Djokovič dodržel slib mrtvé trenérce. Pak slyšel chválu od Murrayho | iSport.cz
5. června 2016 • 21:20

Djokovič dodržel slib mrtvé trenérce. Pak slyšel chválu od Murrayho

Autor:
TOP VIDEA
Trpišovský: Postup přes Genk je náš největší úspěch. Sevilla? Přál jsem si Anglii a Inter Trpišovský: Postup přes Genk je náš největší úspěch. Sevilla? Přál jsem si Anglii a Inter
ODEZŘENO: Baroš se vrátil ve formě, Beauguel ukázal, jak umí česky ODEZŘENO: Baroš se vrátil ve formě, Beauguel ukázal, jak umí česky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dal slib, který se musí plnit. Novak Djokovič své první trenérce Jeleně Genčičové krátce před její smrtí slíbil, že vyhraje French Open. V neděli večer ho dodržel. Po čtyřsetovém vítězství nad Andy Murraym si srbský tenista připsal již svůj dvanáctý grandslam, první z Paříže. „Jeden z nejlepších a nejvýjimečnějších dnů mé kariéry,“ jásala po triumfu světová jednička.Čekal se dlouhý a vyrovnaný boj. Očekávání fanoušků však splnil jen první set, ve kterém nadšeně hrající Murray vyhrál 6:3 a chystal světové jedničce prodloužení pařížské můry. Od druhého setu však vládl na kurtu Djokovič. Svého stále unaveněji působícího soupeře zničil 6:1, 6:2 a 6:4 a mohl slavit zisk vytouženého Poháru mušketýrů.

"Je to velmi mimořádný okamžik, nejspíše největší v mé kariéře. Chtěl bych proto poděkovat všem blízkým za to, že mi odpouštějí a tolerují všechno možné v běžném životě. Ze srdce děkuju," řekl po utkání dojatý Nole fanouškům ve francouzštině.

Andy Murray gratuluje Novaku Djokovičovi

Poklonu vysekl svému přemožiteli i zklamaný Murray. „Dnešek je tvůj den. To, čeho si za posledních dvanáct měsíců dosáhl, je fenomenální. Tohle je něco tak vzácného a dlouho se to nestalo… A bude trvat ještě dlouho, než to zase někdo dokáže. Všichni, kdo jste dnes přišli, máte velké štěstí. Jsem hrdý, že jsem byl součástí historie. Gratulace Novaku, zasloužil jsi si to.“

VŠE O FRENCH OPEN ČTĚTE ZDE >>>

Světová jednička oslavila triumf po vzoru svého kamaráda a trojnásobného vítěze French Open Gustavo Kuertena. Do kurtu Philippe Chatriera vyryl Djokovič obrys obřího srdce, do jehož středu si lehl. „To je na tvojí počest, Gugo!“ poslal vzkaz brazilské tenisové legendě.

Zatímco Novak Djokovič se po boku svých trenérů Borise Beckera a Mariána Vajdy vydal slavit titul, skotský tenista se smutkem ohodnotil svůj výkon.  

"Jsem samozřejmě zklamaný, takhle jsem si výsledek nepředstavoval, ale Novak hrál extrémně dobře," řekl Murray po svém prvním pařížském finále.

"On se chytil poté, co jsem nevyužil brejkbol v první hře druhé sady. Pak se uvolnil a jeho hra šla nahoru. Ještě na konci čtvrtého setu jsem skoro našel cestu, jak se ještě udržet v utkání, ale nestačilo to," dodal zklamaný hráč.

VIDEO: Novak Djokovič na tiskové konferenci 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud