynechala mixzonu a chtěla jsem sem přijít, abych osobně vysvětlila, co se stalo, a co bude dál,“ sdělila Tandrevoldová. „Už se cítím velmi dobře. Myslím, že jsem šla přes můj limit ve vysoké nadmořské výšce a v těžkém závodě. Protože jsem už dřív měla problémy se srdcem, musím být opatrná a musím podstoupit další vyšetření.“
Tandrevoldová v olympijských soutěžích skončila osmá ve vytrvalostním závodě, pátá ve sprintu a v nedělní stíhačce odjížděla z poslední střelnice jako třetí. Pak jí ale došly síly a cílem proběhla s velkou ztrátou čtrnáctá. A byl to její poslední závod na čínských Hrách.
„Je to lékařské rozhodnutí,“ vysvětlil Lars Kolsrud, doktor norského týmu. „Pošleme jí domů na další vyšetření a uvidíme, co dál. Budeme se snažit, aby se tohle už neopakovalo.“
Tandrevoldová byla jedním z mnoha sportovců, kteří čelí ve vysokohorském středisku Čang-ťia-kchou potížím spojeným s nadmořskou výškou a extrémně náročným profilem tratí.
„Chci na téhle olympiádě závodit. Není nic, co bych si přála víc, než závodit ve štafetě s mými týmovými kolegyněmi z nejlepšího týmu i ostatními děvčaty. Moje zdraví je ale důležitější,“ uvedla Tandrevoldová. „Závodit dál na téhle olympiádě mi nebylo povoleno, takže letím domů do Norska. Teď je to těžké rozhodnutí, ale je mi teprve pětadvacet, takže doufám, že mě v tomhle sportu čeká ještě mnoho let.“
Zprávy ze dne 6. února 2022
SNOWBOARDING: Připraveni na další zlatou jízdu? Ester Ledecké podle jejího snowboardového trenéra Justina Reitera nic nebrání, aby šla do úterního závodu (kvalifikace ve 3:40, finále v 7:30) v paralelním obřím slalomu v nejlepší formě. „Zázraky nemám v rukou, ale věřím, že Ester udělala všechno, aby byla připravena,“ říká Reiter. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 3. února 2022
SNOWBOARDING: Ester Ledecká už trénuje na prkně...
Zprávy ze dne 1. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: V Číně jsou už všechny největší české medailové naděje. Do dějiště dnes zdárně dorazila a prošla testy na koronavirus Ester Ledecká, dvojnásobná vítězka z minulých her. Ledecká odletěla z Prahy v pondělí a o den později se podle informací Českého olympijského týmu se servismanem Milošem Machytkou, fyzioterapeutem Michalem Lešákem a snowboardingovým trenérem Američanem Justinem Reiterem neubytovali v olympijské vesnici v horském středisku Čang-ťia-kchou, ale podle plánu v hotelu u Ken-tching Snow Parku.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Zatímco z covidu vyléčení hokejisté Mlýnková a brankář Will, nebo snowboardistka Maděrová to do včerejšího letadla směr Istanbul a pak Peking vzali normálně přes odletovou halu, po největší medailové naději českého týmu nebylo na letišti Václava Havla ani stopy. Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká do linkového letu nastoupila skrz VIP salonek stranou veškeré pozornosti. Přesně tak, jak to má ráda. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 26. ledna 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Na prkně v Itálii tráví Ester Ledecká poslední dny před odletem na zimní olympijské hry do Pekingu. Právě na snowboardu odstartuje svoji nelehkou misi, která obnáší obhajobu dvou zlatých medailí z Pchjongčchangu. Tři dny na to už bude brázdit sjezdovku na lyžích v závodě super-G. „Samozřejmě je trochu nepraktické, že jsou jen dva dny pauzy mezi snowboardem a prvními lyžemi. Bude to trochu výzva,“ připustila sněhová obojživelnice. Více čtěte ZDE >>>
