Za deset minut začíná další kupa zápasu a vy je zde můžete mapovat i nadále!

Střely mimo branku 17-11
Držení míče 57% – 43%
Rohové kopy 4-5
Fauly 16-18

PSV nakonec zápas zvládlo. Estoril byl v druhém poločase mnohem lepší, jak v první půli. Moc toho Eindhovenu neumožnil a odehrál důstojný zápas. PSV splnilo povinnost a slaví výhru 1:0. Domácí nakonec musí být rádi z toho, že pro ně byla písknutá penalta.
90+3
90+3
Žlutou kartu dostal za faul na Hendrixe i kapitán Miguel.
90
Nastavují se tři minuty
90
Probíhá 90. minuta a fanoušci Estorilu fandí a zápas, atmosféru či obrovský stadión PSV si užívají.
88
Jako poslední z kádru hostů se na hřiště podívá Vaz.
86
Tento přímý kop se Wijnaldumovi už povedl. Tentokráte branku přestřelil jen o kousek – míč skončil na horní síti.
85
Mano na hranici vápna fauloval a vidí žlutý kartónek.
85
Na půlce hřiště se provinil Rafael.
82
Brenet dostal od Wijnalduma míč a po lajně doběhl až k brankové čáře a pod sebe, zpátky na Wijnalduma nahrával. Domácí kapitán míč netrefil ideálně a ten skončil mimo branku.
78
Z následné akce mohli zahrozit hosté. Centr do vápna ale obrana PSV odvrátila mimo ohrožení branky.
78
Wijnaldum dostal skvělý míč za obranu. Míč ovšem zasekl a nepřesně nacentroval.
74
Minutu tří střídání uzavírá odchod Mahera a příchod Ritzmaiera.
73
Dvojité střídání, odešel Bruno Lopes, Arthuro jako náhrada za něj.
73
Odcház Tozé a nahradí ho Babanco.
71
Hra se uklidnila. Začíná to být nakopávaná.
65
Střídaní na domácí straně. Dohrál Locadia, nahradil ho Jozefzoon.
62
Tlak Estorilu ve vápně! Kuca už mohl střílet, ale pozici si ještě chtěl vylepšit – to byl špatný nápad.
61
Prvním potrestaným hráčem je Sebá. Ten fauloval Willemse.
59
Obrovská šance i pro Estoril! Bruno Lopes dostal míč přesně na hlavu, trefil jen stojícího Rekika. Kdyby tam takhle šikovně domácí obránce nestál, mohlo být zle pro PSV.
58
Luuk de Jong byl ve vápně nehlídaný a hlavičkou jen o kousek minul svůj první úspěšný cíl – pravou šibenici!
54
Wijnaldum vyslal špatnou střelu a trefil zeď, poté faulem přerušil rozvíjející se protiútok.
53
Gonçalves fauloval na hranici vápna a je to slibný přímý kop pro domácí!
47
Hendrix skvěle našel Narsingha, ten ve výborné pozici neprostřelil Kieszeka!
46
Hráči se vracejí na trávník Philips Stadionu.
Statistiky po první půli

Střely na branku 4-0
Střely mimo branku 7-3
Držení míče 61% – 39%
Rohové kopy 3-5
Fauly 6-7
PSV vede naprosto zaslouženě a potvrzuje roli favorita! Už od první minuty svého soupeře zatlačili a nedovolili mu téměř nic. Ve 26. minutě otevřel skóre Luuk de Jong
Jestli v druhém poločase holanďané přidají další branky se dozvíme v druhém poločase, který začíná v cca. 18:01.
45+1
44
PSV vysílalo nebezpečné centry do vápna hostů, velikou šanci měl Wijnaldum. Jeho patička ale nebyla dostatečně rázná a Kieszek dokázal zareagovat.
43
Estoril měl teď tři rohové kopy zasebou. Dva byly odvráceny, třetí přetažený, Zoet odkopává od své branky.
40
Střela Wijnalduma skončila mimo branku.
40
Skoro na vápně má nyní PSV přímý kop! Velká příležitost!
35
Ze kterého domácí dali branku, ta byla ovšem neuznaná kvůli offside. Reike hlavičkou trefil spojnici břevna a tyčky, následná dorážka Wijnalduma byla podle rozhodčích z offside.
34
Akce na jeden dotek vyvrcholila rohem pro PSV.
Domácí ho rozehráli na krátko a hrají s míčem.
33
Tozé fauloval Hendrixe a PSV má slibný přímý kop.
31
Kuca se dostal do vápna. Byl skvěle bráněn, ale i tak dokázal vystřelit, ovšem hodně vysoko nad branku Zoeta.
30
Roh se ale portugalcům hrubě nevydařil a mohli být rádi, že PSV nešlo do slibného protiútoku.
29
Roh vybojovali i hosté. Respektivě levý obránce Rafael.
28
Maher vybojoval roh. K hlavičce se dostal Locadia, ale zamířil těsně vedle.
26
PSV právě vstřelilo branku!
Penaltu úspěšně proměňuje střelou do pravé šibenice ze střelcova pohledu LUUK DE JONG!
25
Velká chyba obrany, kterou museli obránci vyřešit na poslední chvíli! Manó fauloval Mahera a píská se penalta!
18
Chybu obrany mohl potrestat Wijnaldum. Z pozice před vápnem zamířil těsně vedle.
14
V ještě větší šanci Brenet! Domácí obránce byl ve výborné pozici na skórování. S šancí ale nenaložil nejlépe a netrefil branku.
14
Adam Maher vyzkoušel pozornost Kieszka.
12
Rychlý protiútok a první šanci mají zasebou i portugalci. Kuca doběhl až do vápna, kde posouval na Sebá. Ten netrefil zařízení.
9
PSV svého soupeře k ničemu nepouští a je snad jen otázkou času, kdy uvidíme první branku.
6
PSV mnohem lepším týmem. Nyní Maher poslal do tutovky Narsingha, ten trefil jen boční síť.
3
Skvělé kombinace zakončená střelou Wijnalduma. Obrana hostů se ovšem stihla vrátit a míč odvrátit na roh. Ze kterého domácí nic nevytěžili.
1
Ve velké šanci se hned v úvodu zápasu ocitl de Jong, ale Kieszek ho skvěle vychytal.
1
Bobby Madden vede oba týmy na hrací plochu!
Přeji krásný podvečer.
Dnes začíná Evropská liga. My budeme mít možnost sledovat utkání mezi domácím PSV a hosty z Estorilu. Snad nás bude dnešní zápas bavit a užijeme si fotbal na evropské úrovni.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Rekik, Bruma, Willems – Hendrix, Maher, Wijnaldum (C) – Narsingh, de Jong, Locadia.

GD Estoril Praia: Kieszek – Mano, Tavares, Miguel (C), Rafael – Amado, Gonçalves, Tozé – Kuca, Lopes, Couto Sebá..
Známe již i trojici rozhodčích pro dnešní zápas. Na stadión PSV míří trojice skotských arbitrů.
Hlavním je Bobby Madden, na čarách mu budou asistovat Graham Chambers a Stuart Stevenson.
Domácí celek se dnes bude muset obejít bez největší hvězdy. Chybět kvůli zranění bude Memphis Depay. Mimo je i Stijn Schaars.
Hostům by údajně měl chybět Bruno Nascimento a Javier Balboa.
PSV Eindhoven
Celek PSV je považován za největšího favorita skupiny. Největší letní posilou týmu se stal Luuk De Jong z Borussie Mönchengladbach. Z Valencie poté přišel mexický reprezentant Andrés Guardado. Fanoušci PSV čekají na titul z ligové scény více jak 6 let. Na evropské scéně to je ještě horší. Naposledy uspěli v roce 1988, když vyhráli Ligu Mistrů.
V zápase s Estorilem jsou jasnými favority a nic jiného než výhru fanoušci neberou.
Letos bude chtít celek Estorilu potrápit evropské kluby ještě více.
V cestě jim ale stojí neméně kvalitní celky, jako minulý rok.
Skupinu začínají na půdě PSV. Poté se ještě podívají do Řecka, kde sehrají zápas s dvacetinásobným mistrem – Panathianikosem. Obtížný duel bude čekat portugalce i v Moskvě, kde se utkají s místním Dynamem.
Mají na to stát se černým koněm skupiny?
Estoril Praia v minulém ročníku
Probojoval se do základní skupiny EL už druhý rok po sobě.
Minulý rok ve třetím předkole vyřadil izraelský Hapoel. V cestě za skupinou EL mu stál rakouský Pasching. Toho v obou zápasech porazil a s celkovým skórem 4-1 postoupil do skupin.
Tam na něj čekala ale velice těžká skupina. Za svůj výkon se ale portugalci určitě nestyděli.
Dvakrát remizovali s Freiburgem, jednou dokonce i se Sevillou, pozdějším vítězem soutěže.
V jediném dvojzápasem, ve kterém neuspěli byl zápas se Slovanem Liberec. Oba zápasy dopadly lépe pro český celek.
Po dvoudenní dávce Ligy Mistrů začíná i Evropská liga!