Nebyla to z českého pohledu nejúspěšnější olympiáda, ale bude na co vzpomínat. Češi na ZOH 2022 v Pekingu získali díky Ester Ledecké a Martině Sáblíkové zlato a bronz, další medaile jen těsně utekly. Historický bronz vybojovali slovenští hokejisté. Ohlasy na olympiádu a další novinky sledujte ONLINE!
Zprávy ze dne 13. února 2022
BIATLON: Češky byly ve stíhacím závodě na olympijských hrách v Pekingu od medailí daleko. Nejlepší z nich Markéta Davidová si přes čtyři chyby na střelnici polepšila oproti startu o třináct míst a skončila osmadvacátá. Čtyři trestná kola absolvovala také Lucie Charvátová, která klesla na 34. místo, o příčku hůře skončila Jessica Jislová. Vítězství vybojovala Marte Olsbuová Röiselandová z Norska, která suverénně navázala na triumf ze sprintu. Druhou příčku ze sprintu udržela ve stíhačce Elvira Öbergová ze Švédska, třetí skončila po problémech Ingrid Tandervoldové v posledním kole její norská krajanka Tiril Eckhoffová.


HOKEJ: Včerejší vítězství českých hokejistů nad Ruskem oslavilo tweetem také americké velvyslanectví v Praze.
BIATLON: České čtveřici se ve stíhačce střelecky nedaří, všechny závodnice v první polovině závodu chybovaly. Na velký posun pořadím to nevypadá, průběžně vede Marte Olsbuová Röiselandová.
BIATLON: Ženy vyrazily do stíhačky, závod sledujte ONLINE ZDE>>>
BĚH NA LYŽÍCH: Ruští lyžaři vyhráli olympijskou štafetu na 4x10 kilometrů. Zlato na zimních hrách získali poprvé od Lake Placid 1980, kdy triumfoval ještě Sovětský svaz. Dnes porazili o více než minutu norské obhájce vítězství, třetí skončili Francouzi. Češi se mezi elitou neprosadili. Adam Fellner, Michal Novák, Petr Knop a Jan Pechoušek obsadili dvanácté místo, což je o dvě příčky horší výsledek než před čtymi lety v Pchjongčchangu.

HOKEJ: Byla to věc, kolem níž se strhnul velký humbuk. Robert Záruba v přímém přenosu připodobnil obrannou dvojici Klok – Knot k americké rasistické organizacI Ku-klux-klan. V sobotu už se za to omluvil při dalším živém vysílání, dneska po tréninku to osobně řekl i přímo LukášI Klokovi. „Říkal jsem mu, že jsem v pohodě, že se na něj na to nezlobím,“ uvedl sám obránce, který zaznamenal spoustu reakcí… Více čtěte ZDE>>>

BĚH NA LYŽÍCH: Štafeta mužů už je ve třetím úseku, s náskokem kolem padesáti vteřin vedou Rusové. Stíhá je trojice Norsko, Švédsko a Francie, Češi budou bojovat o umístění v elitní desítce.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Olympijským vítězem v obřím slalomu se stal švýcarský favorit Marco Odermatt. Stříbro bere Slovinec Zan Kranjec, bronz Francouz Mathieu Faivre. Český lyžař Kryštof Krýzl je po odjetí elitní třicítky devatenáctý, vyrovnal v disciplíně svůj výsledek z loňského MS.

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Zrušený trénink sjezdu Ester Ledecká využije k odpočinku. „Je to obrovský energetický bonus, může spát,“ říká její fyzioterapeut Michal Lešák. Více čtěte ZDE>>>
HOKEJ: Obdivuhodně se zvedli. Sborná s českým týmem prohrávala 2:4, během pěti minut ale dala tři góly a otočila skóre. O to hůř pak hráči kousali prohru 5:6 v prodloužení. Rozhodly přesilovky. A právě klíčové fauly ruští hokejisté rozporovali. Čechy označili za simulanty a provokatéry. Překvapivě pozitivní byli i přes prohru novináři, největší kritiku schytává kapitán Vadim Šipačjov. Více čtěte ZDE>>>
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ:Kryštof Krýzl obří slalom dokončí, druhé kolo zajel za 1:08.27. Proti šestadvacátému místu z prvního kola by si mohl mírně polepšit.
LYŽOVÁNÍ: Aktuálně začala mužská štafeta běžců na lyžích i posunuté druhé kolo obřího slalomu.
SNOWBOARDING: Obrovská legenda svého sportu se loučí. Američan Shaun White skončil v Pekingu na U-rampě čtvrtý, ve sbírce ovšem má zlaté z Turína, Vancouveru i Pchjongčchangu.
SEVERSKÁ KOMBINACE: Jarl Magnus Riiber měl konečně negativní test na koronavirus a norský tým doufá, že hvězdný sdruženář bude moci příští týden bojovat o medaile. Čtyřiadvacetiletý vítěz Světového poháru z minulých tří sezon cestoval do Pekingu jako velký favorit na vítězství v obou individuálních závodech, ale po příletu do Číny ještě před startem her byl pozitivně testován na covid-19 a od té doby je v izolaci. „Sobotní test měl negativní. Poslední informace je taková, že musí být negativní dnes a zítra. Pokud to tak dopadne, dostane se zítra z izolace,“ řekl novinářům manažer norského týmu Ivar Stuan.
HOKEJ: Slovensko porazilo Lotyšsko 5:2, ve skupině C skončí na třetím místě. Lotyši jsou bez bodu poslední. O rozdělení dvojic pro play off definitivně rozhodnou až dva odpolední zápasy ve skupině A (Kanada-Čína, USA-Německo). Pokud vyhrají oba zámořští favorité, Češi budou v úterý hrát se Švýcarskem. Více čtěte ZDE>>>

HOKEJ: Čeští hokejisté dnes mají na programu dobrovolný trénink.
HOKEJ: Slovenský boj o třetí místo ve skupině C ještě bude dramatický, Lotyšsko hned v úvodu třetí třetiny snížilo na 2:3. V padesáté minutě ale Slovákům vrátil dvougólový náskok Zuzin.
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Start druhého kola mužského obřího slalomu je posunutý, jet by se aktuálně mělo od 8 hodin českého času. Situaci pořadatelům komplikuje husté sněžení. Kryštof Krýzl odstartuje jako pátý, po první jízdě drží šestadvacátou pozici.
HOKEJ: Stav 3:1 pro Slovensko platí i na konci druhé třetiny.
HOKEJ: A zase ten Slafkovský! 17letý Slovenský Juraj dostává východní sousedy do dvoubrankového vedení 3:1 nad Lotyšskem. Mladík dal ve třetím zápase čtvrtý gól.