Zimní olympijské hry v Pekingu pomalu spějí ke konci a česká výprava si chvíli mohla myslet i na třetí medaili, Ester Ledecká nakonec v alpské kombinaci ale nakonec skončila čtvrtá. V hokejovém turnaji žen po dramatickém finále slaví zlato Kanaďanky., dramatické rozuzlení měla soutěž rychlobruslařek. Vše podstatné sledujte ONLINE na iSport.cz.
České vrcholy 13. dne Her:
- Ester Ledecká byla po sjezdové části kombinace druhá, po výborně zajetém slalomu nakonec brala čtvrté místo. Více čtěte ZDE >>>
- Skikrosařka Nikol Kučerová vypadla v osmifinále. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka obsadila v rozjížďce poslední třetí místo a celkově skončila třiadvacátá.
- Sdruženáři Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout a Lukáš Daněk obsadili sedmé místo v závodě družstev
- Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová obsadila 27. místo z 30 startujících na trati 1000 metrů
- Krasobruslařka Eliška Březinová klesla na zimních hrách v Pekingu po nečekané dvanácté příčce v krátkém programu na 20. místo, Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 7. února 2022
HOKEJ: Dánky po zaváhání v české obraně srovnaly, v desáté minutě se prosadila Josefine Jakobsenová.

HOKEJ: Paráda, Češkám vyšel vstup do utkání a po gólu Anety Tejralové vedou 1:0.
HOKEJ: Dopoledne je z českého pohledu nabité, hokejistky hrají proti Dánsku svůj třetí zápas na Hrách.

HOKEJ: České reprezentantky už vyráží k duelu s Dánskem (ONLINE od 9.40>>>), cestou v autobuse se naladily písničkou Leoše Mareše.
Zprávy ze dne 6. února 2022
HOKEJ: Pozitivní na covid, pak hraniční hodnoty. Když už český brankář Šimon Hrubec konečně mohl po patáliích v Praze do letadla mířícího do Pekingu, tři řady za ním seděla pozitivní ruská sportovkyně. Jako „blízký kontakt“ spadl do příslušného protokolu. „Hlavně, že můžu hrát,“ vydechla si pravděpodobná jednička národního týmu po prvním tréninku v Číně. ROZHOVOR s Šimonem Hrubcem si přečtěte ZDE>>>

HOKEJ: Nedělní trénink českého národního týmu...



HOKEJ: Kapitánem české hokejové reprezentace na olympijských hrách v Pekingu bude útočník Roman Červenka, jenž se představí pod pěti kruhy počtvrté. Více čtěte ZDE>>>.
SNOWBOARDING: Připraveni na další zlatou jízdu? Ester Ledecké podle jejího snowboardového trenéra Justina Reitera nic nebrání, aby šla do úterního závodu (kvalifikace ve 3:40, finále v 7:30) v paralelním obřím slalomu v nejlepší formě. „Zázraky nemám v rukou, ale věřím, že Ester udělala všechno, aby byla připravena,“ říká Reiter. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.
HOKEJ: Brankář Šimon Hrubec měl i druhý potvrzující test na koronavirus negativní a na večerním tréninku se tak připojí k hokejové reprezentaci. Z olympijské vesnice však necestoval s týmem. V dalších sedmi dnech musí na Hrách fungovat v režimu blízkého kontaktu – nikoli kvůli vlastnímu pozitivnímu testu po příletu na letišti, ale vzhledem k tomu, že se nákaza prokázala u zahraničního spolucestujícího z letadla. Jako blízký kontakt může trénovat a soutěžit, avšak cestovat či stravovat se musí odděleně. V hokejovém týmu se stejný režim týká také útočníka Lukáše Sedláka a video analytika Aleše Vladyky.
HOKEJ: Vstup do olympijského turnaje se jim vůbec nepovedl. Švédské hokejistky se měly podle předpokladů porvat s Češkami o první místo ve skupině B. Místo toho ale na úvod Her dvakrát prohrály a doma čelí ostré kritice. „Je trapné sedět v tiskovém středisku jako Švéd. Je to hanba,“ napsal ve svém komentáři Wennerholm, několikanásobný švédský novinář roku. Více čtěte ZDE>>>
HOKEJ: „Druhý potvrzující test absolvuje dnes dopoledne, jeho výsledky však budou nejspíš známé až později večer. Do té doby musí Hrubec setrvat na pokoji v olympijské vesnici,“ uvedla tisková mluvčí výpravy Barbora Žehanová k situaci okolo Šimona Hrubce.
HOKEJ: Další komplikace pro reprezentačtního gólmana Šimona Hrubce.
Zprávy ze dne 5. února 2022
HOKEJ: Nejdřív gigantická jobovka s pozitivním testem, pak blažená úleva. Ufff… David Krejčí byl v dalších dvou vzorcích negativní a národnímu týmu nebude na olympiádě scházet. V sobotu si v jeho dresu poprvé v Pekingu zatrénoval. Odpoledne vyjel na led tréninkové haly Národního stadionu. „Jsem rád, že to konečně vyšlo,“ pousmál se lídr týmu a centr elitní formace. Rozhovor čtěte ZDE>>>.
HOKEJ: Dala dva krásné góly. Ukázala při nich um, ale i sebevědomí. Přesně v tomhle duchu se nese zatím celé vystoupení českých hokejistek v Pekingu. „Jsme určitě spokojené. Ale věřím, že se v dalších zápasech ještě víc rozehrajeme,“ říkala útočnice Tereza Vanišová po vítězství nad Švédkami (3:1). Právě v severské lize tahle šikula působí. Více čtěte zde >>>
HOKEJ: Druhý zápas, druhé vítězství. Zatím to jde českým hokejistkám v Pekingu podle plánu. Dneska porazily Švédky 3:1, uplatnily především trpělivost. Nenechaly se rozhodit, že soupeřky v úvodu odolávaly. „Všechno je o trpělivosti,“ říkala elitní brankářka Klára Peslarová, která v téhle severské zemi dlouhodobě úspěšně působí. Také ona ukázala kvality. I když neměla tolik práce, tak když šlo do tuhého, vytáhla důležitý zákrok. Více čtěte ZDE >>>