Hokejový útočník David Krejčí by o start na olympijských hrách v Pekingu neměl přijít. Druhý test na COVID-19 u jedné z plánovaných opor týmu nemoc nepotvrdil, a pokud výsledek potvrdí ještě další kontrolní test, pětatřicetiletý hráč se opět zapojí do tréninkového procesu. Dnes však vítěz Stanleyova poháru z roku 2011 na ledě s reprezentací nebyl.
„První konfirmační test měl David negativní, teď čeká na výsledek druhého. Pokud by i ten byl negativní, mohl by jít s námi na led,“ řekl generální manažer Petr Nedvěd novinářům.
Netrénovali ani Jan Ščotka a Lukáš Sedlák, kterého nepustil hraniční výsledek testu. K týmu se naopak připojil další útočník Matěj Blümel. Obránce Ščotka ale už zítra trénovat bude, dva testy mu vyšly negativní. Čeká se na přílet brankáře Šimona Hrubce, jehož testy čekají dnes.
Lídr extraligové Olomouce Krejčí byl pozitivně testován po příletu do Pekingu a zamířil do izolace. Trenér Filip Pešán ale věřil, že se jedná o takzvanou falešnou pozitivitu, a Krejčí tak z nominace nevypadne. Aktuálně to vypadá, že se tak opravdu stane.
Stejné problémy jako Krejčí měl na začátku pobytu v Číně i jiný útočník Tomáš Hyka, jenž už se s týmem připravuje. Čeští hokejisté zahájí olympijský turnaj ve středu zápasem s Dánskem.
Sport Magazín Plus k olympijským hrám objednávejte na iKiosek.cz ZDE>>>
Zprávy ze dne 17. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Nikdo není stroj. Ani ten nejlepší na světě. Možná i v historii. Každého řídí hlava, která může pozlobit, psychika je vrtkavá… Podívejte se na americkou lyžařku Mikaelu Shiffrinovou. Tři olympijské závody? Třikrát u jejího jména DNF. Nedojela. Cíl marně atakovala i v kombinaci, přitom to měla být disciplína, při níž si spraví chuť. Nic. Zase nic. Více čtěte zde >>>
Podívejte se na další vypadnutí Mikaely Shiffrinové:
BĚH NA LYŽÍCH:Valentyna Kaminská ukončila den po zveřejnění pozitivního dopingového testu kariéru. „Tato slova píšu s velkou bolestí v srdci a dosud si nedokážu srovnat v hlavě, že je konec a jak k němu došlo. Prostě tomu nevěřím. Šokující zpráva o mém pozitivním testu na olympiádě pro mne znamená katastrofu a skoro i konec světa,“ napsala čtyřiatřicetiletá Běloruska reprezentující Ukrajinu. „Cítím se jako zloděj, který provedl něco hrozného, ale sám neví jak,“ doplnila.
KRASOBRUSLENÍ: Eliška Březinová po parádním krátkém programu ve volné jízdě dvakrát upadla a velmi pravděpodobně klesne v celkovém pořadí. Vyhraje Ruska Valijevová - ONLINE zde >>>
SEVERSKÁ KOMBINACE: Čeští sdruženáři obsadili na ZOH v závodě družstev 7. místo stejně jako před čtyřmi lety. Vyhrálo Norsko, jehož finišman Grabaak má třetí medaili.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: I když našla v každé z jízd Ester Ledecké ve čtvrteční kombinaci jednu chybu, šéftrenérka ženské reprezentace Eva Kurfürstová ji chválila. „Je to holka, která svou agilitou může do slalomu mířit. I na snowboardu jezdí technické disciplíny, tam se to také projevuje,“ říká. Více čtěte zde >>>
BOBY: Kokosy na sněhu 2? Jamajští bobisté by se pokračování slavného příběhu nebránili. „Chceme ale ukázat, že jsme víc než jen námět na film,“ říká pilot Shanwayne Stephens (31), člen britských jednotek RAF (Royal Air Force). I tak už ale řeší, kdo by je mohl hrát. A nejen to. Více čtěte ZDE>>>

RYCHLOBRUSLENÍ:Martina Sáblíková odmítla nabídku organizátorů, aby startovala v sobotním závodě s hromadným startem. „Řekli mi, že je tam ještě druhé místo (pro Česko), že budou doplňovat startovní listinu do třiceti. Já tady ale nemám věci na masák, což Petr (Novák - trenér) říkal, že by zařídil. Šest let jsem to ale nejela a masák se od té doby nehorázně zvednul. Je to úplně něco jiného, než co jsem jezdila já,“ řekla ČTK a MfDNES. „Netroufám si, aniž bych závod předtím zkusila, do toho na olympiádě jít. Na to prostě nemám,“ dodala.
HOKEJ: Piešťany se zrovna zachránily ve slovenské extralize. Na hřišti se slavilo, fanoušci se vyvalili na led. Mezi nimi se prodíral jeden muž, který potřeboval chytit brankáře Patrika Rybára. Chtěl mu říct mu, že podal skvělý výkon a těší se na něj v Hradci. „Vyšlo to, našel jsem ho v davu a představil se mu. Bylo to kouzelný,“ vybavil si Robert Horyna, trenér brankářů Mountfieldu. Teď je Rybár hvězdou slovenské reprezentace na olympiádě. Dva roky měl tuhle pozici i v extralize. Hora klidu. Více čtěte zde >>>
KRASOBRUSLENÍ: Soutěž žen vrcholí pátečními volnými jízdami. Do nich se po nejlepším kráktém programu v životě zapojí i Češka Eliška Březinová. které patří senzanční 12. pozice. Na zlatou medaili bude útočit teprve 15letá ruská dívka Kamila Valijevová, jíž po celý proběh zimních olympijských her ale doprovází dopingová kauza. Jak nakonec vše dopadne? ONLINE přenos sledujte zde >>>
Připomeňte si skvělou jízdu Březinové:
RYCHLOBRUSLENÍ: Japonka Miho Takagiová se v závodu na 1000 m na OH v Pekingu po třech stříbrech dočkala zlata. Nikola Zdráhalová obsadila 27. místo.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká je bojovnice. Byla to ona, kdo se i přes bolest rozhodl jet. Fyzioterapeut Michal Lešák popsal, co se dělo mezi sjezdem a slalomem. Rozhovor čtěte ZDE>>>
SEVERSKÁ KOMBINACE: Soutěž družstev vede po skoku Rakousko před Norskem a Německem. Česká čtveřice Pažout, Vytrval, Daněk, Portyk je šestá.
SKIKROS: Jedna chyba a všechno bylo pryč. Skikrosařka Nikol Kučerová v osmifinále olympijského závodu nezvládla technickou pasáž na startu a nabrala ztrátu, kterou už nedohnala. V cíli se jí do očí tlačily slzy. „Já jsem se chvíli vybrečela v cíli, tak jsem myslela, že to bude dobrý. Asi ještě ne,“ ulevila si. Více čtěte zde >>>
HOKEJ: Za své výkony v olympijském turnaji byla odměněna gólmanka českých hokejistek Klára Peslarová. Byla totiž zvolena do All-Star týmu.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká skončila v kombinaci čtvrtá. Přitom ji do slalomu málem nepustilo zranění. Po závodě musela přemáhat slzy bolesti, co vzkázala fanouškům? Více čtěte zde >>>