Na olympijských hrách v Pekingu se rozdávaly první medaile, česká výprava si ale na cenný kov bude muset ještě počkat. Martina Sáblíková na tříkilometrové trati dojela čtvrtá, smíšená štafeta biatlonistů v úvodním olympijském závodě propadla. Neuspěla ani Šárka Pančochová, která ve slopestylu neprošla do finále. Manželé Paulovi v curlingu dvakrát prohráli, druhé vítězství si ale připsaly české hokejistky. Projděte si kompletní výsledky prvního dne ZOH v Pekingu.
HOKEJ: Kdo měl to štěstí a mohl v televizi sledovat alespoň kus pátečního utkání národního týmu se Švýcarskem, jistě si toho všiml. Výkon rozhodčích měl k ideálu daleko. Poloprázdným Národním stadionem v Pekingu se mnohokrát rozléhal vzteklý křik české střídačky. Suverénně nejhlasitějším byl asistent trenéra Jaroslav Špaček. „Nepískali, jak bychom si představovali. Je ale fakt, že se musíme uklidnit,“ přiznal po sobotním rozbruslení před utkáním s Ruskem. Více čtěte ZDE >>>
Tomáš Zohorna v roztržce se švýcarským soupeřem Killianem Mottetem
HOKEJ: Konečně! Hlavu mu svírala nejistota, ale nakonec i on na poslední chvíli vyklouzl z covidového zajetí. Na sobotním rozbruslení si útočník Michael Špaček poprvé vyzkoušel olympijský led a hned bude připravený naskočit do zápasu s Rusy! „Jsem strašně rád, že jsem tady,“ zněla jeho první slova. Není se čemu divit. Izolace v pražském hotelu ho stála spoustu psychických sil… Premiéru si opora švédské Frölundy odbude hned proti sborné. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>
HOKEJ: K hokejové reprezentaci na olympijských hrách se den po příletu do Pekingu připojil Michael Špaček. Kouč Filip Pešán tak má k dispozici 22 hráčů do pole a tři brankáře. Čtyřiadvacetiletý útočník švédské Frölundy, který se zdržel v Česku kvůli koronaviru a následným povinným testům, by měl nastoupit již v dnešním zápase proti Rusku.
Michael Špaček dnes dopoledne poprvé trénoval s @narodnitym. A hned večer bude v sestavě na utkání s Ruskem! V lajně naskočí s Matějem Stránským. Je jasné, že se útoky dočkají změn. Kdo to odnese? To trenéři neřekli. Kdybych si měl tipnout, tak řeknu Radana Lence.
Smíšená štafeta (4x6 km): 1. Norsko (Olsbuová Röiselandová, Eckhoffová, T. Bö, J.T. Bö) 1:06:45,6 (3 trest. okruhy + 13 dobíjení), 2. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Simonová, Jacquelin, Fillon Maillet) -0,9 (3+11), 3. Rusko (Nigmatullinová, K. Rezcovová, Loginov, Latypov) -1,5 (1+13), 4. Švédsko -41,0 (0+13), 5. Německo -1:05,5 (2+18), 6. Bělorusko -1:14,6 (2+14), 7. USA -2:12,7 (1+12), 8. Švýcarsko -2:20,4 (2+11), 9. Itálie -2:39,7 (2+14), 10. Rakousko -2:58,6 (2+13), ...12. ČR (Jislová, Davidová, Karlík, Krčmář) -3:34,6 (3+17).
Curling
Smíšené dvojice - základní skupina: Velká Británie - ČR 8:3, Švýcarsko - ČR11:3, Norsko - Austrálie 10:4, Švédsko - Švýcarsko 6:1, Švédsko - Kanada 6:2, Itálie - Austrálie 7:3, USA - Čína 7:5, Itálie - Velká Británie 7:5, Norsko - Čína 9:6, Kanada - USA 7:2.
Průběžné pořadí: 1. Itálie 6 zápasů/6 výher, 2. Švédsko 7/5, 3. Británie a Kanada 6/4, 5. Norsko a USA 6/3, 7. ČR, Švýcarsko a Čína 6/2, 10. Austrálie 7/0.
Hokej - ženy
Skupina A: Kanada - Finsko 11:1 (2:1, 5:0, 4:0) Branky: 13., 31. a 54. Nurseová, 32., 35. a 55. Jennerová, 2. a 24. Fillierová, 37. a 55. Staceyová, 48. Rattrayová - 19. Tuominenová.
USA - Rusko 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) Branky: 13. Harmonová, 29. Knightová, 44. Zumwinkleová, 47. Compherová, 49. Carpenterová.