Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : St. Johnstone - 5. srpna 2021   20:00

Galatasaray
Galatasaray
60' Boey
1:1
(0:0)
St. Johnstone
58' Kerr
Galatasaray
Muslera (C) – Boey, Luyindama, Marcao, van Aanholt (46. Ömer Bayram) – Kara (57. Balaban), Antalyali – Kerem Aktürkoglu, Kutlu (86. Sekidika), Babel (46. Arda Turan) – Mohamed (46. Diagne).
S. Schärer – B. Zogaj, J. Erni
Başakşehir Fatih Terim Stadyumu (İstanbul).
Clark – Kerr (C), Gordon, McCart – Rooney (88. Brown), McCann, Davidson, Wotherspoon, Devine (88. Booth) – O´Halloran (76. Hendry), Kane (62. May).

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný večer a dobrou noc. Na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:17.
Druhé dějství přineslo dva góly, hosté se nejprve prosadili z penalty a navíc hráli přesilovku po vyloučení brankáře tureckého mužstva. Přesto se domácím povedlo vyrovnat a především v závěru to byli oni, kdo mohl strhnout vedení na svoji stranu. Žádnou šanci se jim už využít ovšem nepodařilo a do odvety je tak vše otevřené. Skotský mančaft může být myslím nadmíru spokojen.
90+4'
90+4'
Míč se po několika odrazech dostal ke Clarkovi, ten s rozehrávkou nepospíchá.
90+3'
Hosté budou v závěru zápasu rozehrávat u pokutového území soupeře, mohou nejen šetřit čas, ale také zkusit ohrozit bránu soupeře.
90+3'
Žlutou kartu dostává Arda Turan (Galatasaray Istanbul).
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Ömer Bayram rozehrál volný kop, pro míč si vyběhl brankář hostů a uklidil jej do rukou.
90'
Domácí jsou v posledních minutách usazeni pouze na soupeřově straně, ten je pod tlakem.
88'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Devine, přichází Booth.
88'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Rooney, přichází Brown.
87'
Marcao mířil velmi hezky k levé tyči, ovšem Clark se stačil natáhnout a balón vyrazit. Nyní je třeba brankáře skotského týmu pochválit.
86'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Kutlu, přichází Sekidika.
86'
Málem strhl turecký tým vedení poprvé na svoji stranu, Diagne však z bezprostřední blízkosti pálil jen do protihráče, od kterého se balón odrazil do zámezí.
85'
Boey si vynutil faul u středové lajny, jeho tým tak může zkusit zaútočit.
82'
Davidson v poslední chvíli tečoval centr z pravé strany do zámezí. Roh pro Galatasaray.
80'
Žlutou kartu dostává Marcao (Galatasaray Istanbul), zřejmě za nějaké poznámky.
80'
Žlutou kartu dostává Devine (St. Johnstone FC), který fauloval Boeye.
78'
Po útočném faulu skotského týmu budou rozehrávat domácí.
77'
Rohový kop bude rozehrávat hostující celek.
76'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází O´Halloran, přichází Hendry.
74'
Hlavní arbitr řeší něco s koučem tureckého týmu, který dnes už několikrát ukázal své emoce. Vše se vyřešilo přátelským poplácáním po rameni.
72'
Skotský tým se snaží naopak držet balón co nejdéle na kopačkách, remíza mu jistě stačí.
70'
Diagne pálil z ostrého na levé straně, mířil ale hodně mimo.
69'
Domácí drží balón u středového kruhu a snaží se najít cestu k bráně.
68'
Balaban zaváhal při vyběhnutí u postranní čáry, míče se zmocnil jeden z protihráčů, který popošel do lepší střelecké pozice a zamířil do odkryté brány, na brankové čáře však už čekal hráč Galatasaraye, který zastoupil svého gólmana a zabránil gólu.
66'
Ömer Bayram se dožadoval faulu, ale jeho žádost nebyla vyslyšena. Rozehrávat bude Clark.
65'
Zahraje si i Balaban, který kromě penalty nemusel dosud řešit nic těžkého.
63'
Luyindama obrat nedokonal, po rohovém kopu zakončoval mimo tři tyče.
62'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Kane, přichází May.
60'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Vzápětí je srovnáno. Kerem Aktürkoglu zavedl míč do útoku, přihrál na pravé křídlo, kde byl nepohlídaný SACHA BOEY, který si zpracoval balón a poté jej tvrdou střelou poslal ke vzdálenější tyči, kam Clark neměl šanci dosáhnout.
58'
St. Johnstone právě vstřelilo branku!
JASON KERR střílel pravačkou ze svého pohledu do levého dolního rohu brány a ač Balaban směr vystihl a natahoval se jak to jen šlo, na balón nedosáhl.
57'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Kara, přichází Balaban.
56'
Červenou kartu dostává Muslera (Galatasaray Istanbul). Domácí brankář hodně špatně vyřešil svůj první zákrok, poté byl nucen faulovat Kanea, jenž by zakončoval do úplně prázdné brány, a následuje červená karta pro něj a penalta pro soupeře.
53'
Kutlu rozehrál rohový kop svého týmu, šance z toho ale nebyla.
51'
Kerr (St. Johnstone FC) za to inkasuje žlutou kartu.
50'
Muslera inkasoval nepříjemný úder od Kerra a je ošetřován.
49'
Žlutou kartu dostává Antalyali (Galatasaray Istanbul) za faul na McCanna.
48'
Nový muž na hřišti Arda Turan se chytil do ofsajdové pasti.
47'
Kutlu hlavičkoval pouze nad břevno hostující brány.
46'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Babel, přichází Arda Turan.
46'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Diagne.
46'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází van Aanholt, přichází Ömer Bayram.
46'
První půle branku nenabídla, třebaže k ní měli domácí hodně blízko, v největší šanci trefil Kerem Aktürkoglu tyč. Hosté se do útoku dostávali zpočátku výjimečně, ale postupně se více osmělovali a i Muslera musel několikrát zasahovat. Které z mužstev se bude radovat po závěrečném hvizdu?
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Stejný hráč o chvíli později v souboji o balón skončil v pokutovém území na trávníku, hra však pokračuje.
44'
Mohamed byl už připravený zakončovat, těsně před ním však odhlavičkoval míč do bezpečí navrátivší se obránce skotského celku.
42'
Těžko říct, zda to měl být centr nebo střela, tak či tak letí balón daleko za bránu tureckého mužstva.
41'
Šanci možná přinese rohový kop, který rozehraje hostující mančaft.
40'
V posledních minutách moc kvalitní fotbal nesledujeme, obě mužstva se soustředí především na defenzívu.
37'
Domácí odkopli míč ze své poloviny směrem k soupeřově bráně a málem se dostali do šance, Clark musel ven z pokutového území a hlavou odvrátit míč do bezpečí.
35'
Kerem Aktürkoglu si vyměnil míč se spoluhráčem a pak střílel z pravé strany na vzdálenější tyč, kterou ale minul.
34'
Míč se nachází u středové lajny, drží jej domácí celek, jehož počáteční aktivita poněkud opadla.
32'
O´Halloran se vydal nebojácně do útoku, ale tam zůstal sám a balón dlouho neudržel.
31'
První žlutou kartu dostává Kane (St. Johnstone FC) za faul na Karu.
29'
Wotherspoon zkoušel štěstí, ale mířil pouze do náruče připraveného Muslery.
27'
Oba celky jsou připraveny a může se pokračovat dál.
25'
Hra je přerušena a oba týmy se občerstvují u svých střídaček. Rozhodčí tak činí, neboť panuje velké vedro.
22'
Mohamed se málem dostal do šance, ovšem míč si ve finále nezpracoval.
19'
Clark musel hodně rychle z brány, aby byl u míče jako první a aby jej odkopl daleko do bezpečí.
16'
Na druhé straně zahrozil v posledních minutách často zmiňovaný Davidson, jehož přízemní střelu Muslera lapil včas.
15'
Turecký tým rozehrál roh, Marcao se opřel do míče hlavou, ovšem Clark vynikajícím zásahem udržel bezbrankový stav.
13'
Davidson opět fauloval a za tento zákrok mohl klidně vidět žlutou kartu.
12'
Babel se postaral o rozehrávku, ovšem míč žádný z jeho spoluhráčů nezpracoval.
11'
Davidson se provinil faulem, domácí rozehrají v blízkosti pokutového území hostů.
8'
Stejný hráč o chvíli později orazítkoval pravou tyč soupeřovy svatyně, k odraženému míči se dostal Mohamed, který nejen, že brankáře nepřekonal, ale navíc stál v ofsajdu.
6'
Ofsajd i na druhé straně, postavení si nepohlídal Kerem Aktürkoglu.
5'
McCann se chytil do ofsajdové pasti.
3'
Mohamed se dostal do první velké šance, když se zjevil sám před brankářem, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil jeho bránu.
1'

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Boey, Luyindama, Marcao, van Aanholt – Kara, Antalyali – Kerem Aktürkoglu, Kutlu, Babel – Mohamed.
Náhradníci: Balaban – Yedlin, Öztürk, Falcao, Ömer Bayram, Emre Tasdemir, Yilmaz, Emre Kilinc, Arda Turan, Sekidika, Feghouli, Diagne.

St. Johnstone FC: Clark – Kerr (C), Gordon, McCart – Rooney, McCann, Davidson, Wotherspoon, Devine – O´Halloran, Kane.
Náhradníci: Parish, Sinclair – Brown, May, Muller, Hendry, Ballantyne, Booth, Northcott, Craig, Denham, Moreland.

Rozhodčí: S. Schärer – B. Zogaj, J. Erni.
V tomto turecko-skotském souboji půjde o postup do závěrečné fáze předkola Evropské ligy. Domácí tým je pasován do role velkého favorita. Turecký tým nezvládl 2. předkolo Ligy mistrů, když s nizozemským PSV prohrál na jeho hřišti vysoko 1:5 a poté doma 1:2. Skotský celek byl do 3. předkola nasazen přímo. Za sebou má už jedno utkání nové sezóny ve své lize, s mužstvem Ross County remizoval 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.