25. března 2023 • 09:50

Krasobruslaři Taschlerovi si životním tancem polepšili na 8. místo na MS

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi si životním volným tancem polepšili na 8. místo na mistrovství světa. Je to nejlepší umístění českého tanečního páru od roku 1994, kdy skončili rovněž osmí Kateřina Mrázová a Martin Šimeček. První světový titul v kariéře získali s Saitamě Američané Madison Chocková a Evan Bates.Taschlerovi excelentně předvedli svůj výrazový volný tanec na motivy přírody a vylepšili si osobní rekord o osm bodů na 119,83 bodu. „Úžasné. Užívali jsme si to, jsme super hrdí a super šťastní. Teď nemám slov,“ uvedla Taschlerová na webu mezinárodní bruslařské unie ISU. „Konečně jsme ukázali náš volný tanec v plné kráse, to byl náš hlavní cíl,“ doplnila v tiskové zprávě svazu.

Čeští reprezentanti si užívali jedinečné atmosféry na šampionátu v Japonsku, kde diváci tento sport milují a navštěvují v hojném počtu. Stejně jako po rytmickém tanci jim více než dvacetitisícová hala v Saitamě tleskala vestoje.

„Byli jsme docela nervózní, ale publikum bylo úžasné, takže jsme si to užili. Děkujeme moc všem za podporu,“ uvedl Taschler. „Jde vidět, že tady to krasobruslení milují. Doufáme, že budeme mít takové publikum i v Praze,“ dodala jeho sestra se zmínkou o světovém šampionátu, který se v české metropoli skuteční za tři roky.

Celkem získali 196,39 bodu a devátou pozici po rytmickém tanci ještě o jednu příčku vylepšili. Předstihli bronzové medailisty z ME Juulii Turkkilaovou a Mathiase Verluise z Finska. Zajistili pro Česko dvě místa na příštím MS, takže by je mohli doplnit juniorští mistři světa Kateřina a Daniel Mrázkovi.

Taschlerovi převzali pozici lídrů českého týmu po Michalu Březinovi, který byl v nejlepší světové desítce naposledy v roce 2019 a loni ukončil kariéru. Výrazně vylepšili třináctou příčku z loňského MS a už přemýšlejí o dalších plánech. „Teď pojedeme domů, budeme mít krátkou pauzu a pak zpátky do práce, vybírat hudbu,“ dodala Taschlerová.

Chocková a Bates přidali ke třem světovým medailím premiérové zlato z této akce. Ve volném tanci partnerka upadla krátce po taneční piruetě. „Zavadila jsem patou o led, bylo to velmi nečekané,“ komentovala zaváhání. Karambol se jí přihodil ve spojovacích krocích mimo hodnocené prvky, takže to s výjimkou jednobodové penalizace neznamenalo velkou ztrátu.

I tak Američané porazili o více než šest bodů Italy Charlene Guignardovou a Marca Fabbriho, kteří po letošním evropském titulu získali první světovou medaili. Třetí skončili Kanaďané Piper Gillesová a Paul Poirier.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko):

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Chocková, Bates (USA) 226,01, 2. Guignardová, Fabbri (It.) 219,85, 3. Gillesová, Poirier (Kan.) 217,88, 4. Fearová, Gibson (Brit.) 214,73, 5. Fournierová Beaudryová, Sörensen (Kan.) 214,04, 6. Greenová, Parsons (USA) 201,44, ...8. Taschlerová, Taschler (ČR) 196,39.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud