2. dubna 2008 • 00:00

Favorité jdou dál

Čtvrtfi nále volejbalové extraligy bylo bez překvapení VOLEJBAL, VÝSLEDKOVÝ SERVIS, ZAJÍMAVOSTI PRAHA - Semifi nále Kooperativa extraligy volejbalistů má očekávané složení, mezi nejlepší čtyři týmy postoupily Liberec, České Budějovice, Ostrava a Kladno. Všichni favorité prošli čtvrtfi -nálovými sériemi bez zaváhání, ukončili je hned ve včerejších třetích zápasech. Ostrava na rozdíl od loňského roku, kdy jako obhájce titulu vypadla už ve čtvrtfi nále, nepřipustila překvapení v sérii s Brnem. To včera neuhrálo ani set, neumělo se vyrovnat se soupeřovým důrazem na síti, kde exceloval Konečný. Hosté vynikali i přesnějšími bloky, a hlavně větší herní jistotou v koncovkách jednotlivých setů. "Když Ostrava potřebovala otočit výsledek, tak se objevil Konečný a na bloku Kubala. Nám takový hráči chyběli. Soupeř byl tentokrát nad naše síly," uznal brněnský kouč. Jaroslav Vlk. Trenér Ostravy Jaroslav Tomáš neskrýval spokojenost z postupu a také z toho, že tým oplatil Brnu loňské vyřazení. "Podali jsme sebevědomý výkon. Hráči splnili do puntíku stanovenou taktiku." Kladno, semifi nálový soupeř Ostravy, vyhrálo třetí čtvrtfi nálový zápas v Ústí nad Labem těsně 3:2. V úvodním setu neudrželi domácí dvoubodový náskok a Kladno zvládlo lépe koncovku. V druhém dějství zlepšili domácí útok, udržovali si neustále vedení, které v závěru setu ještě zvýšili. V úvodu třetího setu vedli domácí 4:1 a vedení si po chybách kladenských hráčů udrželi až do konce. Ve čtvrtém dějství se hosté výrazně zlepšili, zejména v útoku a na servisu, a v dobrém výkonu pokračovali i v tie-breaku. Druhou semifi nálovou dvojici tvoří Liberec, který jasně přehrál pražskou ČZU, a obhájce titulu České Budějovice. Jihočechy v Opavě potrápil Jakub Rybníček, díky jehož útočné síle sehráli domácí s favoritem vyrovnanou partii. V klíčových momentech zápasu však hosté opavského lídra ubránili a postoupili. ČTVRTFINÁLE KOOPERATIVA EXTRALIGY ČZU PRAHA-LIBEREC 0:3 Čas: 65 minut. Rozhodčí: Krsek, Pejpal. Diváci: 400. Sety: -22, -14, -22. Konečný stav série: 0:3. ČZU Praha: Kotrch, Kust, Zita, Zapletal, Tupou, Frynta, libero Pfeffer - Mifka, Sedlář, Záveský. Liberec: Simaro, Ticháček, Dittrich, Polák, Jeslínek, Veselý, libero Kryštof - Čermák, Vencovský. ÚSTÍ NAD LABEM-KLADNO 2:3 Čas: 123 minut. Rozhodčí: Fink, Činátl. Diváci: 550. Sety: -23, 18, 21, -18, -9. Konečný stav série: 0:3. Ústí nad Labem: Trýzna, Repák, Moník, Bezděka, Salon, Bican, libero Kopáček - Habr, Mooz. Kladno: Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Marel, Linz, libero Polanský - Šrámek, Diviš, Minařík, Holčík. BRNO-OSTRAVA 0:3 Čas: 74 minut. Rozhodčí: Hudík, Labašta. Diváci: 650. Sety: -24, -23, -20. Konečný stav série: 0:3. Brno: Barbierik, Novák, Vlk, Hroch, Paul, Klapal, libero Václavík - Jambor, Katona. Ostrava: Zaťko, Konečný, Kozák, Správka, Kubala, Ledvoň, libero Chromý. OPAVA-Č. BUDĚJOVICE 1:3 Čas: 118 minut. Rozhodčí: Dočkal, Dvořák. Diváci: 400. Sety: -26, -21, 22, -22. Konečný stav série: 0:3. Opava: Cerha, V. Milev, Sukuba, Rybníček, Malčík, A. Milev, libero Kovář - Piovarči, Janouch, Rodek. Č. Budějovice: Čajan, Mach, Zach, Motys, Sládeček, Smrčka, libero Habada - Ventruba, Pochop, Procházka. (rš) POŘAD SEMIFINÁLE (Od 11. dubna): Ostrava-Kladno, LiberecČeské Budějovice.