Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Celtic - 4. října 2018   18:55

Salcburk
Salcburk
55' Dabour (H. Wolf) • 61' Minamino (Ulmer) • 73' Dabour
3:1
(0:1)
Celtic
Celtic
2' Edouard  (C. McGregor)
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Haidara, Samassékou, H. Wolf (79. Gulbrandsen), Schlager – Dabour (85. Yabo), Minamino (71. Junuzović).
Stankovic – van der Werff, Yabo, Prevljak, Junuzović, Gulbrandsen, Todorović.
Sergej Bojko – Volodimir Volodin, Igor Alochin (všichni Ukrajina)
Red Bull Arena, Salzburg
Celtic
C. Gordon – Lustig, Boyata, Hendry, Tierney (C) – Forrest, Mulumbu (78. R. Christie), Ntcham, C. McGregor – Griffiths (60. Sinclair), Edouard (82. Morgan).
Bain – Izaguirre, Šimunović, Sinclair, Gamboa, Morgan, R. Christie.

Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
Red Bull Salzburg poráží Celtic 3:1 a po dvou odehraných zápasech zůstává jediným neporaženým celkem skupiny B. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře, už ve druhé minutě poslal soupeře do vedení Odsonne Edouard. Zbytek prvního poločasu se odehrál jasně v režii rakouského celku, který ale svou převahu nepřetavil ve vyrovnávací trefu. Po přestávce už svěřenci trenéra Rose naplno dominovali, nejprve se prosadil Moanes Dabour, zápas na stranu Die Roten Bullem zvrátil Takumi Minamino. Ve dvaasedmdesáté minutě byl po faulu v pokutovém území vyloučen Forrest, následnou penaltu s přehledem proměnil Moanes Dabour.
90+3'
90+2'
Ulmerovu přízemní nabídku z levé strany se pokoušel před brankou tečovat střídající Yabo, jenž z první usměrnil balon mimo prostor mezi třemi tyčemi.
90+1'
Domácí dohrávají dnešní utkání ve velké pohodě a soupeři vůbec nepůjčují balon. Už nyní je jasné, že rakouský celek bude po dvou zápasech ve skupině stoprocentní.
90'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují tři minuty.
89'
Závěr utkání je hodně rozkouskován a nese se spíše v duchu nedovolených zákroků na obou stranách. Nyní si za hranicí pravidel počínal domácí Reinhold Yabo.
88'
Junuzović tentokráte roztáhl hru až k Haidarovi, kterého k zemi nedovoleným způsobem poslal Ryan Christie. Přímý kop pro Red Bull Salzburg.
86'
Teď stálo při hostujícím celku velké štěstí, po Yabově sklepnutí totiž Zlatko Junuzović, jehož ránu lehce tečoval Boyata, zamířil do tyče Gordonovy pokladnice
85'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Reinhold Yabo.
84'
Střídající Ryan Christie podnikl dravý výpad středem hřiště, místo nahrávky volnému Morganovi se ale ve finální fázi své akce rozhodl pro individuální postup, což se neukázalo býti správnou variantou.
83'
Schlager tentokráte nalezl zas šestnáctkou osamoceného Junuzoviće, jehož technický pokus nevypadal špatně, mezi tři tyče se ale nakonec nevešel.
82'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Odsonne Edouard, přichází Lewis Morgan.
81'
Schlager získal balon od Ntchama, načež se nerozmýšlel a okamžitě vypálil, jenže jeho rána skončila uprostřed branky, kde číhal nachystaný Craig Gordon.
80'
Oslabenému Celticu už mnoho času nezbývá. Domácí navíc vypadají velice sebevědomě a pokud se nestane něco neočekávaného, zápas s přehledem dohrají.
79'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Fredrik Gulbrandsen.
78'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Youssuf Mulumbu, přichází Ryan Christie.
77'
Dabour na kraji šestnáctky motal hlavu Hendrymu, jenže tomu přišel na pomoc Mikael Lustig, který dnešního dvougólového střelce hravě odzbrojil.
76'
Schlager se pokoušel vyšperkovat další ofenzivní akci domácích pasem na lépe postaveného Junuzoviće, jenže ten na balon o kousek nedosáhl.
75'
Po střetu se Samassékouem se z trávníku chvíli nezvedal Olivier Ntcham. Zásah zdravotníků ovšem nakonec nebyl nutný, hostující záložník by měl být v pořádku.
73'
Salzburg právě vstřelil branku!
Vše nasvědčuje tomu, že o vítězi dnešního utkání je už zhruba sedmnáct minut před koncem základní hrací doby rozhodnuto. MOANES DABOUR z penaltového puntíku vsadil na jistotu a střelou doprostřed branky nedal Gordonovi šanci.
72'
James Forrest v pokutovém území poslal k zemi Ulmera, domácí tak budou kopat penaltu. Hostující záložník navíc dostává červenou kartu!
71'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Zlatko Junuzović.
70'
Úspěchem neskončila ani stejná situace na druhé straně hřiště, tentokráte to celé ztroskotala na nepřesnosti centru z kopačky domácího kapitána Ulmera.
68'
Jenže hosté z něj nic nevytěžili, centr od rohového praporku doplachtil jen do míst, kde se pohyboval stoper Salzburgu Ramalho.
67'
Poprvé od svého příchodu na place dal vědět Scott Sinclair, jenž se prokousal až do šestnáctky, kde pro své kolegy vybojoval rohový kop.
66'
Wolf vymyslel krásnou kolmici pro Schlagera, jemuž se téměř podařilo připravit tutovku Minaminovi, plány mu překazil až na poslední chvíli se vracející Hendry.
65'
Haidara se trochu lekl napadajícího Tierneyho a na to konto otočil hru směrem vzad. Novou akci Salzburgu tak rozjede až stoper Marin Pongračić.
64'
Domácí vedou naprosto zaslouženě a sebevědomí je na jejich kombinaci hodně znát. Naopak fotbalisté Celticu vypadají hodně nervózně a opařeně.
63'
Najednou dostává utkání úplně nový náboj, fotbalisté Celticu musí změnit svůj herní přístup a začít být o dost aktivnější.
61'
Domácím se během několika minut podařilo otočit vývoj utkání! Andreas Ulmer vyslal do šestnáctky přízemní nabídku, která si přes několik hráčů našla cestu až k TAKUMIMU MINAMIMOVI. Chvíli to trvalo, nakonec se ale japonský útočník stačil zorientovat a z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě.
60'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Leigh Griffiths, přichází Scott Sinclair.
59'
Ulmer tentokráte hodlal zrychlit hru průnikovou nahrávkou pro Daboura, ta byla ale až příliš dlouhá a míč doskákal pouze k připravenému Craigu Gordonovi.
58'
Domácí zahrávali standardní situaci z hodně zajímavé pozice. Zodpovědnost na sebe vzal Andreas Ulmer, jehož pokus skončil vysoko nad brankou.
57'
Žlutou kartu dostává Youssuf Mulumbu (Celtic FC).
55'
Také v druhém poločase se na hřišti schylovalo k vyrovnávací trefě, která je nyní skutečně tu. Minamino hlavou prodloužil balon k Wolfovi, na jehož nahrávku si v malém vápně seběhl MOANES DABOUR a se štěstím prostřelil Gordona.
54'
Lustigův dlouhatánský nákop na Edouarda se stal pouze snadnou kořistí pro Pongračiće, kterého o chvíli později fauloval McGregor, majitel jedné žluté karty.
53'
Mulumbu málem zvládl poslat do samostatného úniku Griffithse, obávaného exekutora standardních situací stačil zastavit až ve skluzu hrající Pongračić.
52'
Domácí i v úvodu druhého poločasu drží otěže tohoto utkání. Míč se opět zdržuje především na jejich kopačkách, vyrovnáno však stále není.
51'
Žlutou kartu dostává Moanes Dabour (FC Red Bull Salzburg).
50'
Ntcham se vydal na osamocený výpad, na jehož konci se pokusil nasadit jesličky Samassékouovi, ovšem ten se nenechal opít rohlíkem.
49'
Dabour se dostal k zakončení i po následném rohovém kopu, jenže hlavní rozhodčí z Ukrajiny jeho počínání v souboji s Boyatou posoudil jako nedovolené.
48'
Velká možnost domácího týmu! Wolf nalezl na hranici ofsajdu číhajícího Moanese Daboura, který v souboji tváří v tvář vybíhajícímu Gordonovi neuspěl.
47'
Tierney narýsoval kolmici pro McGregora, který si sice v souboji jeden proti jednomu troufl na Lainera, jenže domácí obránce byl úspěšnější.
46'
První poločas je za námi, ve vedení se drží hosté, kteří zatím jedinou branku tohoto duelu vsítili už ve druhé minutě, prosadil se Edouard. Po zbytek dosavadního hracího času jsme sledovali jasnou převahu Salzburgu, jenž z řady náznaků šancí vyrovnávací trefu nevytěžil. Povede se aktivnějším domácím po přestávce srovnat?
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Dabour to při napadání soupeřovy rozehrávky přehnal s agresivitou a zezadu nedovoleně atakoval Tierneyho. Následuje přímý kop pro Rodgersovu družinu.
44'
Míč končí v domácí brance, radost hráčů Celticu je však předčasná. Hosté se vydali do situace dvou proti dvěma, nakonec pálil Forrest, po jehož ráně a Walkeho zákroku dopravil balon do sítě v ofsajdu stojící Edouard.
43'
Žlutou kartu dostává Jack Hendry (Celtic FC).
42'
Tady už mnoho nescházelo. Wolf poslal balon ke Xaveru Schlagerovi, jenž se do něj opřel ihned s první a levačkou zamířil zhruba o metr vedle vzdálenější tyče.
41'
A domácím začíná v ofenzivě docházet trpělivost, což nyní názorně předvedl Stefan Lainer, jenž místo kombinace s volnými kolegy sáhl po zbytečné střele.
40'
Rakouský celek si zatím nevypracoval žádnou stoprocentní příležitost, obránci hostí ale nemají chvíli klidu, doslova se na ně valí jeden útok za druhým.
39'
Žlutou kartu dostává Callum McGregor (Celtic FC).
38'
Ulmerův přetažený balon dostihl Haidara, jenž uvolnil Lainera. Načechraný oblouček domácího zadáka ale pryč od vlastní branky uklidil Dedryck Boyata.
37'
Moanes Dabbur si nepočínal úplně nejšťastněji, když si balon navedl mezi tři protivníky. To, že jednoho z nich zasáhne místo branky, se opravdu dalo očekávat.
36'
Každá akce hostí, a že jich opravdu mnoho není, konči naprosto stejně. Hráči Celticu se balonu zbytečně zbavují, v podstatě jej zadarmo darují svému soupeři, a pokračují tak ve velice pasivní hře.
35'
V celkem krátkém časovém sledu byl k vidění druhý ofsajd na straně Red Bullu Salzburgu, náběh za obrannou linii soupeřovy defenzivy si tentokráte nepohlídal Haidara.
34'
Na nečekané ofenzivní dobrodružství se vydal André Ramalho, jehož rána z velké vzdálenosti skončila nad brankou. Spoluhráči domácího stopera zrovna nepochválili.
33'
Krásná nabídka v podání Stefana Lainera zůstala nevyslyšena, Takumi Minamino totiž na balon nedosáhl ani ve skluzu. Teď si museli hosté pořádně oddechnout.
32'
Minamino byl nucen otočit hru až k Pongračić, jenž plnil roli posledního hráče. Domácí stoper měl co dělat, aby uhájil balon před hodně aktivně napadajícím Griffithsem.
31'
Býci ze svého tlaku získali jen další kop od rohového praporku, z něhož se jim nepovedlo udeřit ani tentokráte, defenziva Celticu si jej totiž s přehledem pohlídala.
30'
Další ofenzivní snažení domácího mužstva zastavil ofsajd, ve kterým byl přichycen Dabour. Salzburg ale v posledních minutách dominuje a jde si za vyrovnáním.
29'
Tohle už vypadalo lépe. Takumi Minamino se díky sérii kliček propracoval až do vápna, kde hledal před poloprázdnou brankou čekajícího Daboura, jenže jeho pas byl až příliš razantní.
28'
Svěřenci trenéra Rose rozjeli okolo Gordonovy svatyně další přihrávkový kolotoč, který tentokráte ztroskotal na nedorozumění mezi Haidarou a Schlagerem.
26'
Do Haidarova dalekonosného pokusu vložil nohu Youssuf Mulumbu, který tečoval míč na roh. Po jeho rozehrávce nesedla hlavička domácímu kapitánovi Ulmerovi.
25'
Ne, další zajímavou možnost měl naopak Salzburg. Schlager si potáhl balon až na kraj šestnáctky a nakonec jej poslal na hlavu Minaminovi, který z dobré pozice zakončil nad branku.
24'
Lustig prováhal ideální moment pro centr, místo toho přenesl hru až k Tierneymu. Hosté tak rozjíždí postupnou kombinaci, dokáží z ní něco vytěžit?
23'
Velmi podobnou situaci nabídla i další akce Salzburgu, když Minaminovi k dosažení na Schlagerův bochánek scházel opravdu jen jeden, maximálně dva kroky.
22'
Z pravé strany hrací plochy přilétl do vápna Celticu další poměrně nebezpečný balon, na který Moanes Dabour nedosáhl jen díky dobré Lustigově práci.
21'
McGregor se svižně zbavil Haidary a posunul balon pro Edouarda, jehož druhý vzájemný souboj s André Ramalhem tentokráte patřil obránci Red Bullu.
20'
Samassékou výtečně zatlačil na Ntchama a donutil jej k chybě. Vzniklé přečíslení Red Bullu o chvíli později ztroskotalo na nepřesném pasu útočníka Daboura.
19'
Jenže Minamino rozehrál standardní situaci katastrofálně, a nabídl tak protiakci Forrestovi, se kterým se ovšem do defenzivy zodpovědně vrátil Ulmer.
18'
Mulumbu v těsné blízkosti postranní lajny očividně přišlápl kotník Wolfovi, přímý kop pro domácí. Tady se klidně mohlo žlutit.
17'
Sudí pustil hraniční souboj mezi Mulumbem a Haidarou, Celtic se na to konto vrhl do útoku, jenže Ntcham místo branky trefil jen jednoho ze svých kolegů.
16'
Téměř osamocen na hranici pokutového území číhal Takumi Minamino, hosty tentokráte zachránila jeho nešikovnost, Japonec si totiž zpracoval balon rukou.
15'
Celek z Glasgow se na útočné polovině moc neohřál, naopak musel řešit další situaci před vlastní brankou, když ráně Moanese Daboura zas až tolik nescházelo.
14'
Tentokráte Lainerova nabídka z pravé strany doputovala pouze do míst, kde se pohyboval vybíhající Gordon, jenž rozehrávkou posílá vpřed Kierana Tierneyho.
13'
Die Roten Bullen na place dominují, Rodgersova družina je až příliš pasivní. Na Lainerův centr si naskočil Minamino, jehož hlavička skončila nad horní tyči hostující svatyně.
12'
Dabour hledal aktivního Wolfa a také jej našel, jenže u středního záložníku rakouského mistra se téměř okamžitě po zpracování zjevil pozorný Dedryck Boyata.
11'
Díky Forrestově laxnosti ve vlastní šestnáctce získal Red Bull k dispozici první roh, Minaminův centr ale obranu Celticu příliš nezaměstnal, míč odvrátil Griffiths.
10'
Hannes Wolf si ve vzdálenosti nějakých pětadvaceti metrů od branky nachystal míč na pravačku, jeho rána ovšem skončila pouze u blokujícího Hendryho.
9'
Volný prostor se na pravé straně otevřel před Ntchamem, jenž ale postup vpřed zbytečně zabrzdil a svou akci posléze zakončil nepovedenou patičkou pro Griffithse.
8'
Tierney neměl moc času ani prostoru na rozehrávku, napadali jej hned dva soupeři, hostující kapitán ale situaci zvládl a uklidnil hru zpětným pasem pro Hendryho.
7'
Schlager se hbitě prodral okolo Lustiga a vyslal do pokutového území nepříjemnou nabídku, která před Craigem Gordonem proskákala bez povšimnutí ostatních.
6'
Nápor ze strany rakouského celku pořád trvá, domácí jsou zabydleni na obranné polovině svého soupeře. Minaminův centr byl ale vystižen, stejně jak pokus o kličku v podání Wolfa.
5'
První práce pro Craiga Gordona. Z poměrně uctivé vzdálenosti hostujícího gólmana prověřil Hannes Wolf, jenže zaměřil pouze doprostřed branky a jeho rána navíc nebyla nikterak razantní.
4'
Domácí se pokusili okamžitě zareagovat. Schlager z první narazil na hranici vápna číhajícímu Dabourovi, obávanému kanonýrovi však tentokráte nevyšlo zpracování.
2'
Celtic právě vstřelil branku!
No vida, lepší vstup do dnešního utkání si asi hosté nemohli přát, už po dvou minutách hry se totiž dostávají do vedení! McGregorův dlouhý nákop doputoval až do pokutového území Salzburgu, kde ODSONNE EDOUARD přetlačil nejistého Ramalha a přízemní ranou ke vzdálenější tyči překonal Walkeho.
2'
Sérii nepřesností ve středu hřiště ukončil až Minamino, jenž sklepl balon lépe postavenému Haidarovi, ovšem jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
1'
Ukrajinský arbitr Bojko dal pokyn k zahájení tohoto utkání, jdeme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v bílo-zelených dresech, naopak svěřenci Marca Rose budou hrát v červeném.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Haidara, Samassékou, H. Wolf, Schlager – Dabour, Minamino.
Náhradníci: Stankovic – van der Werff, Yabo, Prevljak, Junuzović, Gulbrandsen, Todorović.

Celtic FC: C. Gordon – Lustig, Boyata, Hendry, Tierney (C) – Forrest, Mulumbu, Ntcham, C. McGregor – Griffiths, Edouard.
Náhradníci: Bain – Izaguirre, Šimunović, Sinclair, Gamboa, Morgan, R. Christie.

Rozhodčí: Sergej Bojko – Volodimir Volodin, Igor Alochin (všichni Ukrajina).
Celtic FC

Skotský celek se loni kvalifikoval do Ligy mistrů, kde v těžké konkurenci Bayernu Mnichov, PSG a Anderlechtu obsadil třetí pozici, a na jaře si tak zahrál play-off Evropské ligy. Svěřenci trenéra Rodgerse se v něm ale příliš dlouho neohřáli, po výsledcích 1:0 a 0:3 totiž hned v prvním kole nestačili na Zenit Petrohrad. Také Celitc v létě marně bojoval o návrat do milionářské soutěže, když nestačil na aténské AEK, v kvalifikaci o Evropskou ligu pak poměrně s přehledem zdolal litevskou Sūduvu. Do základní skupiny B vstoupili The Bhoys těsnou výhrou nad norským Rosenborgem, o jediný gól utkání se až v osmaosmdesáté minutě postaral Leigh Griffiths. O víkendu zeleno-bílí po dvou ztrátách zase naplno bojovali, ovšem i tak jim v lize patří až pátá příčka. Zlepší si dnes náladu?
FC Red Bull Salzburg

Dvanáctinásobný mistr Rakouska se stal nejpříjemnějším překvapením minulého ročníku Evropské ligy. Po prvním místě v základní skupině totiž ve vyřazovacích bojích překvapil několik favoritů, jmenovitě třeba Real Sociedad, Lazio Řím nebo dokonce dortmundskou Borussi, a doputoval až mezi nejlepší čtyřku, kde po prodloužení padl s Olympiquem Marseille. V létě Die Roten Bullen sahali po postupu do Ligy mistrů, jenže v závěrečné fázi kvalifikace překvapivě nestačili na Crvenu Zvezdu Bělehrad. V domácí soutěži zůstává Salzburg po devíti kolech neporažen, naposledy deklasoval Wolfsberger 4:1, dobře zvládli svěřenci trenéra Rose i vstup do Evropské ligy, když v souboji dvou celků, jejichž hlavním sponzorem je společnost Red Bull, porazili Lipsko 3:2.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Dnes je na programu kompletní porce druhých zápasů základních skupin Evropské ligy, my se společně zaměříme na atraktivní souboj mezi Red Bullem Salzburg a Celticem. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.