Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Brøndby : Gdańsk - 1. srpna 2019   19:30

Brøndby
Brøndby
15' Arajuuri  • 53' Wilczek  • 94' Lindström  • 118' Lindström
4:1
(1:0)
Gdańsk
Gdańsk
67' Paixiao
Brøndby
Schwäbe – Mensah, Hermannsson, Arajuuri, Jung – Kaiser, Radoševič, Christensen – Hedlund, Wilczek (C), Tibbling
Tornes, Gammelby, Fisker, Uhre, Lindström, Hendriksen, Börkeeiet
Zelinka
Brondby Stadium
Gdańsk
Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenovič – Makowski, Lukasik, Lipski – Haraslín, Flávio Paixao, Udovičič

Fauly: 16:6
Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.
Zápas je u konce, Brondby nakonec v prodloužení vítězí na domácím hřišti nad Lechií Gdaňsk 4:1 a raduje se z postupu do třetího předkola Evropské ligy. Domácí rozhodně postupují zaslouženě, protože většinu zápasu byli aktivnější. Po prvním poločase domácí vedli 1:0 po brance Arajuuriho z rohového kopu. V 53. minutě zvýšil na 2:0 Wilczek, ale hosté se nevzdali. V 67. minutě snížil Paixao a vynutil si prodloužení. V něm ovšem byli domácí jasně lepší, dvěma góly o jejich postupu rozhodl střídající Lindström.
119'
Lechia přesto nic nevzdává a ještě se tlačí dopředu.
118'
Brøndby právě vstřelilo branku!
A je definitivně hotovo, střídající žolík JASPER LINDSTRÖM se v prodloužení podruhé prosazuje a posouvá svůj tým do třetího předkola Evropské ligy. Hosté už vrhli vše do útoku, takže měli v obraně mezery, čehož využil Lindström, který běžel sám na branku a propálil Kuciaka.
117'
Domácí už to hrají takticky a snaží se hlavně co nejdéle držet míč u rohového praporku.
115'
Následně Peszko fauloval Mensaha, který zatím nemůže pokračovat ve hře. Bude to muset rozchodit.
114'
Po dlouhé době o sobě dali vědět také hosté, ale střela Peszka z levé strany nebyla příliš nebezpečná.
113'
Ke střele z dálky se dostal stoper Hermannsson, ale rána mu vůbec nesedla a ani netrefil branku.
112'
Ze standardní situace se sice Brondby neprosadilo, ale má hned k dispozici další, bude kopat roh.
112'
Ani tentokrát se dánskému klubu nepovedlo ohrozit branku soupeře, Radoševič byl ale faulovaný.
111'
A je tu další rohový kop pro Brondby, tentokrát z levé strany.
110'
Ten sice polský tým nerozehrál ideálně, ale dál zůstává na útočné polovině u míče.
109'
Brondby je stále aktivní a vybojovalo si rohový kop.
108'
Do nebezpečného brejku se řítili hráči Brondby. Situaci dva na dva zakončoval Lindström, ovšem tentokrát Kuciaka nepřekonal.
107'
Domácí na začátku druhého prodloužení drží míč na svých kopačkách a kombinují zatím na vlastní polovině.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Rozhodčí Zelinka musel řešit strkanice a rozdal žluté karty Borkeeietovi, Mladenovičovi a Peszkovi.
105+1'
Už potřetí zachránila Lechiu tyč! Takže šance Lechie na postup stále ještě žijí.
105'
Lechia se v závěru prvního prodloužení tlačí dopředu, ale zatím si nebezpečnou šanci nevytvořila.
104'
Nákop Brondby do vápna nebyl nikterak přesný, brankář Kuciak mohl zůstat v klidu.
102'
Mikael Uhre dostává žlutou kartu za simulování ve vápně .Je to rozhodně hodně přísné rozhodnutí.
100'
Po rychle rozehraném rohovém kopu reklamovali hosté ruku ve vápně, ale Zelinka penaltu nepíská.
99'
Hosté se vyřítili do rychlého protiútoku. Z pravé strany centroval Wolski a vybojoval rohový kop.
98'
Praporek pomezního rozhodčího vyletěl do vzduchu a zastavil akci hostujícího celku.
97'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Rafal Wolski.
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Flavio Paixao, přichází Artur Sobiech.
94'
Domácí jsou znovu blíž k postupu! Po skvělém centru z pravé strany na zadní tyči zavíral celou akci JESPER LINDSTRÖM, který se natáhl a dokázal poslat míč do brány.
93'
Nákop domácích do šestnáctky byl nepřesný, nikdo se k míči nedostal.
91'
Hned v úvodu prodloužení se řítili hosté do šance, ale skvělý obranný skluz předvedl Hermannsson.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doma o postupujícím do třetího předkola Evropské ligy nerozhodla, konat se tak bude prodloužení. Domácí Brondby sice po prvním poločase vedlo 1:0 a krátce po pauze přidalo další branku. Ale hostů se povedlo srovnat a vynutit si prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Hrdinou utkání se mohl stát Lindström. Dostal dobrou přihrávku na zadní tyč, ale volejem minul branku.
90+1'
Nastavují se pouze dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Hedlund, přichází Jesper Lindström.
90'
Domácí rozehráli standardku nacvičeným signálem. Sice to bylo zakončené, ale nepřesně.
89'
Domácí chystají další střídání, ale ještě než k němu dojde, rozehrají standardní situaci.
87'
Paixao našel dobrou přihrávkou Haraslína, ale u něj pak akce skončila, nedokázal přesně poslat míč dál.
85'
Hedlund si nerozuměl se svými spoluhráči a nenabíhal si do toho prostoru, kam zrovna letěl míč.
84'
Lechia se snaží překonat obranu Brondby akcí po pravé straně. Bude pokračovat autovým vhazováním.
82'
Z levé strany z velkého úhlu vypálil Kaiser a míč se odrazil od tyče!
80'
Fila se provinil nedovoleným zákrokem proti Hedlundovi, hrát budou hosté.
78'
Hosté po vstřelené brance viditelně ožili a snaží se zápas rozhodnout ještě před prodloužením.
77'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Lase Christensen, přichází Tobias Borkeeiet.
75'
Útočným faulem se provinil Hedlund, takže další akci budou rozehrávat hosté.
73'
Haraslín se snažil najít si ve vápně prostor do zakončení, to se mu ale nepovedlo. Nakonec přeci jen musel Schwägner zasahovat a míč se mu povedlo chytit.
71'
Ofsajd nedovolil Lechii pokračovat v akci, rozehrávat budou domácí.
70'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Tibbling, přichází Mikael Uhre.
69'
Nějaké zranění si přivodil Paixiao a zatím zůstává na trávníku. Hra je přerušena.
68'
Kdyby aktuální stav vydržel až do konce, hrálo by se prodloužení.
67'
Gdańsk právě vstřelil branku!
Šance Lechii na postup znovu ožívají, protože se polskému klubu podařilo snížit na 1:2. Z levé strany odcentroval Peszko a FLAVIO PAIXIAO hlavou překonal Schwäbeho. Asistence: Slawomir Peszko.
65'
Radošević si našel prostor na zakončení, jeho rána ovšem nebyla přesná, Kuciak zasahovat nemusel.
64'
Rohový kop Brondby dokázala Lechia ubránit, ale i dál setrvává pod velkým tlakem.
63'
Vzápětí se do ještě větší šance dostal Tibbling, ale skvělým zákrokem jeho pokus vyrazil Kuciak.
62'
K ráně zpoza vápna se ke střele dostal Kaiser, ale jeho pokus pravačkou skončil mimo.
61'
Střelu hostů ovšem zastavila kvalitně postavená zeď z hráčů Brondby.
60'
Lechia nyní bude moci oživit své šance ne postup, bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
59'
Míč skončil ve středu pole v zámezí a do hry ho znovu uvedou hráči Brondby.
58'
Domácí fanoušci o sobě dávají hlasitě vědět, celý kotel je v pohybu a žene své hráče vpřed.
57'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Daniel Lukasik, přichází Maciej Gajos.
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Zarko Udovičič, přichází Slawomir Peszko.
56'
Ke střele se dostal Hedlund, ale jeho ráně scházela větší přesnost.
55'
Domácí jsou ovšem nadále aktivnější a rádi by dalším gólem utkání definitivně zlomili.
54'
Situace Lechie nicméně až tak kritická není, stále jí stačí jeden gól k prodloužení.
53'
Domácí se dostávají do vedení 2:0 a jsou opět o krok blíže k postupu! Po Hedlundově přihrávce z pravé straně se ke střele dostal KAMIL WILCZEK a překonal Kuciaka, který si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Asistence Simon Hedlund.
52'
Makowski se dopustil faulu a hrát budou moci domácí.
51'
Akce Lechie po levé straně vyzněla na prázdno, hosté si vybojovali ani rohový kop.
50'
Hosté se chtěli dostat dopředu dlouhým míčem za obranu, ale jednalo se o ofsajd.
49'
Ani tento rohový kop Brondby braku nepřinesl. Navíc skončil po nepříjemném střetu na zemi Arajuuri. Bude ale v pořádku.
48'
Hosté se sice ubránili, ale Brondby má další šanci.
47'
Domácí si hned v prvních minutách druhého poločasu vybojovali možnost kopat roh.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách.
46'
První poločas je za námi a Brondby vede na domácím hřišti nad Lechiou Gdaňsk 1:0. V součtu s prvním utkáním je skóre 2:2, který by do dalšího předkola posunul Brondby. Hosté sice začali aktivně, ale postupně se začali dostávat pod tlak a nakonec také inkasovali, když se hlavičkou po rohovém kopu prosadil Paulus Arajuuri. Největší šanci Lechie měl Haraslín, ale neproměnil ji.
45+2'
45+1'
Haraslín poslal míč do vápna soupeře, ale jeho centr byl pro všechny jeho spoluhráče nepřesný.
45'
Lechia přeci jen ještě dostane těsně před koncem prvního poločasu šanci vyrovnat. Bude mít standardní situaci po faulu na Halasina. Žlutou kartu dokonce dostává Anthony Jung.
44'
Také na druhé straně se do hry zapojil brankář. Schwäbe ovšem zvolil rozehrávku na krátko.
43'
Kuciak poslal dlouhým nákopem míč až na útočnou polovinu, jeho spoluhráčům se ale balón vybojovat nepovedlo.
42'
Závěr poločasu patří domácím, Lechia se v posledních minutách pouze brání.
41'
Následně ještě domácí měli rohový kop, který byl opět velkým nebezpečím pro branku Lechie. ale Kuciak situaci ustál.
40'
Z dálky se opřel do míče Hedlund a jeho pokus zastavilo až břevno branky Lechie.
39'
Tibbling hledal centrem z pravé strany Wilczeka, ale nenašel ho. Podobně skončil také pokus Christensena.
38'
Lechia zahrávala standardní situaci, ale po centru skončil míč jen v bezpečí v náručí Kuciaka.
37'
Centr Paixaa z levé strany neměl dostatečnou kvalitu, míč skončil v moci Schwäbeho.
36'
Lechia se postupnou kombinací dostala na polovinu soupeře a kombinuje, zatím ale dost daleko od jeho branky.
35'
A znovu byl v akci polský brankář Kuciak, kterého prověřil střelou z blízka Arajuuri, střelec první branky utkání.
34'
Na druhé straně zase musel zasahovat Kuciak, a také on svou úlohu zvládl.
33'
Haraslín byl adresátem dobrého centru z levé strany a dostal se k střele. Slovenský hráč ovšem zakončení nezvládl, nechal vyniknout Schwänera.
32'
Domácí se nyní dobrovolně stáhli zpět na vlastní polovinu, nechávají rozehrávat svého brankáře.
31'
Dánský tým se pokusil soupeře překvapit rychlou akcí podél levé postranní čáry, ale tudy cesta nevedla.
30'
Ani tento rohový kop ovšem gólovou radost polskému celku nepřineslo.
29'
Zpoza šestnáctky zakončoval Haraslin, jeho nebezpečnou ránu domácí srazili na další rohový kop.
28'
Udovičič se z levé strany dostal individuálně až do vápna a svou akci se snažil i zakončit. Vybojoval rohový kop.
27'
Po rychlé narážečce se domácí do šestnáctky Brondby nedostalo, ale u míče zůstává dál.
26'
Znovu zastavil akci Lechie ofsajd, takže se k míči dostanou domácí. Rozehrávku si bere na starosti brankář Schwäbe.
25'
Hosté zahrávali rohový kop z pravé strany. Ten se ale vůbec nepovedl. Míč směřoval na hranici vápna, kde byli v přesile domácí.
24'
A dokonce měl polský klub náznak šance. Jenže to by nemohl být Paixao v ofsajdu.
23'
Tentokrát se z rohového kopu Brondby neprosadilo, obrana Lechie si dokázala poradit.
22'
Kaiser znovu vymýšlel šanci pro své spoluhráče. Je z toho rohový kop.
21'
Lechia opět moc dlouho u míče nevydržela a bude se muset rychle vracet zpátky.
20'
Kaiser posílal znovu zajímavý míč před branku soupeře, ale tentokrát nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
19'
Lechia je po slibném úvodu v posledních minutách často pod tlakem.
18'
Rohový kop dokázal dánský tým v pohodě ubránit a už se zase přesunuje dopředu.
17'
Hosté si poprvé v utkání vyzkouší rozehrávku rohového kopu.
16'
Arajuuri už byl zase potřeba vzadu, a i tuto práci zvládl a zastavil akci Gdaňsku.
15'
Na třetí pokus už to domácím vyšlo a z rohového kopu se prosazují! Kaiser krásně posadil míč na hlavu finského stopera PAULUSE ARAJUURIHO, a ten rozvlnil síť. Asistence: Dominik Kaiser.
14'
Domácí začínají být mnohem aktivnější a opět budou mít rohový kop. Znovu z pravé strany.
13'
Ale ani v tomto případě mohli být hosté v klidu, Kuciak nemusel zasahovat.
12'
Brondby dostává další šanci, po sraženém centru Augustina bude mít další rohová kop.
11'
Rohovému kopu se hosté celkem bez problému ubránili, Brondby to neodehrálo vůbec dobře.
10'
Do zakončení z levé strany se nakonec dostal Tibbilng. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
9'
Brondby se tentokrát poměrně bez problému ubránilo a nyní už přenáší hru rychle na útočnou polovinu hřiště.
8'
Lechia se opět přesunuje dopředu, tentokrát se jedná o postupný útok do srovnané obrany Brondby.
7'
Do prvního zakončení se dostal domácí záložník Kaiser, ale jeho pokus zpoza vápna vůbec nebyl povedený, minul branku.
6'
Znovu Lechia z pravé strany posílala nebezpečnou přihrávku před branku, ta ovšem ani nyní adresáta nenašla.
5'
Dopředu se vydali také domácí, ale Mensahovi nevyšlo na pravém křídle zpracování a míč mu utekl do zámezí.
4'
Brondby se opět musí bránit, Lechia se znovu tlačí po pravé strany dopředu.
3'
Haraslin se přihrávkou z pravé strany snažil ve vápně najít Paixaa, ale ten se k míči nedostal.
2'
A Lechia to může zkoušet znovu, od branky bude rozehrávat Kuciak.
1'
Hosté do zápasu vstoupili aktivně a hned se pokusili zaútočit po levém křídle. Nic z toho ale nakonec nebylo.
1'
Domácí Brondby dnes bude hrát v žluto-modrých dresech, hostující Lechia nastoupila celá v bílém.
Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na hrací ploše a čeká se na zahájení zápasu.
První zápas

První utkání dvojzápasu 2. předkola Evropské ligy se odehrál na hřišti Lechii. Polskému týmu se povedlo zvítězit 2:1. V prvním poločase se z penalty prosadil domácí Paixao. Ve druhé půli sice vyrovnal Hedlund, ale vítězství pak Lechii vystřelil Lipski. Přesto není Brondby před domácí odvetou ve špatné pozici, jelikož se mu povedlo vstřelit důležitý gól na hřišti soupeře.
Lechia Gdańsk

Lechia Gdaňsk je polským klubem z tamní nejvyšší soutěže Ekstraklasy. V minulé sezoně Lechia postoupila do skupiny o titul, a následně obsadila i kvůli zhoršené formě na závěr ročníku třetí místo. Víc se Lechii dařilo v domácím poháru, který vyhrála, když ve finále zdolala 1:0 Jagielloniu, čím si vybojovala právo startovat v předkolech druhé nejprestižnější klubové pohárové soutěži v Evropě. V nové sezoně se Lechii zatím poměrně daří. Nejprve získala domácí superpohár po vítězství 3:1 nad Piastem. V prvních dvou ligových kolech pak pokaždé uhrála bezbrankovou remízu.
Brøndby IF

Brondby je dánským klubem, který v minulé jen těsně na poslední chvíli pronikl v domácí Superlize do skupiny o titul. Postoupil do ní z šestého místa a následně se dokázal posunout až na čtvrtou příčku, takže postoupil do finále play-off o Evropskou ligu. Finále pak Brondby zvládlo výborně, doma vyhrálo 4:2 nad Randers, přestože prohrávalo už 0:2. V prvním předkole Evropské ligy Brondby postoupilo přes Inter Turku po výsledcích 4:1 doma a 0:2 venku.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 2. předkola Evropské ligy mezi týmy Brøndby IF a Lechia Gdańsk. Zápas se odehraje na Brøndby Stadionu v Brøndby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.